reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Hej dziewczynki -uważam , ze jedna dziennie kawa z mlekiem jest do przyjecia,to nie papieros ani alkohol, i nie mozemy tez popadac w paranoje...ja bynajmniej pije jedną dziennie i nie mam przez to wyrzytów sumienia...:) U nas od rana szpital domowy, w tyg zaczeła sie od starszego,ostre zapalenie gardła(antybiotyk)dziś młodszy z gorączą i bólem gardła, mój maz.mój tata a piętro wyzej siostrezeniec,zaczynam vbac sie o siebie..:( Ps.dzieczynki mam pytanio,wiem, ze płec dziecko to jest rosyjska ruletka, ale...pomarzyc ludzka rzecz..w związku z tym, ze mam 2 synów, pragne rzecz jasna córci..i teraz pytanie do Was ..mam cykle 28 dniowe, ostatnią @ miałam 14 lutego, a stosunek 1 i ostatni był 22 lutego...czyli 9 dnia cyklu, myslicie m, ze jest szansa na córeczke?Pamietam, ze w ten dzien miałam płodny sluz, ale z wyliczenj w necie itp owulacja powinna byc rzecz jasna o kilka dni póżniej, wiec licze , ze tez mała "rzołnierka"przekimała sobie kilka dni...hehe ..a tak w nawiasie oby zdrowe oczywiscie,czy syn czy córa.
 
reklama
Witam Dziewczyny nie wiem jak u Was za oknem ale u nas słonecznie choć mroźno :-)

Ja czuje się dziś rewelacyjnie i czuję w kościach, że zdrowie wraca ;-) tym bardziej się ciesze bo kaszel coraz słabszy i już nie mogę się doczekać kiedy zakończę stosowanie tego paskudnego syropu Prenal, który zawiera czosnek więc na sam zapach wzbiera mnie na wymioty, ale rzeczywiście pomaga więc jak któraś będzie przeziębiona polecam!

KingaoO - masz rację będziemy narzekać pewnie już do końca ;-) ale dzięki naszej grupie wsparcia nie będziemy się czuć wyobcowane bo wiadomo tylko druga kobieta w ciąży jest w stanie zrozumieć co i jak :-)

Ajka29 - masz rację będzie się działo tego 28 marca po tych naszych wizytach :-) ja mam wizytę o 8:40 i jak małe dziecko nie mogę się doczekać ;-) jeśli wszystko będzie dobrze zapowiadają się nam cudowne Święta.

Piszą że boćki już wracają więc myślę że wiosna więc fasolki na pewno w nas rosną :-D ;-)

Ajka29 - jak tamsynuś po badaniu krwi?

Gosiula23rex - moja córka choć ma prawie 8 lat to ciągle nie umie usiedzieć choćby chwilki na spokojnie ;-) już nie mogę się doczekać wiosny bo może podwórko, rower, hulajnoga i bieganie po boisku ją troszkę zmęczy ;-) i taka aktywna była w brzuszku, po urodzeniu i pewnie jej już tak zostanie, wszędzie jej pełno, skacze, biega i gada jak najęta ;-)

Maddlena - piszesz że nie mogłaś się dopiąć w dżinsy - ja mam ten sam problem, a to dopiero początek ;-)

no to dzisiaj przeszłam apogeum, nie wiem czy to przez hormony czy przez głupotę ludzką. rozbeczałam sie w pracy bo nie mogłam policzyć faktury dobrze i nie zgadzały mi sie cyferki. nikt mi nie chciał pomóc.

z tych nerwów boli mnie brzuch , masakra jakaś. okropny dzień. :-:)-(
kochana a główka do góry, ja to ciągle o czymś zapominam i jak by mi słów w głowie brakowało :sorry2:

Maximama, Glamour1105, Agatakat, MiniM - witajcie w naszym gronie :-)

Agatakat - martwimy się wszystkie w gronie raźniej ;-)masz rację pierwsza ciąża to wielka niewiadoma teraz już mamy większą świadomość i jak dla mnie to wcale nie ułatwia życia bo masz rację wiemy ile rzeczy ma wpływ na dziecko, a u mnie i lat przybyło więc więc większy strach, ale co tam będzie dobrze :-)

