reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy kończące kp na rzecz starań o kolejne dziecko

reklama
Ja karmię i planuje się starać, a właściwie staram się z mężem o kolejne dzieciątko, ale u nas synek nie ma jeszcze nawet pół roczku, a ja nie miesiączkuje więc szanse marne, w przyszłym tygodniu mam wizytę u gina żeby zorientować się jak się sprawy mają. Natomiast wcześniej niż rok bym nie odstawiała tylko dlatego żeby zajść bo nie chciałoby mi się już wprowadzać butli, a po roku jak dobrze pójdzie można układać maluchom żywienie już bez na standardowym jedzonku, ewentualnie 1-2x mm z kubka zwykłego.
Natomiast gdybym wiedziała, że czas mnie goni i może być problem z zajściem to chyba bym odstawiała, zresztą wydaje mi się, że to polecą lekarze.
@frez.ja1987 myślisz, że taki zestaw supli przy kp może pomóc wywołać owu i ogólnie przywrócić już cykle? Ciekawa jestem czy to by coś dało...
 
Ostatnia edycja:
Ja karmię i planuje się starać, a właściwie staram się z mężem o kolejne dzieciątko, ale u nas synek nie ma jeszcze nawet pół roczku, a ja nie miesiączkuje więc szanse marne, w przyszłym tygodniu mam wizytę u gina żeby zorientować się jak się sprawy mają. Natomiast wcześniej niż rok bym nie odstawiała tylko dlatego żeby zajść bo nie chciałoby mi się już wprowadzać butli, a po roku jak dobrze pójdzie można układać maluchom żywienie już bez na standardowym jedzonku, ewentualnie 1-2x mm z kubka zwykłego.
Natomiast gdybym wiedziała, że czas mnie goni i może być problem z zajściem to chyba bym odstawiała, zresztą wydaje mi się, że to polecą lekarze.
@frez.ja1987 myślisz, że taki zestaw supli przy kp może pomóc wywołać owu i ogólnie przywrócić już cykle? Ciekawa jestem czy to by coś dało...
Najlepiej zapytaj ginekologa na wizycie 🙂 ja niestety nie pomogę, bo nie wiem. A byłam w trochę innej sytuacji jak Ty, bo mi owulacja wróciła w skutek"ograniczania. Zrezygnowałam z 1-2 karmień, córka z wiekiem wydłużyła sobie przerwy w nocy i u mnie to wystarczyło. Chociaż wszystko to sprawa indywidualna, nie chce Cię zniechęcać, ale są kobiety którym owulacja wraca mimo kp szybki bo już kilka miesięcy po porodzie a i takie, które zaczynają mieć owulację kilka miesięcy po odstawieniu. Zależy jak hormony zadziałają. 🙂
 
Najlepiej zapytaj ginekologa na wizycie 🙂 ja niestety nie pomogę, bo nie wiem. A byłam w trochę innej sytuacji jak Ty, bo mi owulacja wróciła w skutek"ograniczania. Zrezygnowałam z 1-2 karmień, córka z wiekiem wydłużyła sobie przerwy w nocy i u mnie to wystarczyło. Chociaż wszystko to sprawa indywidualna, nie chce Cię zniechęcać, ale są kobiety którym owulacja wraca mimo kp szybki bo już kilka miesięcy po porodzie a i takie, które zaczynają mieć owulację kilka miesięcy po odstawieniu. Zależy jak hormony zadziałają. 🙂
Zapytam :) Ale on i tak czuję, że będzie odradzał tak małą przerwę między dziećmi, chociaż może źle go oceniam 🤷‍♀️
Ja nie wróżę sobie zbyt szybkiego powrotu owulacji, przy starszej córce dostałam okresu po 14 miesiącach od porodu więc raczej mój organizm potrzebuje więcej niż mniej czasu na regenerację, choć po cichu liczę, że tym razem będzie jednak szybciej.
 
Czy są tu mamy, które zakończyły wczesniej karmienie piersią, zeby starać się o kolejne dziecko? Ja z bolem serca odstawiłam już moją starszaczkę niedawno. Z jednej strony mam ogromne wyrzuty sumienia. Dziecko wystarane latami i ostatecznie z in vitro, ale bez clo itd pewnie nie obejdzie się, bo juz w cuda nie wierzę.Uwielbialysmy obie karmienie. Zapisana jestem do kliniki nieplodnosci na wizytę. Udalo Wam sie po odstawieniu? Moja pila w nocy praktycznie co godzinę/2. Ja sama zblizam sie do 40tki
Hej :) ja jestem mamą, która zakończyła kp, wlasnie z powodu chęci zajścia w kolejną ciążę. Karmiłam ponad 9 miesięcy. W tym czasie nie miałam ani miesiączki ani owulacji. 3 tygodnie po odstawieniu synka od piersi, udało nam się szybciutko, w sumie w 1 dzień zakończyć przygodę z kp, dostałam okres. Pierwszy cykl odpuściliśmy ponieważ 2miesoace wcześniej przeszliśmy covid i wciaz czułam się bardzo osłabiona. Z drugiego cyklu skorzystaliśmy i jestem w 8tc.
 
