reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
hej dziewczyny:)
karoo wszystkiego co najlepsze:)!!
agaa ten jest całkiem fajny jest tez niebieski http://allegro.pl/dziennik-mojego-dziecka-rozowy-album-na-prezent-i3607799853.html
gnosiaa, super gratuluje:)
DoMisia zapomniałąm spytać..gdzie rodzisz? może spotkamy się 28.10:)
U mnie sporo się działo. Mieszkanie po wizytach dwóch mam już gotowe na maluszka, remont skończony, okna pomyte, ubranka poprasowane:) Powiem Wam że ja to chyba przesadzam z tym bieganiem. W weekend zbiegałam się po centrach handlowych 4 godziny w sobote i 4 w niedziele..o dziwo świetnie się czułam, zero zadyszki czy twardznienia:szok:nie wiem czy to skos formy przed porodem czy adrenalina związana z połowem ciuszków dla dzidziaka:) Od dziś basta czas zacząc wypoczywać ...13 dni zostało:-)

Wczoraj byliśmy na ostatnim usg. Niestety maluszek nie chciał się przekręcić..nie bardzo już ma pole do manewru. Mało tego...leży w pozycji miednicowej niepełnej tj. kolanka wyprostowane, stópki przed samą buzią w górze a pupa w mojej miednicy..akrobacja pełna :rofl2: Podobno najtrudniejsza pozycja do sn..więc cesarka kochane oj cesarka...Już przestawiłam myślenie z sn na cc i z kazdym dniem czuję się coraz bardziej gotowa. Mimo to powiem Wam że miałam jakis koszmar pare dni temu..śniło mi się, że moj M wyrzucał mi, że tak bardzo chciał uczestniczyć w rodzinnym sn i że ta cc to moja wina matko hahha:baffled: Rano jak mu opowiedziałam jaki był wredny to nawet nie chciał komentować tylko spojrzał na mnie z politowaniem :-D

Poza tym maluch zdrowy jak ryba:) przepływy idealne, waga 3150!! A pamiętam jak mnie moja gin straszyła w 22tc że mikrusek będzie:p Płęc wciąz pozostaje tajemnicą..chociąz gdy lekarz poprosił zebyśmy odwrócili głowę bo akurat "widąc coś"...to przyznam że siłą rzeczy dał nam do myślenia;-)
 
Ja dla Krzysia mam taki Nasz dzidziuś - Grez Marcela, Saez Carmen za | Książki empik.com
Kosztuje około 30 zł. BAsia miała taki sam tylko różowy. Dla mnie bardzo fajny. dostałam też kiedyś inny i nie był taki fajny jak ten, noi cena przystępna

Anoula ja rodzę u siebie w Żyrardowie, bo jestem prywatnie pod opieką lekarza, który tam pracuje, a zawsze na miejscu.

Ja w przyszłym tygodniu ścieram ostatnie kurze i odkurzanie i będę gotowa. Dziś przyszyłam czerwone kokardki do łóżeczka, wózka i rożka szpitalnego. Oj już niedługo....
 
Dzięki dziewczyny, fajne te albumy. Muszę któryś zakupić. Będzie niezła pamiątka dla malucha :)

Chciałam rozwiać wątpliwości odnośnie becikowego - czy dochód oblicza się na pewno w przeliczeniu na członków rodziny łącznie z nowonarodzonym maluchem? Wiem, że temat był już poruszany, ale jak czytam te różne artykuły w necie, to mam wątpliwości...

Polecam Wam książkę Pawła Zawitkowskiego - "Mamo, tato, co ty na to?". Zakupiłam na allegro używaną i czytam, nie mogę się oderwać. Wiele osób polecało mi wręcz jako biblię przy wychowywaniu dziecka - tu chyba jest wiedza odnośnie 18 m-cy. i na szkole rodzenia podawali jako świetny poradnik. Może któraś z Was skorzysta.

Anoula to przyszalałaś :) Super, że już masz wszystko gotowe, no ale jak cc niebawem to nie mogło być inaczej. Teraz leżysz i pachniesz :) No i maluch już duży i zdrowy - to najważniejsze!

DoMisia przypomniałaś mi o kokardkach, niby nie wierzę, ale... Zaraz poszperam w domu, czy coś mam :p
 
agaa "becikowe" przysługuje jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1.922,00 zł. W mojej ocenie do "członków rodziny" wliczamy nowonarodzonego malucha. Chociażby dwie okoliczności na to wskazują..po pierwsze : o beckiowe możesz wystąpić w ciągu 12 miesięcy od narodzin dziecka (czyli siłą rzeczy gdy maluch będzie już członkiem rodziny:) po drugie do potrzebnych dokumentów zauważ że musisz dołączyć odpis aktu urodzenia dziecka..
Mam nadzieję żę pomogłam
 
Witam się z kubeczkiem słabej kawy :) coś dzisiaj mi oczy łzawią i pieką nie wiem czemu :eek: Jutro jadę kupić fotelik i nie mogę sie na kolor zdecydować czy wziąć beżowy czy fioletowy, beżowy taki uniwersalny lepiej będzie sprzedać a znowu fioletowy taki bardziej dla dziewczynki taki głupi dylemat mam :rofl2:
anoula to naprawdę poszalałaś na zakupach :)
kaaroo wszystkiego najlepszego :happy:
Z tym becikowym to też czytałam na necie i było bardzo podobnie jak pisze anoula.
 
Kokardki czerwone przyszywa się po to, żeby nie zauroczyć dziecka. Ja też w to nie wierzę, ale mam w domu to przyszyłam, bo potem będą szukali odwiedzający, gdzie ta kokardka ;-)
 
reklama
Jej dziewczęta. Jestem wykończona.
Jak pomyślę, że jeszcze tyle czasu to coś mnie trafia. Ja chce mieć go już w domku. Móc iść z wózkiem na spacer.. a nie jak przy śniegu lądować na dworze na chwilkę...To będzie dla mnie masakra. Zu jest letni maluch i od początku ruszałyśmy na wyprawy...
 
Do góry