MiniM - ja też na na pierwszej wizycie to jest 20.03 niczego konkretnego się nie dowiedziałam bo ginekolog nic nie widział, @ miałam 7 lutego testowałam 3 razy od 11.03 wówczas była blada druga kreseczka, 12.03 była mocniejsza, a 13.03 były dwie mega śliczne kreseczki :-) kolejną wizytę mam 28.03 i ufam że wtedy będzie już wszystko widać ;-) Jeśli nie masz zaufania do lekarza to zmień go najważniejsze byś ufała lekarzowi i czuła się przy nim bezpieczna! A i kartę na pewno Ci założą jak już zobaczą na USG maleństwo :-)

glamour1105 - jedna słabiutka kawka z mlekiem na pewno maleństwu nie zaszkodzi ;-)ja to choć piłam nie jedną kawę dziennie teraz nie jestem w stanie jej przełknąć.... Pisz co cię trapi?


No to poczytałam, popisałam i zabieram się za porządeczki ;-)

Miłego dnia DZIEWCZYNY!
 
minimi ja tez dowiedzialam sie 14.03 o ciąży, bylam u lekarza, tez nie dostałam karty ciaży i tez widać było zółtko. nie martw się na kolejnej wizycie założy ci kartę i pokaże serduszko :) nic sie nie bój :) :blink: witaj
 
MiniM faktycznie chyba żaden lekarz nie zakłada karty na pierwszej wizycie. Mi położna powiedziała, że założy na następnej wizycie w kwietniu.
No i też myślę, że jeśli nie masz zaufania do gina, to go zmień. Ciąża, to bardzo ważny etap w życiu każdej kobiety i dobry, zaufany lekarz to podstawa, żeby przeżyć tę ciążę w spokoju i radości. Takie jest moje zdanie

:-D.

Synek chyba wstał dzisiaj lewą nogą, chodzi i marudzi, piszczy, a mąż jak zwykle musiał jechać coś załatwić (uroki własnej firmy), a mi chyba zaraz głowa pęknie od tych pisków. :no:
Chyba zaraz go położę spać, to będzie spokój.
 
MiniM poziom betaHCG na początku ciąży ściśle koreluje z tym co możemy zobaczyć na USG. Beta >1000 - pęcherzyk. Beta >5000 zarodek Beta >10 000 bijące serduszko. Jeśli Twoja beta była np. (strzelam) 2000 to normalne, ze byl pęcherzyk tylko!
Jeśli nie czujesz się u lekarza bezpiecznie, to go zmień. Ale chyba niewielu zakłada kartę ciąży na 1 wizycie, gdy nie widać jeszcze zarodka. To normalne, ze dostaje się ją później!

Hej, dzięki, pocieszyłaś mnie bardzo. To moja pierwsza i wyczekana ciąża i chyba trochę panikuję. Pierwszą betę 16/03 miałam1219, drugą 18/03 3183. Wczoraj kiedy byłam u lekarza na usg nie wiem jaka była, ale być może nie urosła jeszcze na tyle w takim razie. Jestem dobrej myśli i czekam następne dwa tygodnie. :)
 
ehh.. teraz przeczytałam resztę odpowiedzi :) Dzięki dziewczyny- od razu mi raźniej z Wami. Tak, już podjęłam decyzję w poniedziałek zapiszę się na kolejną wizytę do innego lekarza i spokojnie będę czekać, aż moje maleństwo się "ujawni".
Z tą kartą- to dobrze wiedzieć, bo myślałam, że od razu się dostaje. Mój gin wczoraj jak go zapytałam powiedział, że jest przeciwny kartom, ale jak chce to da mi pustą i sama będę mogła sobie prowadzić. Tylko, że akurat nie miał jej przy sobie. Liczę, żę nowy lekarz będzie miał nieco inne podejście niż ten dotychczasowy.
Miłego dnia!
 
Ostatnia edycja:
reklama
MiniM ten lekarz jakis nawiedzony jak to nie miec karty przeciez to cals historia ciazy! Pozniej ci zostaje i przy kolejnej ciazy jest potrzebna zeby zsjrzec naeet przez lekarza... Wkoncu karty z choroby sie nie nosi ze soba... Idz do innego....
 
Do góry