reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy dzieci "rok po roku" i z nieco wieksza roznica.

reklama
AlfaBeta - gratulacje :-) na pewno wszystko się ułoży. Ja jestem bardzo zadowolona z małej różnicy. A za miesiąc będzie trzecie, to już w ogóle kombo... Trochę się obawiam początku, szczególnie że zdrowie już nie to, ale tak jak piszesz - przed nami wiosna, lato, a jak można wyjść na dwór to jest zdecydowanie łatwiej. No i u mnie starsza już chodzi do przedszkola, więc w godzinach pracy męża też będę miała "tylko" dwójkę do ogarnięcia.
 
Dzieki dziewczyny.

Paulinka a w jakim wieku masz dzieciaki?

Zuzanka a jak Ty bedziesz miec? Bo wiem ze miedzy najstarszym a srednim jest 18mcy a teraz za mc rodzisz to jak to bedzie wygladac? Ze sie zdecydowalas na trzecie cc to szacunek. Ja juz nie moge miec trzecirgo cc znaczy lekarz co mnie szyl powoedzial.mi ze ze wzgledu na macice nie ryzykowalby trzeciej ciazy na moim miejscu, wiec teraz stres zeby tylko nie zajsc w nastepna :)
 
AfaBeta moj Mikolaj w maju bedzie mial 4 lata, a Marcel w kwietniu 2:) Wiec juz spore chlopaczki:)
Zuzanka a Ty jaka ,masz roznice?
 
Paulinka - u mnie jest prawie tak jak u Ciebie. Oliwia we wrześniu będzie miała 4 lata, a Misiek też w kwietniu 2. Czyli między starszymi jest 18 miesięcy, a teraz będzie 22.
Alfa - co do trzeciej cesarki, to u mnie nie było żadnych problemów z cięciami, blizną itp, wszystko się zrosło książkowo, więc postanowiłam zrealizować swój plan ;-) Z drugiej strony cc to faktycznie dość poważna operacja, więc wielu lekarzy bardzo ostrożnie podchodzi do tematu, twierdząc że jedna wystarczy. Ewentualnie dwie, ale to już maksimum i to najlepiej po 4 latach przerwy. M. In takie stanowisko ma mój lekarz prowadzący :-| ale rozmawiałam też z innymi, którzy np. uważają, że trzy to jeszcze w granicach bezpieczeństwa (oczywiście jeśli nie było komplikacji), czwarta to już zdecydowanie większe ryzyko, ale też do przeżycia. Więc to chyba taka kwestia do własnej interpretacji.
 
Mi lekarz powiedział, żeby sobie trzecie dziecko darować ale nie przez to, ze trzecie cc tylko ja miałam dwa razy cc z powodu zagrożenia życia. Mikołaj się urodził w 38 tygodniu z powodu zagrożenia zamartwiaca i silnego stanu przrdrzucawkowego U mnie. Marcel się urodził w 33 tygodniu z powodu rozejscia macicy i odklejenia łożyska. Lekarz stwierdził, ze się do rodzenia dzieci nie nadaje i trzecim razem mogą już nie zdążyć... a ja gdzieś tam w głowie mam jeszcze myśli O coreczce.

Zuzanna i teraz synuś czy corunia?
 
Paulinka - to faktycznie nieciekawe sytuacje... U mnie ciąże są książkowe, tzn dolegliwości przerabiam wszystkie, ale nic faktycznie groźnego się nie dzieje. Pewnie bym się nie zdecydowała, gdyby było jakieś większe ryzyko komplikacji.
A teraz będzie córeczka :-) oj, jestem ciekawa jak sobie damy radę.
 
Fajniutka gromadke bedziesz miec:)Misiu jak rodzynek posrodku:) Na pewno wszystko bedzie dobrze:) chwila moment i wszystko ogarniesz:)
 
O jej paulinka to fakttcznie trzecie niewskazane. A zabepieczacie aie jakos ? Ja mysle nad chipem lub krazkiem. Obie metody kosztuja ok 1 tys jeden jest na 3 lata a drugi na 5 lat. W porownaniu z tabletkami to taniocha :p

Zuzanka jezeli majac juz dwojke rok.po.roku zdecydowalas sie natrzecie to znaczy ze nie jest wcale tak zle. A powiedz jak ty ranek ogarniasz? Ty odprowadzasz mala do przedszkola?

U mnie na razie jest ok. Maz teraz w pn poszedl.do pracy. Nie jest jednal zle bo mama.mi przychodzi. Wczoraj od 11 do 14 byla. Zabawiala statszego. Dzisiaj ma.siostra przyjsc.

Slyszalam.ze najgorzej to od 2 do 6 mca.jest. pamietacie jeszcze ten czas?
 
reklama
Prezerwatywa:)-
Jak dla mnie to najgorszy czas to 8-18 miesiecy:) Wczesniej bylo ok i potem tez juz bardziej z gorki leci:)
Moj jak mial 2-6 mies to spal jadl i kupe robil. I jeden i drugi:) Rozkrecali sie po 8 miesiacu.
 
Do góry