reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy doradźcie...znów jej się pozmieniało - drzemki :(

Dołączył(a)
25 Marzec 2013
Postów
1
Córka ma nieco ponad rok, zawsze miala 2 jednogodzinne do półtoragodzinnych drzemek w ciągu dnia, pierwsza koło południa, a drugą koło 17 do max 19, wstawała jadła kolacje, potem zabawa itp i kolo 22 chodziła spać...teraz coś jej się poprzestawiało, bo drzemkę wieczorną przesuneła na 18 i śpi aż do 21! Potem buszuje aż do 24, wczoraj nie chciała w ogóle iśc spać i zasnęła z wielkim bólem dopiero o 1.30 w nocy... już nie muszę mówić że budzi się przed 7 rano...;/ jestem zmartwiona, próbowałam ją budzić z tej wieczornej drzemki wcześniej ale robi taki raban i ryk że zrezygnowałam z tego bo bardzo ciężko ją w ogóle wybudzić i uspokoić i potem jest bardzo nerwowa... nie wiem co mam robić co zmienić żeby drzemka wieczorna nie była tak długa... żeby maluda chodziła spać o ludzkiej godzinie :(
 
reklama
ja na twoim miejscu bym jej nie dala spac o tej 17h czy 18h , nigdy w zyciu moja mloda nie spala o tej godzinie poza pierwszymi dwoma miesiacami. moze postaraj sie zrobic jej jakies wyjscie zeby przeskoczyc ta drzemke pod wieczor?? zdecydowanie za pozno jak na drzemke i to 3h. wez ja gdzies do znajomych, zabaw zeby nie szla spac. zajmij czyms zeby ja pochlonelo. musisz koniecznie wyelminowac ta wieczorna drzemke, i albo zrobic jej drzemke np kolo 10h jedna godzina i potem kolo 15h - tez 1-1,5h , albo ustawiac tak jak ja moja ustawilam, ze dopiero szla spac po obiedzie kolo 13h i spala o 16h. no i wieczorem idzie spac 21h15 max. musisz ja przetrzymac raz drugi z tymi wieczornymi drzemkami, przestawiaj ja po pol godziny na poczatek zeby nie odczula tego.
 
Przeczekać ...nasz mały przez pierwsze 3 miesiące życia był najbardziej aktywny między 1 a 6 nad ranem. Słuchaliśmy rad ciotek/babć aby przestawiać .. nic nie pomogło .. pewnego dnia sam się przestawił. Teraz ma tylko jedną drzemkę w okolicach 12-15 i chodzi spać czasami o 23 czasami o 24 ... wiec późna drzemka o niczym nie świadczy. Kilka tygodni temu też tak miał przez 3 tygodnie .. po czym zaczął sam zasypiać o 21 .. wiec teraz czekamy aż zmieni swoje ustawienia ... a co do nie dania spać wieczorem .. albo budzenia w dzień .. próbowaliśmy .. nic to nie zmienia ma się tylko bardziej marudne dziecko. Zauważyłam że na mojego wpływa pozytywnie słońce .. tzn. im więcej czasu spędzi za dnia słonecznego na zewnątrz to wcześniej zasypia.
 
Ja tam bym nie czekała. Podobnie jak Dziulka nigdy w życiu (poza wczesnym niemowlęctwem) nie położyłam dziecka spać po 14 maks 15 (no chyba że chore)
Od skończenia roku Córka śpi raz dziennie od 12 do 14 czasem 14.30. Wcześniej gdy miała dwie drzemki to pierwsza była o 10 druga wlasnie ok 14. Przyznam się że o 18 to nie raz mi się już zdarzyło kłaść ją na noc :-p normalnie między 19 a 20 śpi. jej brat miał identycznie także u nas to sprawa treningu a nie charakteru ;-) regularny rytm dnia, męczące spacerki zdrowe jedzenie i wszystko gra.
także spróbuj zrezygnować z tej drzemki, przeciągnij ją o godzinę, wykąp o 19 powinno zadziałać
 
U nas nie ma drzemek po godzinie 16, w sumie już nawet o 15 bym nie położyła.
Od początku chłopcy byli uczeni,że o 19 już śpią i tak jest. Na drzemkę kładę góra o 12. Czasem się zdarzy, że 15 miesięczny synek zaśnie na spacerze koło 15, ale wtedy go po pół godziny delikatnie wybudzam.

Musisz wyrobić sobie jakiś rytm dnia, przede wszystkim spanie o 22 to chyba trochę zbyt późno jak na dziecko.
Drugą drzemkę musisz wprowadzić znacznie wcześniej, albo próbować ją wycofać. Ewentualnie pierwszą drzemkę wprowadzić później,przetrzymać dziecko trochę dłużej, żeby było zmęczone o przyzwoitej wieczornej godzinie.
 
Jedna drzemka to tak akurat na ten wiek moim zdaniem. Co do czas drzemki, to o której wstaje? Bo jak późno wstaje, to nic dziwnego,że ma późno drzemki.
 
Przeczekać, wszystko się poustawia samo. To kwestia tygodni, czasami miesięcy. Nic na siłę.
 
reklama
reklama
Do góry