reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

straszliwie jest duszno-strasznie bede egoistyczna jak powiem że chce deszczu ale tego właśnie chce-robiłam dzisiaj wziewki tym cholernym inhalatorem bo myslałam że się udusze,,,ehh jednak jestem zimnolubna ale nie zimę lubiąca, pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkie mamy :-)
Poradźcie mi proszę jak prawidłowo rozszerzyć dietę mojej półrocznej córeczki, która jest alergikiem? Chyba zrobiłam coś źle, bo podawałam małej marchewkę, kleik ryżowy i marchewkę z ziemniakiem dzień po dniu na zmianę i mała dostała biegunki. Teraz zaczynam od nowa... Podałam Julci kilka łyżeczek marchewki ale zastanawiam się czy mogę dać jej marchewkę każdego dnia czy np. co drugi?
A jak sprawa wygląda z owocami? Od którego najlepiej zacząć?
Aha, co podawać do picia oprócz herbatki z kopru włoskiego jeżeli maluch nie chce pić wody?
Pozdrawiam
 
Witam wszystkie mamy :-)
Poradźcie mi proszę jak prawidłowo rozszerzyć dietę mojej półrocznej córeczki, która jest alergikiem? Chyba zrobiłam coś źle, bo podawałam małej marchewkę, kleik ryżowy i marchewkę z ziemniakiem dzień po dniu na zmianę i mała dostała biegunki. Teraz zaczynam od nowa... Podałam Julci kilka łyżeczek marchewki ale zastanawiam się czy mogę dać jej marchewkę każdego dnia czy np. co drugi?
A jak sprawa wygląda z owocami? Od którego najlepiej zacząć?
Aha, co podawać do picia oprócz herbatki z kopru włoskiego jeżeli maluch nie chce pić wody?
Pozdrawiam

witam
z wprowadzaniem nowych pokarmów zalecam wiele ostrożności i najlepiej unikać na początek dzień po dniu... lepiej zrób dzionek przerwy....
a owoce to jabłka powinny być niekłopotliwe...
a do picia......
może spróbuj soczki rozrabiać z wodą.... wiesz tak żeby więcej było wody a soczku dla smaku....
jak mi się coś przypomni to napiszę bo dawno już nie zajmiwałam się takim maluszkiem i zapomniało mi się trochę...
 
straszliwie jest duszno-strasznie bede egoistyczna jak powiem że chce deszczu ale tego właśnie chce-robiłam dzisiaj wziewki tym cholernym inhalatorem bo myslałam że się udusze,,,ehh jednak jestem zimnolubna ale nie zimę lubiąca, pozdrawiam


no to wykrakałaś i masz deszcz pada :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D tylko że ja bym wolala żeby nie padała bo jedziemy dzis do teściów :tak::tak::tak::tak:
Witam wszystkie mamy :-)
Poradźcie mi proszę jak prawidłowo rozszerzyć dietę mojej półrocznej córeczki, która jest alergikiem? Chyba zrobiłam coś źle, bo podawałam małej marchewkę, kleik ryżowy i marchewkę z ziemniakiem dzień po dniu na zmianę i mała dostała biegunki. Teraz zaczynam od nowa... Podałam Julci kilka łyżeczek marchewki ale zastanawiam się czy mogę dać jej marchewkę każdego dnia czy np. co drugi?
A jak sprawa wygląda z owocami? Od którego najlepiej zacząć?
Aha, co podawać do picia oprócz herbatki z kopru włoskiego jeżeli maluch nie chce pić wody?
Pozdrawiam

moze dostała biegunke bo za dużo dałas jej na az.Przy wrowadzaniu posiłku nalezy dac pierwszego dnia dosłownie 2,3 łyzeczki a nastepnego dnia troszke więcej i tak dalej.aby organizm się przyzwyczaił.
możesz podawać soczek jabłkowy,nic nie pojawinno jej po tym być.na internecie jest nowy schemat zywienia niemowlat to zajrzyj sobie tam.:tak::tak::tak::tak:
 
