reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Żyrardowa są????????

Wiesz co o wiek dziecka się nie pytałam, ale znalazłam:

Dawkowanie w grupach wiekowych:
dzieci w wieku od 2 miesięca życia do 12 miesięcy życia – dwie dawki w odstępie minimum 1 miesiąca w pierwszym roku życia + dawka uzupełniająca z drugim roku życia. do 6 lat
dzieci powyżej 12 miesięcy zycia i dorośli – pojedyńcza dawka

Czyli my już załapaliśmy się na jedną dawkę, co prawda na pneumokoki będę szczepiła dopiero po 24 miesiącu aby też była tylko jedna dawka.
Roksanka dalej pokasłuje, już nie wiem co myśleć, chyba bez antybiotyku się nie obejdzie:no::wściekła/y:.... Jeszcze doszło do tego naprzemiennie ścisła i luźna kupka :baffled:
Chyba się będę musiała do innego lekarza przejść z małą tylko kurde gdzie i do jakiego.....
 
reklama
Dzięki za info. Ja też się wstrzymam jeszcze parę miesięcy z tym szczepieniem, może wiosną kiedy skończą się wszelkie choroby.
Franek osłuchowo teraz czysty, ale kaszel się nie podoba lekarce więc jeszcze w tym tygodniu do kontroli pojedziemy.
A nie myślałaś małej baniek postawić? Czasami pomaga i obywa się bez antybiotyku.
 
Wiesz co byliśmy prywatnie u dr Rybak - ekstra podejście do dziecka. Po wysłuchaniu mojego wywodu o zachowaniu, objawach i przebiegu tych ostatnich dwóch tygodni orzekła Rotawirusa tyle, że mamy bardzo łagodny przebieg bo szczepiliśmy. Gdyby nie to, że Sanka mi dziś "strzelała" kupką, a w gabinecie doktor nie kotłowało jej się w jelitach to pewnie dalej byśmy nie wiedzieli... Co do kaszlu to on jest wynikiem katarku, który zalega w nosie i zamiast spływać do przodu to sobie spływa do gardła....
 
Cześć, my po kolejnej wizycie (tym razem u dr Krawińskiej), kaszel się pogorszył, ale na szczęście na oskrzela nie zeszło. Zapisała nam Elofen/Pulneo, Difergan i Stodal. Pytałam też o bańki i powiedziała, że mogę postawić po 2 na każdy bok to szybciej wyjdzie z infekcji i nie rozkręci poważniej, tak więc wieczorem stawiam.
A jak Sanka? Lepiej już?
Gdzie przyjmuje Rybak i ile bierze za wizytę?
 
Rybak przyjmuje albo w przychodni po 18 jako wizyta prywatna - 70zl lub przyjeżdża do domu - znajoma mówiła, że 80 ale nie mieliśmy okazji sprawdzić. Zapisy są telefoniczne, wyśle Ci numer na PM.

Elofen bierzemy w nocy jak małą kaszel męczy, ale nie chce tego brać, krzyki, wyginania etc. w ogóle leki od Karwińskiej to na silę jej dawaliśmy... Od Rybak dostaliśmy Difergan i Baktrim, mała sama otwiera buzie aby jej dać. Po za tym prawoślazowy na kaszel, jest już lepiej, ale jeszcze nieidealnie.
Teraz korzystam, że mam balkon na zachód, słoneczko grzeje, wiatr się nie dostaje to się wietrzymy.

M był wczoraj u Nowakowskiego i wrażenia na plus. Co ważne nie wrócił z kolejnym antybiotykiem.

Mam pytanko orientujesz się gdzie tu można rozejrzeć się za butami dla małej???? Musimy kupić jej cieplejsze a jechać specjalnie do Wawy to jakoś mi się nie widzi
 
Kasica Elofen (pulneo czy eurespal to to samo) jest przeciwzapalny, nie słyszałam by był na kaszel, Krawińska nam go zapisała bo podobno ma lepszy smak od pozostałych :-)
Jeśli chodzi o buty to zależy czy chcesz markowe czy nie. Są dwa sklepy, które mają Bartka (na Okrzei chyba Koala i na ostatniej przecznicy przed 1 maja). Można też kupić butki na stoisku na rynku w niedzielę lub ci sami mają sklep na 1 maja blisko Skrowaczewskiego (wjeżdża się wgłąb, jest szyld buty i lustra czy jakoś tak). Nigdzie indziej nie kupuje w Żyrardowie.
 
Ja nie mówię, że Elofen jest na kaszel tylko po prostu osiada on na ściankach gardła i ten spływający katarek tak bardzo nie daje popalić Nie wiem jak te inne smakują, ale tego młoda nie chce pić.
Pogadam z M to może pochodzimy i popatrzymy zamiast tłuc się do Wawy.
 
reklama
Wiesz co M spróbował jak smakuje i on do tego doszedł, a małej pomagało :-D
Młoda dziś może z dwa razy kasłała, za to ja się rozkładam, jutro mieliśmy jechać do Wawy to chyba się skontaktuje z moja doktor to mnie obejrzy :baffled:
A jak tam u was???
 
Do góry