reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Agairys powiem ci tak... jeśli to wirus to musisz to za przeproszeniem...w***** nie wolno brać żadnych leków przeciwbiegunkowych... organizm musi sie oczyścić jeśli to inna przypadłość to i tak na tym etapie nic się nie da zrobić. Kup sobie elektrolity i pij, to podstawa i kazdy rozsądny lekarz ci to powie. Chciałbyś aby przepisał ci cała torbę leków? W tedy czułabyś się bezpieczniej? Nie sądzę. Jak najmniej chemii w ciąży to większe szanse na zdrowe dziecko...to wiadomo. Można domowymi sposobami... jak dziewczyny pisały, marchwianka, kompot z suszonych jagód. Wirus do pięciu dni potrafi sie utrzymywać. Trzymaj sie dzielnie!
 
reklama
A który to tydzień? Możesz iść do Gp powiedzieć ze masz biegunkę i delikatnie plamiłaś (nap. wczoraj).Pobolewa cie z jednej strony(troszkę po ściemniaj) a on zapisze cie na usg. Ja miałam usg w zeszłej ciąży w 6 tygodniu i w 9 bo plamiłam. Powiedz Gp ze sie martwisz, ze chcesz wiedzieć ze nic złego sie nie dzieje. Ja zawsze uparta jestem u GP i on juz sie nauczył ze jak cos chce to nie da sie inaczej jak tylko zgodzic sie ze mną :)
 
ja sie wczoraj juz dobijalam do gp, maja zawalone i moglam dopiero na poniedzialek sie zapisac.. a jak emergency to mam jechac na a&e, no to pojechalam
 
Srakieta to przeklenstwo! Wspolczuje Ci...

ja dzisiaj nie spalam cala noc niedawno wrocilam tez ze szpitala. Ok. 1:30 w nocy zadzwonila do mnie przyjaciolka ze jej synek ma drgawki i goraczke ona jest z dziecmi i mama sama w domu jej maz ma nocke i ze ńie ma jej kto zawiesc na pogotowie, a po karetke nie zadzwoni bo angielskiego nie zna ni w zab. Zebralam sie z wyrka nie budzac mojego Emka bo on o 4:30 pobudka do pracy ubralam sie i juz w drodze do niej dWonie po karetke bo prawka nie mam. Przyjechali dosc szybko , maly ma jakas grype przetrzymali nas az zbija mu goraczke dali tabletki i wyslali do domu. Na szczescie podstawili nam taksowke bo bysmy sie musialy autobusem tluc a z chorym dzieckiem 40 minut autobusem nie bardzo mialysmy na to ochote.... Biedaczek taki wykonczony ... A ja mam oczy jak 5 zl i jak mnie na emergency zobaczyli to sie smiac zaczeli ze znow tam jestem ale ich zatkalo ze jestem tylko do tlumaczenia hahaha :-D
 
Ostatnia edycja:
U nas jest tak ze jak gp nie może przyjąć dzwonie do ośrodka zdrowia jak już jest zamknięty, czyli po 18.30 telefon automatycznie przełącza mnie na na after hours( czyli lekarz dyżurujący do północy) pielęgniarka wypytuje o dane a potem co sie dzieje i czeka sie . Lekarz oddzwania zazwyczaj po 20 minutach i albo powie zeby przyjechała na ta i na ta godzinę tu i tu, albo udziela ci porady przez telefon. Często jeździłam tak z chłopcami i nigdy sie nie zawiodłam. Jak lekarz stwierdza ze sam nie da rady kieruje cie do szpitala . Wypisuje ci list i z listem zgłaszasz sie od razu na oddział pomijając to czekanie .
 
oni tu nie traktuja ciazy do jakiegos etapu jak ciaza. Nie krwawie ani nic, to znaczy ze jest ok, nie martwie sie jakos bardzo. Dokad krew sie nie polala to jest ok
 
reklama
No ostatnio mi lekarz powiedzial ze jestem tak oczytana jak chodzi o ciaze ze powinnam byc conajmniej polozna a nawet ginekologiem hahahaha w sumie powiem Wam ze jak kiedys lezalam w szpitalu i przyszedl mi zrobic ekg lekarz kardiolog ktory byl 5 dni ode mnie mlodszy ( akurat bylam w szpitalu tydzien przed moimi 24 urodzinami ) to mnie zatkalo. Nie wiedzialam czy mam sie oddac w jego rece i niech sie dzieje wola nieba czy mam zabierac nogi za pas i spierniczac jak najdalej haha :) wgladal jak dziecko i jeszcze nawet 24 lat nie mial skonczonych a juz mial plakietke lekarz kardiolog . :eek:
 
Do góry