reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamy grudniowe 2015 :::.

Szkrabku z Olkiem od stycznia lezalam i nie moglismy chodzic pomimo ze chcielismy. wybieramy sie tym razem też. Chodzilam do wizyty z decyzja o lezeniu na cwiczenia dla ciezarowek z polozna i mielismy indywidualne konsultacje. Sprawdzil nam sie plan porodu wczesniej omowiony z polozna.Centrum Rodziny
Tu jest mala skarbnica wiedzy na pocAtek na stronie
 
reklama
Witam dziewczyny:-) Ostatnio sie slabo udzielam ale poprostu sie tak fatalnie czuje ze juz delikatnie mowiac nie wyrabiam :no:, nie chce nikogo zarazac wirtualnie moim podlym nastrojem bo nie dosc ze mnie muli 24 h na dobe to sama ze oba wytrzymac nie moge takie mam humorki. Czarne mysli przeplatane euforia (ja sie leczyc chyba musze ale na glowe :eek:_) Widze dziewczynki ze sie zastanawiacie nad szkola rodzenia, WARTO!!! Zwlaszcza mamy spodziewajace sie 1 dziecka, ja gdy 16 lat temu rodzilam najstarszego bylam tak ciemna w temacie ze nawet oddychac nie potrafilam jak nalezy :sorry:


ehhh no to sie napisalam, znowu mi niedobrze komputer dziala na mnie tragicznie :hmm:
 
Hey dziewczyny:-)Ja dziś wstałam z bolem glowy od wczoraj mi nie przeszlo mimo ze wzielam paracetamol ale na mnie widocznie nie działa:baffled: zaprowadziłam Maje do szkoły wrocilam zjadłam śniadanko z zacisnietym gardlem bo mnie mdliło i do łazienki pierwszy raz w tej ciąży zwymiotowałam:baffled: ale teraz już troszkę lepiej. Mialam na zakupy dziś jechać ale nie mam sily a zresztą to wieje u nas okropnie i deszcz pada:baffled: pogode mam pod psem. Widze ze o szkole rodzenia piszecie ja nie będę chodzila bo i tak cc mnie czeka wiec nie ma sensu a tu się ma spotkania z polozna często wiec ona cie uczy co i jak. A co do pasow to zawsze siadam z tylu z Maja wiec nie zapinam pasow zresztą za dużo nie jezdze miałam sobie prawko robic jak wroce z pl po wielkanocy a tu niespodzianka i mój maz mowi żeby na razie nie robila bo to zbyt stresujące wiec sobie odpuszczam. Zycze miłego dzionka kobitki:-D




 
Gosia a ja właśnie w 1szej ciąży robiłam i na luzaka podeszłam do tematu. Nie wiem jak to w UK wygląda ale cieszę się bo i ciąża i karmienie byłam wyłączona z % a tak mogłam męża wozić.
Teraz mi tylko 2go auta brakuje :baffled:
Koleżanka mnie odwiedziła z 4miesięczną księżniczką i zołza się przez prawie 3h nie obudziła i mogłam tylko sobie popatrzeć. Mój też śpi już ponad 2h a ja chciałam na dwór wyjść:eek:
 
Mamcia3 plamienia moga byc z roznych powidow np. Podczas dni kiedy powinien byc okres, ja sie teraz obawialam tego, ale obylo sie bez niespodzianek na szczescie, brozowe plamienia mialam w poprzedniej ciazy jak peknol mi krwiak, o ktorym nie wiedzialam trzy dni go szukali w szpitalu, nie wiadomo było zkad plamienie, jednak jestem za tym ze powinien wiedziec o tym lekadrz, tym bardziej ze masz taki tryb pracy,

Piotrusiowa dla trzylatka książeczka albo malowanka,

Auliya ja w dwuch ciazach bralam luteine dowcipnie i nie lezalam, nikt mi nie kazal nawet, pierwsze słyszę, nic mi nie wylatywalo tylko sluz jest taki wodnisty potem,


