reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy jedynaków - dlaczego ? bez komentarza

Dlatego nie neguję twardego postawienia sprawy że się chce być mamą jedynaka bo też tak cały czas sprawę stawiałam. Świadomie miałam jakiś wybór i dlatego nie fundowałam jej brata czy siostry bo sama nie musiałam dzielić się z nikim niczym i tego też nie chciałam żeby ona musiała robić to samo. Niczego jej nie brakowało i dalej im nie brakuje.
Ale chciałam przedstawić sprawę że może kiedyś tak być że mimo iż było się zwolennikiem jedynactwa zapragnie się drugiego dziecka. Mój mały to nie była wpadka jest to wystarane upragnione z drugiego związku dziecko. Dlatego tak jak piszesz jest to zupełnie inne rodzeństwo i spora różnica wieku zapewne nigdy jakiegoś kontaktu ze sobą nie nawiążą. Spełniłam się zawodowo jestem szczęśliwa. Nie uważam żeby mamy jedynaków były nie szczęśliwe bo sama nią bardzo długo byłam i nie wyobrażałam sobie żeby było drugie dziecko. Tak było mi dobrze, wygodnie. Wczasy, czas dla siebie dla dziecka. Dlatego jestem za wyborem świadomego rodzicielstwa i uważam że to jest lepszy wybór niż dziecko za dzieckiem gnieżdżenie sie w klitce i problemy finansowe. Tak jak dziewczyny piszecie nie żyjemy w średniowieczu i każda ma prawo decydować sama o sobie.
 
reklama
Ta dyskusja nie ma zupełnie sensu.

Każda z nas wie czego chce i niech każda zajmie się swoim życiem, bo najważniejsze w życiu, żeby być szczęśliwym z jednym dzieckiem, czy też ze stadem dzieci.

Pozdrawiam wszystkie mamy.
 
Ostatnia edycja:
Moja juz ma brata i to rok starszego ;-) jest nim jej piesek :-D Ma kogos kim moze sie opiekowac,nauczy sie przy nim odpowiedzialnosci.Wychowuja sie razem od jej narodzin.Cziko to czlonek rodziny :tak: podejrzewam,ze zaszczepie w mlodej milosc do psow tym sposobem i nigdy nie bedzie sama bo zawsze bedzie miec swojego pupila .Juz mysle,ze jak nasz kochany cziko ....zakonczy swoj zywot to pojawi sie w naszym domu nastepny piesek ,bo juz nie wyobrazam sobie zycia bez psa -JA a Maja tymbardziej.:-)
 
UPS wywołałam burzę, a chciałam tylko grzecznie prosić, mamy dwójki i więcej dzieci o to, by jeśli u nas goszczą, to nie krytykowały. jak to na jednym blogu pięknie opisane nie bądźmy sobie na wzajem wilkami...a mnie jak najdzie ochota na drugie to kupie Yorka :p
wiele było już napisane i dopowiadać nie będę...Wklejam za to link :-) do przeczytania z przymrużeniem oka.
Bachor mag. Matki Matkom WilkamiBachor mag. ale jak dla mnie nić prawdy tekst zawiera ( szkoda, że smutnej). Zachęcam mamy jedynaków się do dzielenia swoimi powodami, wielodzietne mamy proszę o nie negowanie=krytykowanie (przyp. dla diablica3010)...Zdrowia wszystkim nie zmiennie życzę...
 
Ostatnia edycja:
Moja nadzieja,że są jeszcze normalne , nie na słodko pierdzące matki nie umarła!!
laugh.gif
No mam zwałę , nie powiem
rofl.gif

Agniecha ujęłas to jak trzeba, cieszę się że jest i tu taka mama co nie owija wszystkich słów w cukierkowe sreberko i wali prosto z mostu.

Jolit@84 i Felidae dzięki za ;linki.aż mi się humor poprAwił
 
Ostatnia edycja:
kropka88- nie znasz mnie wiec sie nie wypowiadaj bo to co piszesz jest śmieszne. Bulwersujecie sie bo wiecie że mam racje i tyle. Panny wygodnickie. tak ja jestem Matka Polka.....nie ma sensu z wami gadać. Widać że trzeba miec jedno dziecko i takie poglądy jak wy bo każdy o innym podejściu do życia jest negowany. to trzeba było wątek otworzyć na waszej zamknietej żeby nikt nie mógł sie wypowiadać.....normalnie jak ss jest jedna racja no nie? Wasza. normalnie niemcy
 
reklama
Wątek, zreszta jak i cały dział powstał z myślą o mamach jedynaków.
Proszę przeczytać sobie tytuł wątku i zwrócić uwagę do kogo jest adresowany.
Chciałam jeszcze dodać, że żadna z mam jedynaków nie udziela się na wątkach dla mam dwu, trzy, czy więcej dzietnych, bo i po co?
Dlatego nie rozumiem po co ta cała dyskusja.
 
Do góry