reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 7, 8 i 9- latków -ZAPRASZAM DO ROZMOWY :)

Witam,

mam nadzieje ze moge dolaczyc. Moj synek ma 6 lat i 2 miesiace, ale chodzi do szkoly drugi rok (wczesniej do zerowki) i nie bardzo o mam o czym dyskutowac z mamami przedszkolakow :-).

Temat Komunii jest tak dla mnie zakrecony, ze wogole nie wiem czego spodziewac. Tomus chodzi do szkoly prywatnej, kazde dziecko w klasie jest z innej parafii. Poza tym w klasie jest 3 szesciolatkow i 4 siedmiolatkow. Kazde z dzieci pojdzie wiec do Komunii w swojej Parafii z jakas inna szkola, nie wiemy kiedy, czy w 2 czy 3 klasie, bo nikt nic nie wie. Nawet ich katechetka w szkole. U nas dla utrudnienia sa 2 terminy Komunii, w dwa rozne weekendy. jeden dla szkoly panstwowej z naszego rejonu, a drugi z polozonej przy Kosciele szkoly katolickiej. No i moj z jeszcze innej szkoly... Same widzicie, ze mocno u nas namieszane.

Oczywiscie wolalabym Komunie w 3 klasie, bo i tak nie bedzie mial 9 lat, ale przynajmniej skonczy 8 ;-).
 
reklama
Jolanta w takiej sytuacji, to chyba Ty możesz zdecydować kiedy posyłasz syna do komunii. Pewna nie jestem ale chyba zawsze rodzic ma prawo zdecydować kiedy i gdzie dziecko przystąpi do komunii.

U nas na lekcjach religii przygotowania się już zaczęły teraz w I klasie, mają 6 modlitw do zaliczenia w tym semestrze (już zaliczył) i 7 w drugim.
Ale do komunii chyba pójdzie w naszej parafii, bo mieszkamy przy samym kościele i bez sensu byłoby biegać dalej (szkoła jest w innej parafii). Ja nie mam jakiegoś nacisku wewnętrznego, że musi iść z klasą.
 
Witam :-):-)
Jolanta witaj wśród nas :-):-) i faktycznie trochę to u was zakręcone z tą komunią :szok::szok:
A co tu ostatnio takie pustki :szok::szok:
 
No wlasnie u nas nie ma zadnych przygotowan do Komunii w szkole na religii. Maja byc w 2 klasdie i tylko wtedy. Ksiadz na Koledzie mowil, ze mozemy poslac synka kiedy chcemy, w 2 lub 3 klasie. Ale przygotowywac sie beda w 2 wiec nie wiem, czy tak nie byloby latwiej, tylko ze wg mnie bedzie za mlody na to i mam dylematy :szok:.

Jak Wam sie udalo zapisac suwaczki? W moim profilu nie ma czegos takiego jak stopka czy podpis. Jest cos o naziwe signature, ale gdy klikne to przekierowuje na strone sklepu dla maluszkow ;).
 
Witam dopisuje sie do was...
tez mam corke jeszcze 9 letnia hehe zaraz wkroczy w dwie cyfry i pomyslec ze mam juz tak duze dzieciaki :tak:;-)
co do komuni to my mielismy w tym roku w kwietniu
u nas jest w 2 klasie, i jak czytam wasze opowiesci o przygotowaniach to ciesze sie ze mnie to ominelo :tak:
my mieszkamy w De i tu chodzilismy do kosciola tylko co niedziele i po mszy dzieci mialy spotkania przez 20 - 30 minut przez 5 miesiecy i to tyle bylo :tak: zadnych zaliczen nic kompletnie byla tylko spowiedz i piosenki ktore sie razem uczyli :tak:
zero stresu, pelen luz :-)

Pozdrawiam w wolnej chwili bede zagladac :-)
 
Hej dziewczyny :))
Jolanta to macie zamieszanie w w sprawie komunii
my mamy w tym semestrze zdac 15 modlitw,z czego około polowy zna z pierwszej klasy,wiec nie ma nerwówki, wieksza polowa zaliczona,dziecko zalicza kiedy sie nauczy samo,nie ma wymogu,ze musi umiec wtedy i wtedy
 
Zazdroszcze luzu komunijnego w DE.
A mozecie mi zdradzic jakie modlitwy sie ucza przed Komunia? Sama Go naucze na wszelki wypadek, zeby sie potem dodatkowo nie stresowal :-D.
 
Jolanta ja bym podeszla do Kancelarii kościelnej i zapytala księża co z komunia u twojego syna,bo jest z rejonu,ale nie chodzi do szkoly,a przy szkole u was nie ma Komunii św

U nas sa do zaliczenia:
Ojcze Nasz
Zdrowaś Mario

Pod Twoja obrone
Wierze w Boga
6 prawd wiary
Przekazania Boże- biora na lekcji-omawiajac po kojei po jednym
7 sakramentów sw
7 grzechów gł
Akt wiary
Akt nadziei
Akt miłości
Akt żalu

Przekazania miłości
Przekazania kościelne-nowe
Warunki sakramentu Pokury

te podkreślone to się uczyli w tamtym roku,w tym powtórzenie
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas też dziecko zalicza kiedy chce, samo się zgłasza.
W tym roku mają do zaliczenia:
Znak krzyża, Modlitwa Pańska, Pozdrowienie Anielskie, Chwała Ojcu, Modlitwa do Anioła Stróża, Modlitwa za zmarłych, Skład Apostolski, Przykazanie miłości, Apel Jasnogórski, Akt Wiary, Akt Nadziei, Akt Miłości i Akt żalu.
Pierwsze 6 już zaliczył i pani nie pozwoliła zaliczać dalszych (bo są na II semestr przewidziane).
 
Ostatnia edycja:
Do góry