reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

no jest tak jak mówiłam, od 9:00 rano do południa, będą szkoły ale kto chce może przyjść, będzie też chyba jakiś mały występ :-) ... tak więc zapraszam w środę :-)
 
reklama
u nas na szczęście nie ma zazdrości między rodzeństwem, pomaga zapewne fakt, że traktujemy obu jednakowo (tzn. starszy nie jest zmuszany do ustępowania młodszemu tylko dlatego, że jest młodszy - a to najczęstsza przyczyna zazdrości) :-) ...
Felidae postaraj się aby starszy synek brał udział w opiece nad młodszym braciszkiem i jak najczęściej ci pomagał, to najczęściej zmniejsza u dzieciaków uczucie zazdrości. Wiadomo że 6-latek niewiele może zrobić, ale zawsze można dla niego wymyślić coś aby poczuł się potrzebny (nawet zwykłe podawanie pieluszki czy ręcznika) i oczywiście potem go bardzo pochwalić, że świetnie mamie pomaga i jest dobrym starszym bratem :-) ... czasem pomaga też zakup dzidziusia-lalki aby smyk mógł sam zobaczyć jak to jest przebierać takiego malucha i zajmować się nim, wszystkie dzieci są tego ciekawe i nie ma tu znaczenia, że to chłopiec :-) zawsze mnie wkurza jak ktoś mówi, że lalki są dla dziewczynek, a samochody dla chłopców, już od najmłodszych lat wpajają dzieciom segregację płciową i podział na lepszych i gorszych!!! Mój synek uwielbia wozić misia w swoim małym wózeczku i kiedyś miałam taką sytuację, że zaczepiła mnie kobieta na ulicy i powiedziała do Nataniel: "A co ty jesteś dziewczynka że się wózkiem bawisz?" ... to ja jej wtedy, że jego tatuś też synka wozi w wózku a wcale nie jest kobietą :-) ... bo prawda jest taka, że zabawy wózkami i lalkami u chłopców pomagają później rozwijać ojcowskie uczucia :-)
 
kaja.m my korzystamy z serdeczności babci więc nie pomogę:-(

co do zazdrości u nas to raczej chodzi o to, że starszy się upewnia, że też jest ważny, tylko zawsze w nieodpowiednim momencie :/ Dla brata jest bardzo serdeczny, najchętniej sam by się nim opiekował. i uważa że 6 lat to już poważny wiek :-D

lenaDTR
Wisieńka urodziła 28 maja :-) wiec teraz i u niej maluchowe szaleństwo :-) Jeszcze raz gratuluje Wisieńko
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry