reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

a jeszcze kilka rzeczy mam do zrobienia i zabiore sie za szukanie wozka dla ciebie Dusia, bo wczoraj niestety poleglam w bojach :-)
 
reklama
Witam serdecznie i pozdrawiam mamy z USA. Mieszkam rowniez w Stanach, dokladnie w New York, Queens (Ridgewood). Jeszcze kilka lat temu dzielnica, miejscem gdzie bylo najwieksze skupisko Polakow byl Greenpoint, od jakiegos czasu Polacy przenosza sie w inne miejsca i tak obecnie Ridgewood i Maspeth to dzielnice, w ktorych jest najwiecej Polakow. Mam coreczke, ktora 4 stycznia skonczy 5 lat, od 1 wrzesnia rozpoczela nauke w panstwowym przedszkolu dla 4-latkow (dwie i pol godz. nauki), a po przedszkolu znowu jest ze mna. Wieczorem dopiero spotykamy sie z tatusiem, ktory bardzo zmeczony i glodny wraca do domu po pracy. Najukochanszym dniem dla nas jest niedziela, bo to jedyny dzien kiedy tatus nie pracuje i jestesmy cala rodzinka. Pozdrawiam jeszcze raz mamy ze Stanow.
 
mama43 - witaj na naszym watku, milo ze zechcialas do nas dolaczyc. Zapraszam do wspolnych pogawdek jak najczesciej. Czy coreczka to Twoje jedyne dzieciatko? Jak dlugo jestescie w Stanach i rozumiem ze obecnie nie pracujesz? jestes z mala w domku poza tymi kilkoma godzinami kiedy jest w szkole? Jak jej sie w szkole podoba? Ja mam prawie 7 latka ktory w styczniu bedzie mial urodzinki i w tym roku rozpoczal pierwsza klase, mam tez prawie 17 letniego syna i niespelna 2 letniego malucha jak widac na suwaczkach :-) Mieszkam w Illinois od prawie 17 lat a obecnie jakies 50 mil na polnoc od Chicago pod granica z Wisconsin gdzie same lasy i jeziora :-) Pracuje od zawsze ....niestety, ale jestem zadowolona ze mam taka mozliwosc, nie jestem typem kobiety ktora potrafi zajmowac sie wylacznie domem :sorry: A skad pochodzicie z Polski?
 
nonono! pieknie! witaj nam mamo!!! :D:D

pisz z nami duzo :D milo slyszec ze jestes z NY :d moze sie zalapiesz na spotkanko w przyszly weekend?:)) wlansie sie wybieramy i spotkamy w ny :D

buziaki! wklej zdjecia:D
 
reklama
Dziekuje wszystkim mamusiom za mile przywitanie. Zrobie krotka charakterystyke, poniewaz bylam pytana o kilka rzeczy. Maz jest w Stanach 10 lat, pochodzi z podlaskiego, ja jestem w Stanach 6 lat, pochodze z warminsko-mazurskiego. Coreczka ma na imie Weronika i nie jest moim jedynym dzieckiem, mam jeszcze synka, ktory ma na imie Milosz, w grudniu 30 skonczy 17 lat. Kiedy przyjechalam do meza, duzo pracowalam, bardzo duzo, oboje duzo pracowalismy, mielismy pewne plany i chcielismy je w 3 lata najdluzej zrealizowac, na swiat przyszla nasza coreczka i wszystkie plany, marzenia legly w gruzach. Teraz wlasciwie nie wiem do czego to wszystko zmierza. Maz pracuje, ja od chwili urodzenia zajmuje sie domem i coreczka. W ciazy pracowalam prawie do konca, dwa tygodnie przed porodem skonczylam pracowac. Bylo mi bardzo ciezko, poniewaz cala ciaze zle sie czulam, ale chcialam miec choc maly wlasny grosz. Jesli chodzi o przedszkole, coreczka jest zadowolona, choc smutno jej, ze w swojej klasie nie ma zadnych polskich dzieci, w tym samym przedszkolu sa jeszcze 3 inne grupy 4-latkow i tam jest po kilkoro dzieci polskich, chcialam coreczke przeniesc, ale zaczela plakac, i mowic, ze ona lubi swoje Panie i swoje dzieciaczki, zostawilam wiec wszystko tak jak bylo. Moje zadowolenie z przedszkola i Pan jest mniejsze, ale najwazniejsze, ze coreczce sie podoba. Synkowi duzo juz nie zostalo, za rok skonczy liceum o profilu medycznym i wyruszy na studia medyczne. To tyle o mnie. Piszcie takze. Pozdrawiam.
 
Do góry