reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

szczęśliwa, ja mam podobne podejście co do imion:tak: No i z nazwiskiem musi się komponować, Mieszko się pięknie komponuje z naszym nazwiskiem:)
A z teletubisiami się pożegnaliśmy, bo już mi słabo od nich się robiło...
 
reklama
Siwa - ależ Ty się poświęcasz dla synka:). Ja chciałam soki zrobić, ale na chęciach się skończyło. Ostatecznie co jakiś czas gotuje mu kompoty. A ostatnio nawet pierwszy raz w życiu zrobiłam zupę z dyni i wyszła mi super, a jak prosto się ją robi, dla mnie to najważniejsza sprawa w gotowaniu - prosto i szybko, a i jeszcze z użyciem małej ilości naczyń, żeby później do mycia dużo nie było:)

Katoryba - Pan Gapa jak sama jego nazwa wskazuje jest gapowaty. Mnie najbardziej podoba się punkt w programie "Teraz Elmo zapyta dzidzię":). Teletubisie jakoś Jachowi nie przypadły do gustu. A psem BINGO z sss bardzo był zachwycony. Kostki wyszły Ci ekstra. Podoba mi się pomysł z tym guzikiem i zamkiem. I literki dla Ani urocze:)
Nasza pani dr zajrzała Jasiowi tu i tam i stwierdziła, że zęby w natarciu i może ta gorączka być ich powodem, ale na wszelki wypadek dała nam skierowanie na badanie moczu. Jutro rano będziemy łapać siuśki do woreczka:) Mamy je dostarczyć do Wigoru do godziny 10.00. Tylko nie wiem za bardzo, gdzie je mam tam zostawić:) Gorączka spadła i teraz ma tylko stan podgorączkowy i już nie dajemy mu Ibum. Przepisała nam też antybiotyk, gdyby znów pojawiła się gorączka lub coś wyjdzie nie tak w moczu.

My obchodzimy tylko urodziny, bo taka tradycja i w mojej rodzinie i mężowej. Obie nasze babcie Niemki-autochtonki:)

Wy też macie taki brak mocy, czy tylko ja z mężem takie flaki?
 
Zawalka, my też jutro łapiemy siuśki, ale lek. nie pozwoliła do woreczka. Nigdy nie łapałam jeszcze...


Ja jestem dziś dumną mamą, bo Miesio tak pokochał raczkowanie, że cały świat chciał na czworaka przemierzyć a dziś biegał po placu na nózkach:)
P1160331.jpgP1160323.jpg Uroczy widok, te nózki jeszcze takie nieporadne:))
Zawalka, mój jak słyszy bingo, to KWICZY z radości:-D

Co do gotowania- zupki czy drugie danie- gotuję mu codziennie, ale na przetwory już mi brak sił i czasu.
Pije głównie wodę, ale czasem kompot gotuję -ostatnio smakował mu agrestowo- porzeczkowy, ale teraz kupy mamy brzydkie, więc wodę i ors dostaje do picia.

Idę kończyć jutrzejszą zupkę i spaciu, dobranoc!!
 
Hej ;)
Ale u się ruszyło, aż nadrabiać nie próbuje bo nie dam rady, ale skrupulatnie wszytko przeczytałam ;)*
asetima gratki dla Miesia ;***
Yvonne buziaczki dla Kalinki ;**********
Co do imion u mnie byli wszyscy na Noemi zadowoleni, ja od zawsze chciałam małą Noesię i mam ;)! Jak kiedyś bym miała drugą córeczkę to bardo bym chciała dać na imię Nasita, Nastka piękne i w ogóle mam jakąś manie imion na N! :D No o na tyle kończę bo my dziś wypad na Ochlę i leżing, plażing, smażing o ile Noemi pozwoli ;P

Miłego Dnia ;)*!
 
