reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiowy przepiśnik

dotka85

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Listopad 2010
Postów
2 188
Pierogi z jagodami

Ciasto: (na ok 70 pierogów)
-1/4 szklanki oleju
- ok. 450 gram mąki tortowej / przennej
- szklanka bardzo ciepłej wody

Wypełnienie:
- jagody
- cukier-
- bułka tarta

Wykonanie:


Do miski przesiać mąkę, wlać do niej olej i podlewać stopniowo gorącą wodą i zagniatać. Kontrolować konsystencję wody, żeby ciasto za rzadkie się nie zrobiło, jeśli przeholujemy to dosypać mąki. Zagniatać do momentu, aż ciasto nie będzie się kleić i będzie bardzo miękkie.

Jagody wcześniej opłukać, osuszyć papierowym ręcznikiem. Wysypać na talerz i posypać je cukrem i bułka tartą. Odczekać chwilkę, aż bułka pochłonie nadmiar wody/soku z jagód.

Wyrobione ciasto rozwałkowujemy na bardzo cienko i wykrawamy szklanką kółeczka. Do każdego kółeczka łyżeczką małą nakładamy porcję jagód i zaklejamy paluszkami.

Gotujemy w osolonej wodzie 2 minuty od wypłynięcia na powierzchnię.
Polewamy słodką śmietanką, bądź rozpuszczonym masłem z cukrem.

Niestety zdjęcia nie zdążyłam zrobić bo zostały szybko pochłonięte, ale za to pokażę jak wyglądają wg tego przepisu na ciasto pierogi ruskie ;)

1.jpgFOTO4773.jpg
 
reklama
super! napewno zrobię! :)

a ja proszę Was o pomoc! nie mam dobrego przepisu na biszkopt do sernika na zimno, więc musi być cieńszy, próbuję już któryś z kolei z neta i klops. jakieś takie nie puszyste :wściekła/y:

poratujcie bo przestane lubić sernik :laugh2:
 
Jagodzianki -przepis stary jak świat. - dzisiaj po południu wypróbuję ten przepis, mama przywiozła mi dwa litrowe słoiki zebranych przez siebie w lesie jagód i stoją w lodówce. A od kiedy zobaczyłam to zdjęcie wiem, że muszę je (jagodzianki) mieć! Tak na poprawę nastroju...
Zamiast kruszonki, za którą nie przepadam dodam lukier z cytryną. Zobaczymy czy wyjdzie tak ładnie jak autorce przepisu.

Deszczyk zapytam wieczorem mojego eksperta od ciast i wkleję przepis na biszkopt pod sernik
 
Kochane jagodzianki z tego przepisu wyszły cudne, chociaż musiałam się namordować z przeliczeniami:D hehehe

A odnośnie papryczek:

- 1/2 kg mięsa mielonego wieprzowo - wołowego (polecam biedronkowe, albo mielone samemu)
- 12 papryczek - rożek, tych małych żółtych, sezonowych
- pół natki koperku
- śmietana do sosu
- liść laurowy, ziele angielskie
- sól, pieprz
- jajko
- cebula
- mąka do zagęszczenia sosu (niepełna łyżka stołowa) i trochę zimnej wody

Na początku myjemy papryki i usuwamy ogonki, tak, żeby zrobić dziurę na mięsko.
Mięsko mieszamy z całym jajkiem i całą pokrojoną w kosteczkę cebulą. Doprawiamy solą i pieprzem. Ja czasem dodaję jeszcze startą na grubej tarce surową marchew do mięska. Wszystko dokładnie mieszamy. Tak przygotowanym mięskiem nadziewamy papryczki, które układamy jedna na drugą w garnku. Jak je poukładamy to zalewamy całość wodą i wstawiamy do gotowania. Dodajemy 2 listki laurowe, kilka kulek ziela angielskiego, trochę soli i pieprzu, ja nie daję żadnych weget i tym podobnych, ale można oczywiście. Wszystko powinno się gotować min. 40 min.
Mozna podlewać wodą. Po tym czasie bierzemy śmietanę 18% i tak 2/3 opakowania mieszam z sosem przed dodaniem do całości. Następnie wszystko delikatnie staram się wymieszać. Na sam koniec kroję koperek i dodaję do sosu, gotuję jeszcze ze 2minutki.


Potrawa jest pyszna, bardzo prosta i szybka, mnie zajmuje przygotowanie z 15 min. reszta to już gotowanie, do tego młode ziemniaczki i mmmmmmmmmmmmmm odlot...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry