reklama
  1. Specjalnie z myślą o naszych przyszłych babyboomowych mamusiach przygotowaliśmy konkurs brzuszkowy. Bardzo nam zależy, żeby do testów i konkursów zaangażować naszą społeczność i dlatego najbliższe działania zadedykowaliśmy właśnie Wam <3 W końcu BB Mamy są najfajniejsze. Sama nią jestem, to dobrze wiem:) Pozdrawiam i zapraszam do konkursu KONKURS ania ślusarczyk (aniaslu)
    Zamknij powiadomienie

mamuśki po "30"

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez zaczarowana79, 21 Grudzień 2012.

1. zaczarowana79

zaczarowana79 3*mama :-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam dziewczyny, zakładam ten wątek bo na innych forach czuję się trochę jak dinozaur:-p. Zazwyczaj wszędzie młode mamusie w pierwszej ciąży. Zapraszam do rozmówo naszych brzuszkach wszystkie dojrzalsze mamusie, którym bocian przyniesie ktosia po 30 roku życia. Mam 33 lata, dwóch synów 14 i 10 letniego, i "fasola" 9 tygodni w brzuchu. Chętnie pogadam jak wygląda taka dojrzalsza ciąża z perspektywy innych dziewczyn. Pozdrawiam

2. EKOMAMA

EKOMAMA Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Hej!
    No ja już brzuszka nie mam od dwóch miesięcy,ale masz rację na forach brzuszkowych faktycznie większość to młode,dwudziestoparoletnie mamy.
    Fajnie,że będziesz miała trójeczkę,ja mam parkę i na trzecie(mimo że zawsze chciałam mieć trojkę dzieci) nie zdecydowałabym się.
    Życzę powodzenia.

3. reklama
  4. martela

martela Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam się i ja!
    Mam 16-miesięcznego synka Jasia i 15-tygodniową fasolkę w brzusiu.W lipcu skończę 32 lata,choć zupełnie nie czuję się na tak zaawansowany:-)wiek.Chwilami czuję się jak dziecko-zwłaszcza gdy bawię się z moim synkiem a że bawimy się całymi dniami to tak naprawdę mam mało czasu i okazji,żeby poczuć się jak "dorosła",poważna kobieta. Zdzicinniałam i chyba dobrze mi z tym.Pierwszego synka rodziłam zaraz po 30-tych urodzinach,nie wiem czy było to "dojrzałe"macierzyństwo,ale na pewno wyczekane i planowane.Początki wspominam bardzo nerwowo,mimo,że z synkiem było wszystko w porządku,ja podchodziłam do opieki nad nim zbyt ambitnie (choć nie wiem czy to dobre określenie) w każdym razie brakowało w tym wszystkim luzu,wiedzy,doświadczenia i humoru:-)Mam nadzieję,że z drugim dzieckiem nie będę taka zestresowana (bo dziecko kichnęło i na pewno będzie chore...)i wykorzystam doświadczenie ciesząc się macierzyństwem po raz drugi:-)

5. zaczarowana79

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam dziewczyny, miło że się odezwałyście. Droga Ekomamo, ja też nigdy nie myślałam że zdecyduję się na trzecie dziecko. Pierwszego syna rodziłam w wieku 20 lat, drugiego, jak miałam 23. Myślałam że "wszystkie dzieci mam już w domu", miałam się skupić na karierze zawodowej i trochę egoistycznie na sobie. ŻAdnych pieluch, ząbkowania i wielkiego brzucha, /pierwszy syn prawie 4 kg, drugi 4.33/, a tu niespodzianka. Pierwszy tydzień płakałam, wściekałam się, teraz już jestem pogodzona z sytuacją. Martela, ja też nie czułam się jakoś staro do momentu zajścia w trzecią ciążę... Gratuluję dzieciaczków, chyba rodzisz w okolicach czerwca?

6. zaczarowana79

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z tą starawą mamuśką, wyszło u lekarza:rofl2:, ile Pani ma lat? 33? hmm.. kiedy ostatnio rodziła ? 10 lat temu? Mamy wtórną pierworódkę. Wie Pani ? Nie, nie wiedziałam. Wiem że lekarze mają swój słownik jeżeli chodzi o pacjentki, ale o tym nie słyszałam:laugh2:. Fakt że po tylu latach, wszystko będzie inne i nowe, ale chyba jeszcze sklerozy nie mam...

7. kakakarolina

kakakarolina Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Przecież tu same młode mamy. Teraz co druga ciąża to po 30-tce :)) dajcie spokój młode mamuśki jesteście i tyle ;-) Ja mam 31, więc nowy model już po 30-tce rodzony i na pewno nie czuję się jak dinozaur :rofl2: 3 ciążę planuję za 3 lata, a 4 po 40-tce to wtedy co bym miała o sobie powiedzieć :-D
    Zdrowej, spokojnej ciąży i szęśliwego rozwiązania.

8. zaczarowana79

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj kakakarolina. Też mam koleżankę która urodziła 4 syna w wieku 46 lat i po pierwszym szoku, teraz jest najszczęśliwsza na świecie. Wiem że po 30 to jeszcze nie jest późno na ciążę, ale jednak na forach w większości trochę młodsze brzuchatki. Fajnie dziewczyny że się odzywacie.

9. Lotka

Lotka Moderator

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dobry!
    ja tam sie wcale staro nie czuje ;-) pierwszego synka urodzilam w wieku 28,5 dokladnie ;-) a teraz drugiego troche ponad 31 ;-)
    ja dopiero teraz czuje ze zyje ;-) przy tych dwoch maluchach czuje sie chyba lepiej niz niejedna znudzona zyciem 20-latka ;-) z trzecim na razie sie wstrzymamy, ale kto wie kto wie ;-)

10. reklama
  11. zaczarowana79

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wiesz Lotka, ja może właśnie tak starawo się czuję dlatego że mam już takich dużych, samodzielnych synów i dlatego że zaczynając przygodę z macierzyństwem tak wcześnie, od zawsze jestem mamą, a mój starszy synuś patrzy na mnie z góry bo ma prawie 180 wzrostu? Zawsze jestem mamą, teraz chciałam być kobietą tylko dla siebie, bo nigdy nie miałam na to czasu..:-) Nie, nie skarżę się, tak miało być, wiem że można się spełniać będąc mamą, ale przy trójce to będzie dość trudne.. No to się trochę wyżaliłam..Nie oceniajcie mnie źle , to chyba wina hormonów. Dobrej nocy. p.s. gratuluję dzieciaczków i fajny ten kiciuś..

Ostatnia edycja: 22 Grudzień 2012
  12. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Hej.Zupełnie jakbym siebie czytała(spójż na suwaczki) a teraz moje najmłodsze niedługo bedzie mieć roczek zleciało bardzo szybko.Ja skonczyłam w tym roku 35 i dopiero teraz czuje sie jako spełniona mama trójki dzieci.

Poleć forum