reklama

Mamy jedynaków - dlaczego ? bez komentarza

Temat na forum 'Jedynacy' rozpoczęty przez MamaWiktorii, 13 Maj 2011.

1. MamaWiktorii

MamaWiktorii Fanka BB :)

Witajcie,
    Mam do was pytanie. Dlaczego jesteście mamami pojedynczymi?
    Z wyboru? z przymusu? A może decyzja o kolejnym powiększeniu rodziny jeszcze przed wami?
    U nas jest tak,że urodziłam wcześniaka..skrajnego wcześniaka..przyczyna tej sytuacji nie została wyjaśniona... i dlatego jest strach przed kolejną ciążą ..być może się zdecyduję ,ale to za parę lat najszybciej. Zresztą chcę trochę odchować małą ,będzie łatwiej ;)
    a jak jest u was? :-)

2. .Aneta.

.Aneta. Fanka BB :)

Ja po 1. jestem za młoda na razie na drugie dziecko,
    po 2. kasa kasa kasa :dry:,
    a po 3. chyba się boję, że Zuzia czułaby się odepchnięta, wiadomo, że nie miałabym tyle samo czasu dla niej, jakbym urodziła drugie.

3. reklama
  4. MamaWiktorii

Anetka - ale myślisz w ogóle o kolejnych dzieciach w przyszłości,gdy Zuzia podrośnie? Odrzucenia boi się większość dzieci w takich sytuacjach.
    Ogółem powiem - u mnie jest podobnie. Mam 22 lata i chyba chciałabym kolejnemu dziecku móc zapewnić jak najwięcej...( chociaż nie uważam,by mojej Wiktorii czegoś brakowało) ..ale mi jeszcze brakuję cierpliwości ..:)

5. majandra

majandra Mamusia Maciusia 17/08/07

U mnie kasa i przyszłość zawodowa, której nadal nie rozwinęłam i jeśli bym teraz urodziła kolejne dziecko, to znów by się wszystko w czasie przesunęło.

6. .Aneta.

.Aneta. Fanka BB :)

MamaWiktorii ja mam 21 ;-) na razie nie myślę o kolejnym dziecku, na dzień dzisiejszy bym nie chciała. A co będzie w przyszłości? Nie mam pojęcia.
    Zuzi też niczego nie brakuje, ale wolałabym jednak już pracować gdyby miała pojawić sie druga dzidzia.

7. femme fatal

femme fatal Mama Ninki :)

hymmm ... u mnie brak pewności mojego faceta nawet nie jesteśmy zaręczeni niby 6 lat ze sobą ale jakoś tako chyba jeszcze nie dojrzeliśmy do bycia "dorosłymi" no i nie mam takiej pewności że on już w ogóle dojrzał :-p
    Po drugie za młoda jestem ja mam jeszcze w głowie wypady ze znajomymi imprezy jakieś wolności trochę :-p nie chce oddać się całkowicie w wychowywanie gromadki dzieci i zajmowania się domem teraz oczywiście to robię ale z jednym dzieckiem jest idealnie :-p
    A po trzecie wiadomo kasa :dry:

8. MamaWiktorii

dokładnie dziewczyny..macie rację.
    Ja studiuję zaocznie,nie pracuję obecnie i dopóki mała nie skończy 3 lat raczej się nie zapowiada nic oprócz pracy dorywczej czy na pół etatu..
    U mnie także kwestia rodzinna..mimo,że z mężem myśleliśmy o dziecku, od początku było chciane,jego rodzina przez długi czas nie mogła się pogodzić z tym,że tak szybko...

9. femme fatal

MAMAWIKRORII - wydawało mi się czy przed chwilą jeszcze miałaś wpisane że jesteś z Gdyni ? :-p

10. reklama
  11. MamaWiktorii

tak,jestem.
    Ale stwierdziłam że ta opcja jest tu zbędna ;-)

12. femme fatal

MAMA - przejdź na ogólne rozmowy bo zaśmiecamy tu pisząc nie na temat :-p

Poleć forum