reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Mamuśki przyszłych"zerówkowiczów" odezwijcie się!

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Ania1974, 20 Marzec 2007.

 1. Ania1974

  Ania1974

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam!
  jestem mamą babla , który w tym roku szkolnym rozpoczyna edukację w zerówce.
  Choć to dopiero we wrześniu, cała jestem w nerwach:szok: , czy sobie poradzi, czy się odnajdzie w grupie, czy usiedzi w miejscu.
  Zwłaszcza że nie chodził do przedszkola.
  Piszcie proszę.
  Pozdrawiam;-)
   
 2. Wiki_28

  Wiki_28 styczeń '02 lipiec '05

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No ciężko tu coś napisać
  Poradzić sobie poradzi:tak:
  Szkoda, że dziecko nie chodziło do przedszkola bo sprwa przeszłaby niezauważona
  Wiele też zależy od tego jak szybko dziecko nawiązuje kontakt z rówieśnikami
  Trzymam kciuki aby wszystko poszło gładko:tak: :-)
   
 3. reklama
 4. Ania1974

  Ania1974

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Bąbelek nie chodził do przedszkola, bo cięzko chorował,
  bardzo lgnie do dzieci i łatwo nawiazuje kontakt.
  dzieki za dobre słowo, pozdrawiam
  anka
   
 5. aniab190

  aniab190 mama czerwcowa '06

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Madzia też od września idzie do zerówki i jestem cała w nerwach jak to z nią będzie. Magda urodziła się głucha. 2 lata temu w Poznaniu wszczepiono jej implant ślimakowy. Jak do tej pory jej życie to ciągła nauka. Przez 2 lata odkąd ma implant uczyłam ją mówic- musiała nauczyc sie wszystkiego od początku- ale w tej chwili radzi sobie. Mową odbiega trochę od rówieśników ale liczę że w zerówce to nadrobi. Przez pewien czas chodziła do przedszkola i świetnie jej szło ale zaczęła ciężko chorowac i na zalecenie lekarza zrobiliśmy jej przerwę. Ona łatwo nawiązuje kontakty i wprost lgnie do dzieci. Daję ją do szkoły masowej- choc były i z tym problemy bo dyrektorzy szkół boją się brac dzieci niepełnosprawne - bo chcę zeby dalej się rozwijała. Wg lekarza specjalisty ona misu iśc do szkoły masowej żeby implant dawał efekty w przeciwnym razie może się u niej cofnąc to co do tej pory osiągnęłyśmy. Teraz Magda ma braciszka i powtarza dużo słów bo mały jest na etapie rozwijania mowy i wypowiadania pierwszych słów.
   
 6. magdalena84

  magdalena84

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Kacperek też od września pójdzie do zerówki. Do tej pory chodził do przedszkola. Do zerówki pójdzie do szkoły - była to jego decyzja i ciągle się pyta kiedy wreszcie pójdzie do szkoły.
   
 7. Ila

  Ila Zaangażowana w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój starszy synek też się wybiera do "zerówki". Idzie do szkolnej chociaż teraz chodzi do przedszkola. Wydaje mi sie, że w tej szkolnej jest więcej nauki. Myślę, że będzie dobrze (czyli mam taką nadzieję :tak:).
   
 8. aniab190

  aniab190 mama czerwcowa '06

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  No i stało się!!! Madzia zapisana już do zerówki:-) :tak: No a teraz trzeba jej wyprawkę szykowac bo lista długa:-D
   
 9. viola30

  viola30 marcowa mama'06 Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  czesc dziewczyny moja Julka tez idzie od wrzesnia do zerowki wlasciwie bedzie ja powtarzac bo byla awansem przeniesiona z dziecmi rok staszymi, ale miala ksiazki dla 5-latów i teraz bedzie chodzila ze swoimi rowiesnikami o z ksią,zkami dla 6 latkówi zobczymy
   
 10. reklama
 11. Manatka

  Manatka Honorowy Babyboomowicz ;)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  I ja witam :)
  Natalka w tym roku idzie do zerówki, na szczęście do przedszkola, do którego chodziła i nie martwię się o jej przystosowanie, ale o... swoje :-)
  Natalka ma porażenie mózgowe i nie chodzi samodzielnie. Teraz będziemy musiały dostosować godziny rehabilitacji do zajęć zerówkowych.
  Do tej pory wylegiwałyśmy się do późna, bo rehabilitacja nie była zazwyczaj wcześniej niż o 10, a teraz będę musiała Natalkę zawieżć do przedszkola na 8, biorąc ze sobą młodszą - Milenę. Oj, będzie ciężko. Na szczęście do września Milena pewnie będzie chodzić samodzielnie, bo rozwija się bardzo szybko, ale po schodach i tak będę musiała znieść i wnieść obydwie. Trudny będzie ten pierwszy rok. Potem też niełatwo, bo szkoła jest dość oddalona od domu, ale poradzimy sobie! :tak:
   
 12. Beata2710

  Beata2710 emerytka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Tez mam synka, ktory we wrzesniu idzie do zerowki. Mam nadzieje ze wszystko bedzie o.k. Oskar nie chodzil do przedszkola ale jest bardzo komunikatywny i lubi dzieci.
   

Poleć forum