reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie w 2012

Dziewczynki a powiedzcie mi , czy jezeli dziecko rodzi sie na terenie Niemiec , rodzice są Polakami to jakie ma obywatelstwo? Jak wyglada opieka podczas ciazy u naszego zachodniego sasiada? Moze mamy z Niemiec pomoga :)
 
reklama
Witam wieczornie,

Jestem padnięta, okna umyłam, pranie zrobiłam i jeszcze porządki w szafkach, mąz mi powiedział ze jakiegos natchnienia dostałam.

LELEK - czekamy na informację.

Tęskni się za babyboom. :-):-):-):-):-):-):-)


Jak zwykle duzo naprodukowałyscie, jutro was doczytam:):-):-):-):-)w dodatku znowu net mi szwankuje :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Witam wieczornie,

Jestem padnięta, okna umyłam, pranie zrobiłam i jeszcze porządki w szafkach, mąz mi powiedział ze jakiegos natchnienia dostałam.

LELEK - czekamy na informację.

Tęskni się za babyboom.
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif



Jak zwykle duzo naprodukowałyscie, jutro was doczytam:)
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
biggrin.gif
w dodatku znowu net mi szwankuje
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
realmad2.gif
 
a masz może jeszcze jakieś resztki sił??? Wpadłabyś do mnie!!!! U mnie aż się prosi o porządki!!! a ja co?? zamiast posprzątać siedzę na bb!!!!!
 
Wika ja zawsze sprzatam w piątek z rana :) :) szkoda mi marnowac weekendu tym bardziej , ze my bardzo towarzyscy jestesmy i zazwyczaj gdzies jezdzimy ... Ten weekend bedzie spokojniejszy bo mały jeszcze kaszle. Odwołalam nasze zajecia basenowe jutro , bo wole zeby sie wykurował
 
Dziewczynki a powiedzcie mi , czy jezeli dziecko rodzi sie na terenie Niemiec , rodzice są Polakami to jakie ma obywatelstwo? Jak wyglada opieka podczas ciazy u naszego zachodniego sasiada? Moze mamy z Niemiec pomoga :)

Jezeli rodzice sa Polakami to dziecko ma obywatelstwo polskie, jezeli malzenstwo jest mieszane, to wowczas dostaje dwa obywatelstwa, tak jest wlasnie u nas. A opieka jest taka sama, jak w przypadku rodzacych Niemek. Opieka jest wspaniala od poczatku do konca. Nie placi sie za porod rodzinny, maz moze przenocowac z ciezarna zona i dostanie zarelko. Wszystkie badania comiesieczne ma sie za darmo, bo kasa chorych za nie placi, wiec mocz, krew itd. usg genetyczne ze skierowaniem rowniez wykonuja za darmo. W szpitalu sa pokoje tylko dwu lub jednoosobowe. Jedyny, co potrzebujesz, sa Twoje dokumenty, reszte Ty i Twoje dziecko dostajecie w szpitalu od ubran po pampki:tak: Po porodzie przychodzi do Ciebie codziennie polozna i pomaga, informuje, bada dziecko. Przychodzi tyle czasu, ile jej potrzebujesz. Szkola rodzenia i gimnastyka poporodowa jest rowniez gratis.
 
Martolinka- ja właśnie jakos się tak nauczyłam, ze sobota jest od sprzątania... ;( w tyg. po pracy nie mam już siły na sprzątanie wiec odwlekam wszystko do soboty.....

Aga chyba się przeprowadzę do Niemiec. :tak:Warunki macie tam superaśne!!!!!!!!!
 
Jezeli ciezarna nie pracuje, to powinna byc ubezpieczona przez meza, tzw. ubezpieczenie rodzinne. Nie wiem, czy takowe jest w Pl.
 
reklama
Dziewczyny wpadłam życzyć Wam udanego weekendu.
Ja jutro z ranka lecę nad morze czerwone :-D:-D:-D:-D:-D

lelek - napisz co tam u Was, tęskniłyśmy.

phoenix - no trochę się pomyliłam ,ale po tym jak napisałaś jakie sufity macie wysokie obstawiałam że to kamienica:-):-)

idę pobiegać i spać, bo ja jeszcze jutro do pracy.

Buziaki , dobranoc
 
Do góry