reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiowy przepiśnik

No to dziewuszki powodzenia:) naprawdę lekkie żarełko, mój maluch też je wcina, papryczka jest taka kruchutka, że w ustach się rozpływa:)
 
reklama
Zdjecie0091.jpg

Pierogi z jagodami tyle że inny przepis na ciasto a mianowicie 0,5 kg mąki , szklanka wody, jedno jajko ( ja dodaje jeszcze szczypte soli żeby ciasto było wyraźniejsze) , jagody posypuje cukrem i delikatnie ugniatam widelcem:) a no i do wody w której gotuje pierogi dodaje kilka kropel oleju żeby się nie sklejały:)
 
Oj chyba znowu spróbuje zrobic pierogi :))
Pierwsze mi nie wyszły bo ciasto było za twarde, pożaliłam się ciotce a ona mi zdradziła swój sekret że zamiast gorącej czy ciepłej wody- gdzie we wszytskich przepisach tak pisza to dodaje wode gazowaną ! I ponoć wychodzą mięciutkie, rewelacyjnie, wiec sprobuje i zbaczymy :))
 
Dotka dziękuję szkoła mojej babci :) nikomu nie udało się tego nauczyć tylko mi:D

Marzenix moją babcia dodaje krochmal i też wychodzą rewelacyjne tylko nie wiem jak z proporcjami, zapytam jak u niej będę :)
 
Ooolcia mmmmmmmmmmm,
Marzenixx też słyszałam, że gazowana najlepsza bo ładnie spulchnia ciasto, ja jajka nigdy nie dawałam...
 
reklama
ja ostatnio (w związku z tym, że stan zdrowia nie pozwalał mi na długie przesiadywanie w kuchni) poszłam na tzw. łatwiznę. Ostatnio były :
placki ziemniaczane z gulaszem (coś jak placek po węgiersku:p)
ziemniaczki, jajeczko sadzone i fasolka szparagowa :)
Ryż z jabłkami i cynamonem !
i zuuuuupka gulaszowa :) tzw. węgierska :)
bo już mojemu znudziły się mielone i schabowe :D
ale też czekam na jakieś inspiracje od Was :)

ps i oczywiście nasza ulubiona zupka pełna witamin - a w środku wszystko co rośnie za oknem w ogródeczku :)
 
Do góry