a my wczoraj nie poszliśmy do aquaparku - jak podjechaliśmy pod basen to kolejka była potrójna i aż na schody zewnętrzne schodziła - porażka - co najmniej godzina stania - a w środku z szawkami to też byłby problem - odpuściliśmy sobie - bo mamy na karnecie tylko 75 min - będziemy chodzić w tygodniu mniej tłumów
za to pojechaliśmy do Piotra i Pawła - nakupowaliśmy Mirkowi 7 kompletów krótkich spodenek i bluzeczek i 2 piżamki i za całość w croccodilo zapłaciliśmy tylko 300 zł - jak chcecie to jedźcie - ciuchy letnie są ponad 50 % przecenione
np. 3/4 spodenki za 13 zł!!!
i dostałam karnet rabatowy :baffled: - ( dostaje się go jak się jednorazowo zrobi za kwotę powyżaj 300 zł)przyda się na jesień jak pojadę hurtem kupować ciuszki
ale zrobiłam reklamę w croccodilo :-D:tak::-) - ale uważam, ze tam mają gatunkowo dobre ciuszki i nie mamłają się podczas prania itp.
i ja sobie kupiłam w CCC 2 pary letnich bucików - po 70 zł razem !! - a więc zakupy udane
potem pojechaliśmy do domku i wyszliśmy na rowerek - Mirek był zachwycony
a na koniec zrobiłam porządki u Mirka w szafce i mam dla koleżanki 5 reklamówek z ubrankami
 
a ja już mam dosyć deszczu
wczoraj tak fajnie się czułam - jak chodziliśmy po dworze - to czuć było jak lekko słoneczko muska po plecach i ramionach - ale nie pali ( jak np w afryce)
jak dla mnie wczoraj nie było gorąco - ale ja jestem dziwadło :cool2:
kurcze -powinnam zmienić kontynent - super czułam się w Tunezji i Egipcie - tylko nie byłabym w stanie przeforsować ich kultury
 
Gosia jak byłaś w ccc to sa już przeceny sandałków dla dzieci??duzy jest wybór??czy nie patrzyłaś ?

niestety nie patrzyłam - ale dzisiaj zerknę bo będę w Piotrze i Pawle - muszę kupić proszek do prania :sorry2: i tabletki do zmywarki - a więc zerkną na CCC i na sandałki - ale chyba będą przeceny - bo dla dorosłych właśnie sandałki są przecenione
 
reklama
Witam!
Normalnie śpię dziś w pracy:-(
Ostatni tydzień miałam strasznie zakręcony:szok:, we wtorek egzamin, oczywiście miałam mieć stworzone warunki do nauki, ale cóż,jak to w realu bywa, złudne marzenia. Więc rano jak zwykle rano na rehabilitację z małą i do pracy, zaczęłam coś czytać i stwierdziłam, że nie będę czekać do 14 i idę na żywioł. Także o 12 było juz po bólu i do przodu na szczęście, uf....
We czwartek pierwszy raz basen z młodą i było super, nawet nie zapłakała, tylko pod koniec juz była znudzona i myślałam, ze mi zaśnie zaraz, a to przecież nie spożyta energia:szok:. Zasnęła pod wieczór na chwilkę i dopiero juz na noc.
W piatek znowu po pracy pojechaliśmy grilować do znajomych za miasto, młodej powietrze służyło nie samowicie, bo spała jak zabita całą noc:tak:. I, pod wieczór w sobotę wróciliśmy do siebie, dobrze, że jeszcze została niedziela na złapanie oddechu:-). Poprałam i posprzatałam, a babcia z małą na spacerku:-).
Zdecydowanie za krótki ten weekend:-(
Oby pogoda wytrwała do wieczora, to babcia pójdzie z małą na spacerek, a ja do wyrka na drzemkę:tak:
anetko jak tam się udał niedzielny wypad, pogoda jednak dopisała, bo zaczęło świecić słoneczko i było bardzo ciepło:-)
Nie rezygnuj z tej DG, bo ja w końcu będę mogła zadbać o te swoje pazury i będę czekać :-), pochwal się zakupami:-)
gosiek fajne zakupki i udane:-), a croccodrillo, to faktycznie bardzo fajny sklep z dziecięcymi rzeczami, sama mam parę rzeczy od nich, kupilismy tam fajny kombinezon zimowy po przecenie dla małej na zapas:-)
Agnes w końcu chyba juz zapowiada się lepsza pogoda, chociaż dusznowato, ale juz w końcu z domku mozna wyjść, uf
mamaJuleczki trudno doradzić, bo ja właściwie ze swoja nie miałam problemu, w 7 miesiącu zaczęłam dawać kaszki i dania ze słoiczków, wcina, aż jej się uszy trzęsą i nie widziałam żadnych rewelacji uczuleniowych, czy brzuszkowych, życzę więc powodzenia, a jak coś nie pokoi, to pytaj pediatry.
Witam również wszystkie nowe mamuśki z Wrocławia:-)
 
Do góry