Vii, ja na morelowym widziałam fajny i ogrodzony, ale tylko na szybko okiem rzuciłam zza szyby samochodu... A ten w parku tysiąclecia? Tu w bdg mamy pod blokiem cudne dwa place, ale nie ogrodzone... Ale bardzo je lubimy no i małych bywalców placu też:-):tak: Oj, ciężko będzie się rozstać...
Mamusia Noesi, imiona na N. też mi się podobają, zwłaszcza dziewczęce. Ja to mam rózne upodobania, bo i proste, ale nie bardzo powszednie jak np moja chrześnica i jej brat - Hania i Wojtuś - uroczy zestaw ( w ogóle imiona dla rodzeństwa powinny się komponować ze sobą:tak:), ale i oryginalne , rzadko nadawane jak Jaśmina, Mieszko, Laura, Klara... Dla chłopca mój nr 1 to JERZY ( dorosły Jerzy, nastolatek Jurek, Maluszek - Jerzyk), ale mój M. się nie zgodził. No i jeszcze Kaj, ale to już byłoby zbyt ekstrawaganckie jak dla mnie... A i dla dziewczynki niezmiennie Natasza, ale bliscy znajomi nas uprzedzili, mają 8 letnią Nataszkę, więc już oczywiście nie dam.

A na początku ciązy chodziła za nami baaaardzo Kalina:tak: Ja jak byłam mała mówiłam na siebie Kalinka:-) Ja mam w ogóle sentyment do imion na M i K.

A i jeszcze dla drugiego synka rozważam pewne imię... Nie wiem co M. na to, ale do Mieszka bardzo, bardzo pasuje mi Miłek!
DLa chłopca rozważaliśmy jeszcze Antoś i STaś- śliczne, ale dla mnie już za popularne...
 
Ostatnia edycja:
Hej ho,

wczoraj chodziłam jak burza gradowa i ciskałam piorunami, normalnie złość na całego we mnie była! Mężu obrywał za nic :p Ale kupił tv i to go uszczęśliwia. Mi dźwięk i wizja wystarczą, całej techniki jakoś już nie kumam...
Lenę wczoraj coś ugryzło pod okiem, dziś rano już megaspuchnięty oczodół miała, więc poszłyśmy po radę do pediatry, przy okazji wymiary na 16 miesięcy: 10,5 kg i 82, może 83 cm (Lena nie chciała współpracować, więc dane na oko ;-) ).

Siw@ - zazdroscić Ci będę zimą tych przetworów :p Ja nigdy sie w to nie bawiłam, jeszcze nie dojrzałam do takich prac... Wojti poleruje podłogi ;) Fajnie hihi PS. Świętopełek i Jaropełek przyprawiają mnie o szczery uśmiech :) a znałam Dobromiłę :)
Katoryba - my dziś po nowe buty jedziemy :/ z rozm. 20 wyjdzie nam 22, dla wygody palców ;) widziałaś gdzieś jakieś przeceny? :p Nie wiem czy kupić tylko sandały czy też jakieś pełne... Ehhh....
Beti - chłop chciałby mieć za dobrze na weekend ;) a dziecko spragnione zabaw tylko z tatą...
Aestima - gratulacje dla Mieszka za poznawanie świata w nowej pozycji :)
Vii - ale masz "zabawnych" teściów... San Remo - babskie wyjście czy z dziećmi myślisz, że uda się tam dojść? :p

Jaśminę małą znam, wcześniej chyba nie słyszałam nawet o takim imieniu, bardzo rzadkie, ale miłe skojarzenie zapachowe :) dla dziewczynki podobają mi się Anastazja i Natasza, z chłopięcych bardziej pospolicie: Maciek (dla synka!).

Idę się relakcować. Ha ha ha
 
ratunku co na obiad?

katoryba - a no poszła spać o 20 chyba i do rana spała (do 8) także przyjemnie :)

zawalka - zależy jak kiedy - zwykle śpi całe noce 20-8 mniej więcej, o 6 jest cyc. Ale ostatnio zęby (taką mam nadzieję) i zdarza się że ze dwa razy czasem więcej się w nocy wybudzi. Czasem z krzykiem ale za chwilę usypia sama a czasem nie chce się uspokoić i tylko cycek ratuje sytuacje. dzisiaj miałyśmy właśnie taką gorszą noc.

fajne imionka się posypały :) pomysłów 1100 :) ja jakoś koncepcji nie mam. Z dziwacznych - jak dla mnie - sąsiadka ma na imię Wanessa (12lat)... Współczuję ;) A poza tym imię zależy jak nam się kojarzy, tak jak któraś napisała. Może być zwykłe imię ale kojarzy się z kimś nieciekawie i jest nie do przyjęcia :) Ja tak chciałam Emilkę, ale niestety znam taką jedną i już nie chcę ;) zreszt ą przykładów jest sporo.