Zapytam :) Ale on i tak czuję, że będzie odradzał tak małą przerwę między dziećmi, chociaż może źle go oceniam 🤷‍♀️
Ja nie wróżę sobie zbyt szybkiego powrotu owulacji, przy starszej córce dostałam okresu po 14 miesiącach od porodu więc raczej mój organizm potrzebuje więcej niż mniej czasu na regenerację, choć po cichu liczę, że tym razem będzie jednak szybciej.
Wiesz co, jak Ci ten lekarz nie pomoże zawsze możesz iść na konsultację do innego. Nie musisz zmieniać. Wystarczy w sumie jedna wizyta, aby coś doradził w kwestii przyspieszenia powrotu płodności.

Ja jestem po dwóch porodach i po obu było inaczej. Wiec nie nastawiaj się od razu na długie starania. Może własne ciało cię zaskoczy 🙂🙃
 
Czy są tu mamy, które zakończyły wczesniej karmienie piersią, zeby starać się o kolejne dziecko? Ja z bolem serca odstawiłam już moją starszaczkę niedawno. Z jednej strony mam ogromne wyrzuty sumienia. Dziecko wystarane latami i ostatecznie z in vitro, ale bez clo itd pewnie nie obejdzie się, bo juz w cuda nie wierzę.Uwielbialysmy obie karmienie. Zapisana jestem do kliniki nieplodnosci na wizytę. Udalo Wam sie po odstawieniu? Moja pila w nocy praktycznie co godzinę/2. Ja sama zblizam sie do 40tki
Hej. Właśnie (9 dni) odstawiłam córkę z powodu starań o kolejne dziecko. U mnie chodzi o dość niestabilną sytuację w pracy i jeżeli teraz nie zdążę, to będę musiała się pewnie wstrzymać ze 2 lata, czego bardzo bym nie chciała.
Rozumiem Twoje wyrzuty sumienia. Ja czuję się okropnie. Córka ma 10,5 msc. Niby planowałam karmić około roku, więc niewielka różnica, ale czuję się fatalnie, a pierwsze wieczory płakałam. I bardzo brak mi mojej córeczki i przytulania się w nocy do cysia 😉
Ja niestety jeszcze nie dostałam miesiączki, dlatego czekam. 😉
 
Ja karmię i planuje się starać, a właściwie staram się z mężem o kolejne dzieciątko, ale u nas synek nie ma jeszcze nawet pół roczku, a ja nie miesiączkuje więc szanse marne, w przyszłym tygodniu mam wizytę u gina żeby zorientować się jak się sprawy mają. Natomiast wcześniej niż rok bym nie odstawiała tylko dlatego żeby zajść bo nie chciałoby mi się już wprowadzać butli, a po roku jak dobrze pójdzie można układać maluchom żywienie już bez na standardowym jedzonku, ewentualnie 1-2x mm z kubka zwykłego.
Natomiast gdybym wiedziała, że czas mnie goni i może być problem z zajściem to chyba bym odstawiała, zresztą wydaje mi się, że to polecą lekarze.
@frez.ja1987 myślisz, że taki zestaw supli przy kp może pomóc wywołać owu i ogólnie przywrócić już cykle? Ciekawa jestem czy to by coś dało...
Mi cykle wróciły po 20 miesiącach, jak młody zaczął chodzić do żłobka na kilka godzin i mieliśmy mniej karmień. O ile dobrze pamiętam miałam 2 chyba miesiączki, potem covid w żłobku i u mnie znów przerwa.

Po roku nie musisz wprowadzać mm, możesz dać mleko krowie, o ile dziecko nie ma alergii.
 
reklama
Ja karmię i planuje się starać, a właściwie staram się z mężem o kolejne dzieciątko, ale u nas synek nie ma jeszcze nawet pół roczku, a ja nie miesiączkuje więc szanse marne, w przyszłym tygodniu mam wizytę u gina żeby zorientować się jak się sprawy mają. Natomiast wcześniej niż rok bym nie odstawiała tylko dlatego żeby zajść bo nie chciałoby mi się już wprowadzać butli, a po roku jak dobrze pójdzie można układać maluchom żywienie już bez na standardowym jedzonku, ewentualnie 1-2x mm z kubka zwykłego.
Natomiast gdybym wiedziała, że czas mnie goni i może być problem z zajściem to chyba bym odstawiała, zresztą wydaje mi się, że to polecą lekarze.
@frez.ja1987 myślisz, że taki zestaw supli przy kp może pomóc wywołać owu i ogólnie przywrócić już cykle? Ciekawa jestem czy to by coś dało...
Ojjjj obawiam się, że nie u każdego dziecka tak pięknie działa picie mleka z kubeczka 🤣 mój kończy roczek i dwa razy w nocy je mm. Próbowaliśmy na wszelkie sposoby, żeby przesypiał noc a on jak w zegarku, po 4h pobudka na jedzenie 🤷🤦🙈🤣
 
Do góry