reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy dzieci "rok po roku" i z nieco wieksza roznica.

Ooo to gratuluje! Kawał chłopa jak na ten tydzień! Moj pierworodny donoszony a mniej wazyl :) u mnie dopiero teraz jest nieco lzej ale boje sie etapu nauki chodzenia....
 
reklama
Hej Mamusie :-) Też mam dwójeczkę - 18,5 m-ca różnicy (ale dla odmiany rocznikowo 2 lata). Młodszy też ma niecałe 3 m-ce. Na szczęście jest dość spokojny i wyrozumiały :-D
Co do wózka - u mnie taka podwójna kolumbryna nie ma racji bytu, więc jeszcze w ciąży przyzwyczajałam córkę do dreptania. I jakoś sobie radzimy. Ale spacery to generalnie z Miśkiem w chuście, bo nie wyobrażam sobie, że nie będę miała wolnych rąk idąc z Oliwią np. wzdłuż ulicy.

Paulinka - to nasz dzieci musiały urodzić się jakoś blisko siebie ;-) a waga naprawdę niezła - Misiek urodzi się w 41tc, 3350, i bez żadnych problemów i teraz ma "dopiero" 6100. A ubranka to 62 ciągle, z bodzików to nawet dwie tescowe 56 są w użyciu ;-)

Fifka - no ja tak czekam, aż Misiek się zrobi trochę bardziej konaktowy, ale co będzie sie działo gdy bedzie miał 10-15m-cy to trudno mi sobie wyobrazić ;-)
 
Fifka mój Mikołaj donoszony, bo urodzony w 38 tc miał 2660g a więc był chudszy(bo długość mieli tę samą):) U mnie najgorsze są noce, bo Mikołaj chodzi spać po 23 tak się w okresie letnim rozregulował, a Marcel od 20 do północy śpi ładnie, a potem co 2 h a nawet nieraz co 1,5 h wstaje do jedzenia. A potem w okolicach 6 to już w ogóle nie chce spać:)

Zuzanka mój się urodził 24 kwietnia:) Jak Mikołaj był w wieku Twojej córeczki to do wózka za Chiny nie wsiadał, a teraz dupkę wozi i bardzo mu się to podoba- taki nawrót:)
 
U mnie ze spaniem akurat na odwrót - Oliwia zasypia koło 21, ale śpi zwykle do 6:30 (dziś 5:30 :-O). Misiek czesto do 23 urzęduje. W nocy obydwoje budzą się raz (zwykle w tym samym czasie albo zaraz po sobie :-/ ) . Co do wózka to znajome mówiły podobnie, że dzieci po okresie buntu wracają do wózkowania. Ja po prostu mojej nie daję takiej szansy - nie ma wózka ;-)
 
Szczęśliwa kobieto:) Jak ja bym chciała, żeby Marcel budzi się raz:) Mikołaj nie budzi się w nocy odkąd skończył 4 miesiące:)
A Oliwka nie będzie się pchała do wózeczka braciszka?
 
Ja mam dostawke do wozka ale używam jej bardzo rzadko. .. w razie awarii zawsze mam chuste w wozku. Wtedy młodszego motam a starszaka sadzam do wozka. Ale z reguły sam chodzi nogami :-) nie chcialam podwójnego wozka...

Co do nocek u mnie mlodszy dopiero teraz przesypia prawie całe...
 
Paulinka - no widzisz - ze spaniem Oliwia była/jest jak Twoj Marcel. Dziś np budziła mnie trzy razy, a Misiu tylko raz ;-) co do wózka to Oliwia na razie rwie się tylko do prowadzenia. Może inaczej będzie ze spacerówką (?). Pożyjemy - zobaczymy. Ale w razie czego u mnie też chusta jest rozwiązaniem.

Fifka - no ja się właśnie zastanawiam nad dostawką - tylko czy to się sprawdza ze spacerowką? Na razie chusta rządzi, ale jak Misio będzie cięższy to wolałabym jednak częściej korzystać z wózka.
 
Fifka a powiedz mi czy Ty Adriankowi wprowadzałaś pokarmy kiedy skończył 4 mies czy czekałaś aż wiek korygowany będzie 4 mies?
 
Witam,

U mnie też różnica wieku zapowiada się mała. Jeśli Dzidzia wyskoczy kilka dni przed terminem to na roczniki będzie "rok po roku". Na miesiące wychodzi 20,5 miesiąca. Więc czytam i nabieram wiedzy:-D Córcia jest raczej żywiołem, więc mam nadzieję że rodzeństwo będzie dla odmiany spokojne.
 
reklama
Do góry