Do san remo jak godzinę dobierzecie odpowiednią to czemu nie :)

a do drzonkowa na basen ktoś jeździ? bo my we dwie same i trochę nudno.
 
witajcie:)

u nas dziś nocka rewelacyjna! nawet ani razu nie słyszałam, zeby się wierciła przez sen. zasnęła po kąpieli przy mleczku przed 21, a jak weszła do pokoju o 7:30 myśląc, ze już śpi, to ona grzecznie stała w łóżeczku, ale ani nawet nie pisła.

Izuniek ja tam lubie weekendy, bo tak na codzien jestem sama, maz jak wyjdzie o 8 to wraca o 18, wiec w weekend moge sie nim nacieszyc:)
a dziś już lepszy humorek?

siw@, szczęśliwa oj mnie tez irytuja te spolszczenia niktórych imion..mamy tyle pięknych imion polskichg, ale ludzie wydziwiaja.

katoryba do zoo do Opola chcemy sie wybrać jak pojedziemy w tamte rejony do babci mojego męża, bo tam podobno goryl jest ( a ja uwielbiam goryle, szympansy, orangutany, mogłabym mieć w domu;))

Beti mnie tez dziwniło to, ze ludzie nie kojarzą. dopiero jak mówiłam, ze tak jak Kalina Jędrusik, to dopiero kojarzyli. teraz kuzyn dał synkowi imię Fabian i babcia nasza ma problem z zapamiętaniem;) a dla mnie to takie normalne imię. chyba jest tak, ze jak już kogoś znamy o tym imieniu to się wydaje bardziej "normalne".

vii ja często do mojej córci mówię Linka ( od KAlinka) ale zdarza się także Lunia, Lusia. tak mi jakoś wychodzi;)
a co do San Remo- to piszę się:)

MamusiaNoesi miłego wypadu do Ochli:)

sallis oj ja tez dziś jakaś bez pomysłu, ale do 17 mam czas, to coś jeszcze zdażę wymyślić..

zaraz mała zje obiadek i lecimy na pocztę, a może tatusiowi nalot zrobimy w pracy.. a co sprawdzimy czy się nie obija;P

miłego popołudnia:)
 
Hej,
Co do sandałek- mamy takie na pół kryte- dobre na upał i chłodniejszy dzień, polecam bardzo renbuta, ale nie wiem gdzie w ZG go dostać (?)

Szkoda, że mnie nie ma w Zg, bo z wielką ochotą bym poszła do san remo- przepyszne lody:) Ale jako, że po raz pierwszy w życiu postanowiłam ostro wyeliminować słodycze ( waga zamiast w dół -w górę idzie, o zgrozo!)- może dobrze, ze mnie tam nie ma;) Miłego spotkanka zatem!
Idę obiadek jeść póki mój potworek śpi... zasnął przytulony do kabla od aparatu ( rano tak samo)- nigdy nie zrozumiem facetów... :-D:rofl2:
 
reklama
hej ;)
ja dzisiaj zbiorczo i szybciutko ;) bo Kuseczka moja śpi i ale pewnie zaraz naładuje akumulator i będzie rządne wrażeń ;)
Witam nową koleżankę ;) Synek ma śliczne imię ;)
Gratulacje przespanych nocy ;)
Buziaki dla miesięczniaków ;**
Gratki za postępy dla wszystkich dzieciaczków;)

Co do imion synuś też mało popularne, ale tak jak ktoś wspominał nie chciałam żeby nosił imię osoby której znam ;) Tak więc jest Błażej ze zdrobniale Błażko lub Kluseczka dziewczynka miała być Matylda lub Marianna ;)

O butach nic mi nie mówcie też powoli robią się za małe ;/ B. ma rozmiar 21 więc teraz chyba 23 mu kupię co by na dłużej starczyło ale będzie jak w kajakach wyglądał ;/

San Remo i basen w Dzonkowie jak najbardziej jestem chętna ;) Jak coś dawajcie znać ;)

U nas ostatnio bardzo intensywnie, spacery za rączkę lub w formie pchania z wózka i plac zabaw obowiązkowy codziennie poza tym Błażko coś ostatnio marudny jak coś się nie podoba od razu płacz i krzyk ;/ dalej nie przesypia nocy budzi się trzy- cztery razy ;/ i stajemy o 6-7 rano ;/
 
Do góry