reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie ze Stanów

Pielegniarka ktora sprawdzala owa probe tuberkulinowa powiedziala mi,ze skoro jest pozytywna moge choc nie musze byc potencjalnym zagrozeniem dla dziecka wiec albo zrobie rentgena w 5tym miesiacu ciazy albo tuz po porodzie i dopiero jak zrobie rentgena pozwola mi sie zblizyc do dziecka..
Szczerze mowiac co to wogle oznacza to proba, czy ona jest robiona kazdemu. Ja nie przypominam sobie, zeby robili mi jakies takie badania. A rodzilam Natalce (pierwsze dziecko) w wieku 35 lat i byla to ciaza zagrozona. A jak wogle wpadli na to zeby cos takie zrobic Tobie.
super ze tak wyszlo ja popieram! gratulacje dla kolezanki, a jesli chodzi o popekanie to przy wlasciwej ochronie krocza bardzo rzadko dochodzi do tego typu incydentow, czestsze sa one niestety w szpitalach przy roznych rutynowych dzialaniach niekoniecznie najlepszych. Ja urodzilam cala trojke poza szpitalem a ani razu nie peklam, przy Jonathanie mialam lekkie otarcie bo w ostaniej chwili postanowil lokciem sobie pomoc a ja nie mialam jeszcze doswiadczenia takiego jak teraz ;-) i polozna zalozyla mi malutki szew.
natomiast moj maz kiedy robil badania do zielonej karty niestety musial poddac sie RTG, wszyscy pochadzacy ze wschodniej europy niestety przechodza przez ten problem ze wzgl. na nasze gruzlicze szczepienia ktore przechodzilismy w niemowlectwie.

Pawini od razu pomyslalam o Tobie jak ona napisala, ze urodzila w domu. Naprawde dobra polozna to 90% sukcesu.
Dziwneco do przeswietlen, bo jak moj maz robil badania do zielonej karty to nie robil przeswietlen.
Ja jak zalatwialam dla siebie zielona karte z Polski to pamietam, ze byla w W-wie w jakims instutucie i tam robili przeswietlenia, ale i pieknie zarabiali na tym .Mam na mysle ambasade amerykanska.
 
reklama
ja tez mialam te przeswietlenie do zielonej karty

sloneczko, pawimi a co z ta szczepionka? bo ja nic nie wiem... dlaczego wlasnie wiekszosc z nas ma ta probe pozytywna?
 
kochana tak w skrocie, Polska nalezy do nielicznych panstw Europy wschodniej gdzie wykonuje sie szczepienia BCG obowiazkowo i wykonywane są zgodnie z obowiazujacym tam kalendarzem szczepień szczepionką która zawiera żywy, hodowany w specjalnych warunkach, zmutowany prątek bydlęcy, pozbawiony działania chorobotwórczego, ale rzekomo niby w pełni zachowujący swe właściwości antygenowe i alergizujące.
Obecnie przeciwko gruźlicy szczepi się:
noworodki po urodzeniu jednoczasowo ze szczepieniem przeciwko WZW typu B,
dzieci w wieku 11-13 miesięcy, jeśli nie stwierdza się blizny poszczepiennej lub jej średnica jest mniejsza od 3 mm (szczepienia przypominające),dzieci rozpoczynające naukę w szkole podstawowej (7. rż.), nie wykonując przed szczepieniem próby tuberkulinowej (z wyjątkiem dzieci z kontaktu z chorym na gruźlicę);dzieci w wieku 12 lat i młodzieży w wieku 18 lat, u których wynik próby tuberkulinowej jest ujemny.Ja do dzis pamietam jak higienistka w szkole podstawowej linijka mierzyla blizne po szczepieniu i orzekala czy nalezy powtarzac czy nie. Stad, jak przyjezdzamy do USA to mamy w sobie slady gruzlicy i dlatego karza nam robic RTG zeby wykluczyc ewentulny fakt ze bylismy chorzy badz jestemy chorzy na gruzlice. Usa boi sie gruzlikow i chyba jest to elementem odmownym w procesie naturalizaji jesli zostanie ona wykryta w przypadku ewentualnego przyszlego obywatela. Teraz mi sie jeszcze przypomnialo ze chyba podczas starania sie o obywatelstwo kazali mi zrobic ten RTG do kompletu badan lekarskich, nie jestem na 100% pewna bo to bylo 10 lat temu :szok: (kiedy do zlecialo) ale chyba wlasnie szlam ze zdjeciami RTG na swoje interview.
 
Pawini ja robilam obywatelstwo w tamtym roku. To zadnych badan nie robilam, ani nie wozilam.
Co do tego mierzenia to ja to tez pamietam, a jak bylo za duzo lub za malo ( nie pamietam dokladnie w ktora strone) to dostawala sie taki bolesny zastrzyk w ramie.
Kurcze a moze to i cos mi tutaj robili. Czy to nie trzeba bylo isc na drugi czy trzeci dzien i wtedy pielegniarka cos tam sprawdzala. Jesli to to to ja cos takiego mialam i to chyba bylo obowiazkowe. Tak mi sie cos zdaje. Bony ja mam jakies problemy z pamiecia. czlowiek byl byl tak podeksytowany to ciaza, ze nie zadawl pytan. Tylko jak trzeba to trzeba.
 
Witam wszystkie "stare" i "nowe" forumowiczki ;-):-) Dlugo nic nie pisalam... ale zagladalam od czasu do czasu i czytalam, takze jestem na biezaco. :tak:

Sloneczko797
- W obecnych czasach aparaty rentgenowskie emituja niskie dawki promieniowania... :tak: Badanie RTG nie powinno miec negatywnego wplywu na plod, zwlaszcza w II i III trymestrze.

