reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusiowy przepiśnik

Ja proponuje, zupke kalafiorowa, ale nie taka do konca normalna, nie bede przepisu opisywac bo pewnie kazda ma swoj sposob i skladniki, ale ja wrzucam warzywka robie normalna zupe kalafiorowa na jeden dzien bez smietany, a drugiego zeby troche urozmaicic nie dolewam smietany a rozpuszczam w niej serek topiony smietankowy mmmm pycha :)

 
reklama
A dzisiaj na obiadek leczo mamusi :)))) wiec jej przepisu nie znam i nie podam, jako takiego, ale ja zawsze daja wszystko na co mam ochote, cukinia, papryka, cebula, kielbaska, boczek, przecier pomidorowy przyprawy, i w takiej wersji uwielbiam ale do tej naszej wersji dodam wersje ulubiona mojego meza czyli wersje Slowacka, na sam koniec juz gotowania wbija jajko surowe do lecza i miesza,odrazu danie zmienia kolor no i jak dla mnie troche mdle w smaku z jajkiem wiec wole nasza,ale moze ktorejs mamusi zasmakuje tak po Slowacku ;)
 
Dziś na obiadek kotleciki wegetariańskie! :) Składniki: kasza jaglana drobna, cieciorka z puszki, jajko, pęczek natki, czosnek, bułka tarta... Gotujemy kaszę i miksujemy z resztą składników tak aby otrzymać optymalną konsystencję. Formujemy kotleciki, obtaczamy w bułce, smażymy i gotowe! :)) Nie podałam dokładnych miar ponieważ ja zawsze robię to 'na oko'... Idzie jesień więc czosnek na pewno przyda się na wzmocnienie, w związku z tym ja go sobie nie żałuję! Smacznego!! :D
 
Sałatka z tortellini:





1 opakowanie tortellini (ok 250g) - najlepiej mięsne ale może byc jakieś inne
1 ogórek wężowy świeży,
Puszka groszku konserwowego
20dkg szyneczki (dla nie jedzących mięska - może być ser żółty)
ok 4 łyżki majonezu
2 łyżki jogurtu nat.
sól pieprz,
jak ktoś lubi - ząbek lub dwa czosnku
Tortellini wrzucamy do osolonej wody i gotujemy zgodnie z czasem podanym na opakowaniu.
Jak pierożki wystygną dodajemy do nich : groszek (może byc kukurydza), pokrojona w kostkę szynkę konserwową oraz ogórka świeżego.
Następnie robimy sosik z majonezu, jogurtu, czosnku i przypraw. wlewamy do składników i mieszamy. Jeśli ktos lubi więcej majonezu to oczywiście można dodac więcej.
Z soleniem trzeba uważać ponieważ pierozki są po ugotowaniu już lekko słone




[FONT=Times New Roman, serif]SAŁATKA Z KURCZAKIEM , ANANASEM I CURRY

SKŁADNIKI :
- makaron ryżowy
- pirś z kurczaka podwójna (jesli ktos lubi duuzo mięsa to mogą byc 3 piersi)
- puszka ananasa
- majonez średni z Winiary
- kukurydza słodka z Bonduelle
- 2 x curry
- przyprawa do kurczaka złocista z Knorra ( to moje ulepszenie )

PRZYRZĄDZANIE :

Robi się ja naprawde szybko.
Gotujemy makaron ryzowy na miekko, w tym czasie kroimy pierś na kawałki małe. Pierś wrzucamy na patelnie na niewielka ilość oleju, posypujemy przyprawą złocista do kurczaka (ja daje dosyc sporo ) oraz pół opakowania curry.
Gdy makaron się ugotuje , wrzucamy go do dużego naczynia oraz podmażoną pierś, dodajemy majonez, kukurydze, ananasa pokrojonego w kosteczkę oraz pozostałośc curry czyli 1,5 opakowania. Wszystko razem dokładnie mieszamy. Zanim zacznie sie jeśc trzeba poczekac az wystygnie . Najlepiej wstawić do lodówki żeby sałatka sie przegryzła.
Nie przejmowac sie duża ilością curry, gdyz nie ma tu innych przypraw i ona nadaje smak całej salatki, gdy sie przegryzie nie czuc ilości curry i jest przepyszna .
[/FONT]
 
leżę i myślę...o jedzeniu ;)

ostatnio polubiłam ciasto francuskie z biedronki, kosztuje ok 3 zł, można je zamrozić...jest to taki płat ciasta, nie wiem ile cm na ile, ale ciasteczek wychodzi sporo...:) trochę je rozwałkowuje, tnę na kwadraty, do środka wkladam mus jabłkowy -własnoręcznie robiony;), maliny i robie takie sakiweki. smaruję jajkiem i posypuję trochę cukrem, piecze się ok 20 min w 200 st, a znikają w jakieś 10 min ;) są pyszne :)
 
tez je lubie :) w wersji na nie slodko tez - plat smaruje sie keczupem, posypuje przyprawami do tego wedlina, ser zolty zwinac w rolon i pokroic na kawalki 1cm, wyjda takie slimaczki, pycha,piec tak jak mowisz :)
 
a ja na biedronkowe ciacho francuskie mam inny przepis ;-) rozkładam je całkowicie i nacinam najdłuższe boki.. na środku układam podsmażone cienkie fileciki z kurczaka, na to podsmażone pieczareczki z cebulką, i na to plastry boczku wędzonego a na koniec żółty serek.. nacięte boki zawijam na górze w taki warkoczi do piekarnika.. i wychodzi taki pyszny chlebek w niespodzianką :-) do tego sosik czosnkowy i mmmmm... :-) zaraz chyba zrobię na kolację:-D i kolejne kg przybędą :szok: :-D :-D
 
reklama
Do góry