reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2020: Warszawa

Hej :)
Chciałam się przywitać, bo myśle, ze fajnie jest pogadać z kimś „z okolicy” i wymienić opinie na pewne tematy :)
Termin mam na 23.12, choć z pierwszego prenatalnego termin wyszedł 18.12, zatem zobaczymy jak się sytuacja potoczy :)
Mój wybór padł na Żelazną, bo mój lekarz prowadzący jest tam lekarzem i przyjmuje tez w tamtejszej przychodni, a do tego została polecona mi położna z Żelaznej. Ponadto szpital jest 10minut autem od domu, wiec tak jakby wszystko poszło ku temu, aby padło akurat właśnie na ten :)
 
reklama
Hej :)
Chciałam się przywitać, bo myśle, ze fajnie jest pogadać z kimś „z okolicy” i wymienić opinie na pewne tematy :)
Termin mam na 23.12, choć z pierwszego prenatalnego termin wyszedł 18.12, zatem zobaczymy jak się sytuacja potoczy :)
Mój wybór padł na Żelazną, bo mój lekarz prowadzący jest tam lekarzem i przyjmuje tez w tamtejszej przychodni, a do tego została polecona mi położna z Żelaznej. Ponadto szpital jest 10minut autem od domu, wiec tak jakby wszystko poszło ku temu, aby padło akurat właśnie na ten :)
U mnie termin 19.12 wiec bardzo podobnie:) no Zelazna jest bardzo dobra aczkolwiek trzeba sie liczyc z tym ze mozna byc odeslanym z kwitkiem bo nie ma miejsc, tam strasznie duzo kobiet chce rodzic. Moja znajoma to spotkalo i nawet podpisanie umowy z polozna nic nie dalo:( No chyba ze "zalatwisz" sobie lekarza i jeszcze polozna to wtedy pewnie wieksze szanse ze cie wcisna. Zawsze warto miec w glowie drugi wybor na wszelki wypadek:)
 
U mnie termin 19.12 wiec bardzo podobnie:) no Zelazna jest bardzo dobra aczkolwiek trzeba sie liczyc z tym ze mozna byc odeslanym z kwitkiem bo nie ma miejsc, tam strasznie duzo kobiet chce rodzic. Moja znajoma to spotkalo i nawet podpisanie umowy z polozna nic nie dalo:( No chyba ze "zalatwisz" sobie lekarza i jeszcze polozna to wtedy pewnie wieksze szanse ze cie wcisna. Zawsze warto miec w glowie drugi wybor na wszelki wypadek:)
Właśnie dlatego skreśliłam Żelazną. I tak będę się stresować więc przynajmniej o jeden powód mniej :)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczęta! Po pierwsze - wszystkim gratuluje! ♥ Po drugie - chciałam się krótko przedstawić. Rodzę w Warszawie - planuję Inflancką, termin na 3.11 (ktoś też tam w podobnym terminie?). Prawdopodobnie dziewczynka. 🥰

Czy może wiecie, jakie rzeczy zapewnia szpital Inflancka dla ciężarnych? Trzeba do nich spakować dość dużo rzeczy, jak np. podkłady poporodowe, ale nie ma w spisie majtek z siateczki.
 
Cześć dziewczęta! Po pierwsze - wszystkim gratuluje! ♥ Po drugie - chciałam się krótko przedstawić. Rodzę w Warszawie - planuję Inflancką, termin na 3.11 (ktoś też tam w podobnym terminie?). Prawdopodobnie dziewczynka. 🥰

Czy może wiecie, jakie rzeczy zapewnia szpital Inflancka dla ciężarnych? Trzeba do nich spakować dość dużo rzeczy, jak np. podkłady poporodowe, ale nie ma w spisie majtek z siateczki.

Ja mam termin na 3.12 i lecę na Madalińskiego :) lepiej weź wszystko swoje, nie ma co liczyć na szpital.
 
Hej, ja mam termin na 26.11
Na chwilę obecną albo Bielański albo Bródnowski. Mam cukrzycę ciążowa więc i pod tym kątem muszę patrzeć.
W Bielańskim miałam do czynienia z izba przyjęć ginekologiczna. Lekarze tam bardzo ok. Myślę że ten wybiorę [emoji846]
 
Ja mam termin na 3.12 i lecę na Madalińskiego :) lepiej weź wszystko swoje, nie ma co liczyć na szpital.
Dziękuję za radę! Chyba zgodnie ze znaną zasadą, będę liczyć na siebie. To moja pierwsza ciąża i nie wiem jeszcze, jak się za to wszystko zabrać. :D
 
Hej. Ja mam termin na 11.11 i jak coś planuje Bródnowski. Mam nadzieję że to dobry wybór i w listopadzie będzie czynny oddział.
 
Dziewczyny słuchajcie czy jeśli mam umowę z polazna to też powinnam miec lekarza z danego szpitala by "mieć pewnosc" przyjęcia?;) jak to jest?;) niby zapisalam sie na wizyte do przychodni przszpitalnej ale nawet nie wiem do jakiego lekarza - Pani mi nie przekazała kto wtedy bedzie;)
 
reklama
Dziewczyny słuchajcie czy jeśli mam umowę z polazna to też powinnam miec lekarza z danego szpitala by "mieć pewnosc" przyjęcia?;) jak to jest?;) niby zapisalam sie na wizyte do przychodni przszpitalnej ale nawet nie wiem do jakiego lekarza - Pani mi nie przekazała kto wtedy bedzie;)
Umowa z położna niestety nie daje Ci pewności 100%, że przyjmą Cię do porodu w danym szpitalu. To samo się tyczy pakietu położna+lekarz ze szpitala, w którym chcesz rodzić :(
Słyszałam bardzo wiele opinii, że zazwyczaj przy takim połączeniu nie ma problemu. Ale słyszałam też wiele, że umowa z położną i lekarz nie pomagają. Więc na dwoje babka wróżyła.
Sama jestem w podobnej sytuacji, gdyż mam umowę z położną i lekarza prowadzącego ze szpitala, w którym chcę rodzić a dodatkowo chodzę na wszystkie pomiary i badania prywatnie do przyszpitalnej przychodni ginekologiczno-położniczej. Mam nadzieję, że to coś pomoże, jednak pewności nie mam i mieć nie będę. No chyba, że wykupię prywatny poród :D
 
Do góry