Co do imienia oraz lokalizacji w PL, to ciezko mi odpowiedziec, bo ja z PL nie pochodze :) I z tego powodu narazie wolalabym nie zdradzac imienia, bo nie jest typowo polskie :) Nie chce wyjsc na dziwna osobe, ale moze kiedys prywatnie sie przyznam jak mam na imie ;)

Trudno uwierzyc, ze nie jestes z PL... tak dobrze piszesz po PL :tak: Jak dlugo uczylas sie polskiego? :shocked2:

Zyczylabym sobie zeby moj najstarszy syn ktory ma kilka lat edukacji w sobotnich szkolach polskich za soba potrafil pisac chociaz 10% tego co ty:baffled: oczywiscie poza niecenzuralnymi wyrazami ktore swietnie zna:happy2: no a o mlodszych dzieciach juz w ogole nie wspominam bo smarkata latorosl nawet nie chce mowic po polsku :zawstydzona/y:

Sarah tez za bardzo nie chciala mowic po PL... az pewnego dnia latem na plazy poznala kolezanke, ktora nie mowila po angielsku, tylko po PL, i od tego dnia Sarah chetniej zaczela mowic po polsku... :-D Oczywiscie niecenzuralne wyrazy tez zna... :rofl2:

[video]http://www.flickr.com/photos/chrisparypa/4991517118/in/set-72157624958218536/[/video]


[video]http://www.flickr.com/photos/chrisparypa/5073446854/in/set-72157625145608460/[/video]

[video]http://www.flickr.com/photos/chrisparypa/5073456296/in/set-72157625145608460/[/video]

...Powiem Ci ze moj 4- latek dobrze mowi po polsku i do szkoly polskiej narazie nie chodzi, ale my mu czytamy po polsku bardzo duzo i nagrywamy polskie bajki z net, tak ze jak jedzie autem to sobie po polsku Ice Age oglada itd.

My tez Sarze czytamy po polsku :tak: robimy tez razem ksiazeczki edukacyjne po polsku. Bajki po polsku tez oglada... :tak: Najbardziej lubi takie ktore zna z amerykanskiej tv :tak: Ostatnio bardzo polubila swinke Pepe ;-) Nam bajki przywoza albo przysylaja babcie z Polski :tak: Ogladamy tez online - Darmowe Bajki i Filmy Animowane Online - BajkiOnline.com - nasza ulubiona strona z bajkami (po polsku oczywiscie ;-))

Szczerze mowiac co to wogle oznacza to proba, czy ona jest robiona kazdemu. Ja nie przypominam sobie, zeby robili mi jakies takie badania. A rodzilam Natalce (pierwsze dziecko) w wieku 35 lat i byla to ciaza zagrozona. A jak wogle wpadli na to zeby cos takie zrobic Tobie.

Ja tez nie przypominam sobie zeby robili mi probe tuberkulinowa... :no: Tego badania nie robi sie chyba kazdej ciezarnej... lekarz musi miec jakies podstawy zeby zlecic to badanie... :tak: Ale pewnosci nie mam... :sorry:
 
Ostatnia edycja:
aga urosla Ci cora i coraz piekniejsza :). Zastanawialam sie ostatnio gdzie sie podziewasz, bo widze ze na FB w farme tez grac przestalas :( dobrze ze uwas wszystko dobrze.

Pawimi dzieki bardzo za odswiezenie pamieci jak i za reszte info o ktorych wogole nie mialam pojecia :)
 
Witam :)

aga_wozniak, dziekuje :) Ucze sie polskiego caly czas i zaczelam 6 lat temu jak poznalam mojego wtedy jeszcze przyszlego meza :)
A coreczke masz czadowa! Usmialam sie z tych filmikow hahaha
Tak na marginesie, to moj Adas jest z 19 lipca 2007 ;)

Pozdrawiam :)
 
aga urosla Ci cora i coraz piekniejsza :). Zastanawialam sie ostatnio gdzie sie podziewasz, bo widze ze na FB w farme tez grac przestalas :( dobrze ze uwas wszystko dobrze.

Dzieki! :-) a z farmy musialam zrezygnowac bo sie uzaleznilam... :zawstydzona/y: poswiecalam jej troche za duzo czasu... :tak:

...A coreczke masz czadowa! Usmialam sie z tych filmikow hahaha...

Dziekuje! :-)

Witam.
Aga corcia rosnie w oczach. A dzieci najczesciej ucza sie tych "zlych slow". U nas na tapecie "kurna, cicho byc, o maj gasz"

Dzieci chlona jak gabka, a zwlaszcza to czego nie powinny :tak: Mojej Sarze nie trzeba dwa razy powtarzac... :laugh2: u nas w domu raczej sie nie przeklina, czasami mi sie wymsknie ;-) wystarczy, ze raz uslyszy i od razu podlapuje... :tak:
 
reklama
Witam :)

aga_wozniak, dziekuje :) Ucze sie polskiego caly czas i zaczelam 6 lat temu jak poznalam mojego wtedy jeszcze przyszlego meza :)
Pozdrawiam :)
To super, ze tak dobrze piszesz po polsku.
Aga u nas tez nie przeklinamy. My dosc czesto zdarza sie uzyc slowa "kurna" , ktore Natalka w mig podlapala.
Kobietki macie juz stroje na halloweeen, bedziecie c zbierac cukierki ze swoimi pociechami?
 
Do góry