Szkola rodzenia odpada, nie chodzilam w poprzednich ciazach, to przy trzeciej tym bardziej nie, cwiczyc nie chce bo sie boje i zle czuję, kolezanka sobie porod przyspieszyla po takiej lekcji cwiczen :/, urodzila wczesniaka, choc fajnie jest posluchac o czyms nowym, daja fajne gadżety, książeczki, ucza pierwszej pomocy u niemowlat, to jest fajne w tych zajeciach, wiec z tej strony warto,

Pasy warto i trzeba zapinac jakis czas temu zginela bb forumowiczka w 8 mc chyba byla, osierocila dzieci :(,
Ja pas zapinalam zawsze adapteru nie mialam choc moze teraz zakupie bo duzo jeżdżę, a zsuwa mi sie na brzuch,
 
auilya u nas prawko możesz robic własnym autem bo najpierw musisz mieć provisional licence i możesz wsiadać ale obok musi być kierowca który ma prawko powyżej 3lat:-) ja bym mogla zrobić ale tutaj sa wąskie uliczki i w dodadku stoja po bokach zaparkowane auta wiec trzeba się na wkurzac bo te ciapki i araby jezdza jak by nic ich nie obchodzilo wiec wolne nie :-) mój maz nie pije wiec niemusze go wozic ja raczej tez nie przepadam za alkoholem wiec jest ok:-D
 
hej dziewczyny :) ja właśnie wróciłam z wizyty i niestety nie zobaczyłam jeszcze serduszka :( a co najgorsze lekarz nie widzi jeszcze zarodka.. powiedział ze jest juz widoczny pęcherzyk ciazowy z cialkiem zółtym czy jakos tak ale nie widac jeszcze zarodka. z usg wyszlo mu ze to bylby dopiero 4 tydz 5 dzien. pecherzyk ma 9,47 mm. Mam sie znow zglosic za 2 tygodnie jezeli do tego czasu nie bedzie zadnego plamienia ani nic ale boje sie ze moze to byc pusty pecherzyk. Miała któraś z was tak może? W ktorym tyg bylo u was widać zarodek?
 
Olciastrzelce, a który to jest teraz tydzień wg OM?
ja idę na USG w piątek i mam już stres na maxa, naczytałam się o pustych pęchęrzykach i mam czarne wizje :no:
 
olciastrzelce znalazłam coś takiego w necie (poniżej wklejam) - ja zarodek z serduszkiem zobaczyłam dokładnie 31 dni po owulacji (punkcji) czyli to było ok 7 tc (6 tydz. 3dni). A Tobie z OM jak wychodzi?

Jeżeli jesteś w ok 6tc, to powinien być widoczny pęcherzyk ciążowy + żółtkowy - czyli tak jak u Ciebie. Może gin, u którego byłaś nie miał za dobrego sprzetu i nie był w stanie jeszcze zobaczyć na nim malutkiego zarodka. Ja pamiętam, że u mnie to był taki malusieńki, rozmyty supełek (było bardzo wcześnie na USG).
Na razie odpędź myśli złe i czarne chmury i pójdź za tydzień na badanie, pewnie wtedy będzie wszystko ładnie widoczne :tak:

Cytat:

W 4.-5. tygodniu widać tylko pęcherzyk ciążowy. W 5.-6. tygodniu w jego wnętrzu pojawia się pęcherzyk żółtkowy, który odżywia zarodek, zanim wykształci się łożysko. W Pani przypadku, tj. w 6. tygodniu ciąży zarodek może jeszcze nie być widoczny w trakcie badania USG ze względu na zbyt małe rozmiary. W związku z powyższym trudno jest przewidzieć, jakie będą dalsze losy ciąży. Echo zarodka można najczęściej uwidocznić po 6. tygodniu trwania ciąży, a około 7. tygodnia - czynność serca płodu.

Jeśli w 7. tygodniu ciąży w trakcie badania ultrasonograficznego nie uda się uwidocznić zarodka oraz czynności jego serca, taka ciąża wymaga wnikliwej obserwacji i ostrożności. Najczęściej zaleca się kontrolną wizytę po 1-2 tygodniach.
 
reklama
Do góry