reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy dzieci "rok po roku" i z nieco wieksza roznica.

Dziewczyny wy mnie nie straszcie:) Mi teraz już ciężko ogarnąć moje tornado, bo się turlam i nie nadążam... A co dopiero jak będą dwa...
 
reklama
Hehe w moim odczuciu im dalej w las tym ciężej jest. .. serio. Mlodszy mniej spi i wiecej rozumie. A starszy? Rozrabia i zwraca na siebie uwagę. ..

Nooo ale sa dni kiedy widzę ich razem i serce rośnie :-)
 
Fifka, muszę się z Tobą zgodzić ;-) im dalej w las, tym więcej nowych wyzwań :-)
ale i tak uważam, że nie ma nic lepszego niż mała różnica wieku ...
dla mnie pierwsze miesiące były lekkie, łatwe i przyjemne ... pobudka wcześnie rano, szybkie gotowanie i ogarnianie domu, a potem pakowałam dziewczynki w wózek i całe dnie spędzałyśmy poza domem (z przerwą na drzemkę) ...
ciężej się zrobiło, jak mała zaczęła być mobilna, starsza chciała jej pomagać raczkować, potem wstawać i trzeba było mieć oczy w ... wiadomo ...
na spacerach mała spała mniej i marudziła ... starsza nie chciała siedzieć w wózku - wolała dreptać ...
ogarnięcie 2 rozbójników na placu zabaw i dopilnowanie, żeby żadne z niczego nie spadło, czy nie weszło pod huśtawkę to też nie lada wyzwanie ;-)

teraz mam w domu 2 tornada ... na szczęście na co dzień chodzą do przedszkola i żłobka, bo dom chyba by rozniosły ...
kochają się bardzo, jedna za drugą poszłaby w ogień, ale przepychanki i awantury też się zdarzają ... zwłaszcza o ukochaną 'laleczkę', czyli brata ...

z małym nie mam lekko, bo z racji dużej ilości obowiązków, nie jestem mu w stanie zapewnić regularnego trybu dnia ... muszę go trochę dostosować do godzin zawożenia i odbierania dziewczynek ... przez to w dzień śpi niewiele, głównie w aucie i na spacerach ...
a teraz chyba szykują się pierwsze zęby, bo chce połknąć pięści i marudzi strasznie ...
 
Witajcie mamusie. Ja jestem mamą 14 miesiecznej dziewczynki,a za 5 tygodni bedzie na swiecie nasza druga córeczka :) Ciąża była planowana , lecz nieco później (tak około roczku naszej pierwszej córci) , ale okazalo się inaczej... po ponad 6 mcach po porodzie , bylam ponownie w ciąży:) Troche sie boje tak małej różnicy wieku, a z drugiej strony nie mogę sie juz doczekac , by miec je przy sobie obydwie :)
 
reklama
Fifka jestem!!:) Już jako podwójna mama:) Marcel urodził się w 33 tc z wagą 2840g i mierzył 51 cm:) Przez 2,5 tygodnia leżał w szpitalu, bo płucka miał niestety wcześniacze i zakażenie organizmu. Teraz waży 6 kg i nosi ubranka w rozmiarze 68, a jeszcze 3 miesięcy nie ma:)
Ogólnie jak na razie to źle nie jest:) Ogarniam to:)))))))))))))) TYlko wózek podwójny muszę kupić. Wybór padł na p&t vibe:)
 
Do góry