reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Butelkowe

Asiołek

Mama Mai i Oliwki :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2004
Postów
3 926
Dziewczyny poniewaz nie mamy zbyt wiele czasu ... aby czytać wszystko zakładam nowy wątek gdzie bedziemy mogły zbierac butelkowe info.... bo inaczej nie doszukam sie waszych wskazówek....


a propos mleka...
wszystkie mleka oznaczone HA stosuje sie w profilaktyce alergii czyli powinno sie na nie decydowac tylko jeżeli w rodzinie ktos miał alergie itp.

mleka typu nutramigen, bebilon pepti itp. stosowac tylko jeżeli dziecko jest alergikiem - w innym wypadku jest to zupełnie niepotrzebne!!!!

Najlepiej zaczać od zwykłych mieszanek.... wszystki HA mają wiecej żelaza co może dziecku fundowac rewelacje brzusiowe i problemy z kupą


narazie tyle bo Maja płacze
 
reklama
Asiołek super pomysł :) ciesze sie bo mnie te informacje tez sie przydadzą.
Dzieki za rady powyżej.
Ja uzywam Bebiko Omneo - podobno przeciwkolkowe. I faktycznie póki co tfu tfu bez typowych kolek :)
 
Asiołek a ja się zastanawiam gdzie się ukryłaś hihi a tu nowy wątek mam nadzieję że z Majeczką wszystko już ok
co do mleczka u nas Bebilon bo niestety alergik jestem, :(
wcześniej jadłyśmy Nana1 ale mała nie chciała go pić i nie przybierała na tym mleczku
 
a ja sobie dokarmiam malutka bebikiem 1 , wczesniej byl nan ale kupki nie potrafila zrobic a po bebiku jest narazie ok.
Niania ja wyprobowalam te omeno i u nas sie nie sprawdzilo, kolki byly, ale moze to tylko na moja core tak dzialalo?
Ok ide spac ;)
 
Zielone kupy są normalne przy mleczkach wzbogaconych żelazem.... ale te mleczka mogą też pwoodować problemy ze zrobieniem kupy i wzdecia... dlatego my chcemy teraz przejsc z Nan ha 1 na zwykle bebiko lub bebilon.... co do bebilony jest wzbogacony w priobiotyki i one pomagają jelitom.... podobnie to omneo jest wzboacone w priobiotyki i ma obniżoną zawartosc laktozy... stad mniejsze obciazenie dla przewodu pokarmowego...

Nasza Maja robi kupe raz dziennie.... prezy sie i steka... i ogolnie cierpi z powodu brzusia... dlatego chcemy zmienić mleko... esputikon jeszcze pogarsza srpawe...

 
asiołku z ciebie to prawdziwa specjalistka
pisze jedna reka bo w drugiej zabawiam małego delikwenta :)

elfiko i asiołku napiszecie plis ile dajcie jesc waszym maluchom( was jezscze nie pytałam)
 
reklama
ja to z tym jedzeniem to mam problem......... do wczoraj dawalam malej rano jedna butle 120ml i ona wypijala okolo 80ml a potem mialam karmienia tak co 2,5-3 godziny ale cycolkiem i tak wychodzilo 3,4 karmienia i jak udalo mi sie sciagnac mleko to dawalam z butli i mala jadla okolo 100ml za kazdym razem a wieczorem przed spaniem znowu bebiko 120 ml i zjadala malo bo 60, 50 ml
problem sie zaczal od kupek bo nie umie zrobic i cisnie caly dzien i teraz od trzech dni nie chce jesc z cycka i tylko placze a jak dam butle to tez sie prezy ale zje cos,
i tak sobie Nianiu mysle moze te moje mleko tez jest malo kaloryczne i ona go nie lubi? Juz tak podejrzewalam wczesniej ale wszyscy wokolo mi mowili ze to niemozliwe ale mala plakala jak byla tylko na cycu i malo przybierala, jak zaczelam dokarmiac to sie poprawilo ale ona chetnie z cycka pije tylko w nocy a w dzien cyrki odstawia.
I chyba ja w dzien odstawie i tylko w nocy ja bede karmic z cycka. Co myslcie ? nie bede wyrodna matka? mam mleko ale co z tego jak mala nie ma na nie ochoty??? :-[ :-[ :-[
Mam z tego powodu dola strasznego :-[
 
Do góry