reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Witam,
wczoraj byłam zabiegana. Wizyta z ordynatorem taka sobie. Mam dowieźć za tydzień (raz w tygodniu przyjmuje) dokumentację świadczącą o laparoskopii jajników. Także decyzja ostateczna za tydzień. Trochę zła jestem, bo już bym chciała wiedzieć, na czym stoję. Ale myślę, że przez tydzień akcji porodowej nie będę miała i wyrobimy się z synkiem :)

anoula ja polecam książkę "Mamo, tato, co ty na to" Zawitkowskiego. Mi też została przez kilka osób polecona, czyta się ciekawie i cenne rady fizjoterapeuty w niej są. Do tego płytka jest, ale jeszcze nie uruchamiałam.

Odnośnie kłucia w pochwie, to może przygotowanie kości łonowej i mięśni krocza do porodu? Tak czy tak, bliżej niż dalej :)
 
reklama
Dobry dzionek :)
Mój synek ma dziś pięć latek:-D:-D:-D:-D nawet nie wiem kiedy to przeleciało:rofl2:
Moje kochane dzieciątko już jest takieeee dużeeee:happy:
Będzie prawdziwy kinderbal muszę się zabrać za przygotowania- a od jutra niech się dzieje wola nieba mogę rodzić ;-)

Agaaa no na pewno dacie radę z juniorkiem :) szkoda tylko że się odwlekło zamiast konkretnie :/
Anoula my robimy sobie babskie combry z dzieciami w domu przynajmniej dwa razy w miesiącu Polecam:tak:
Co do kłucia nie pomogę... trzymajcie się dziewczyny :-):-):-)
 
anoula82 co do KTG, to ważne w nim jest nie tylko, czy mamy skurcze, ale tętno dziecka i jego obserwacja w połączeniu z czynnością skurczową macicy, ewentualnymi ruchami itd. Ale prawdą jest, że nie zawsze to robią.

aaga84 na płytce zawitkowskiego są filmiki odnośnie np. przewijania malucha, jak należy trzymać, a jak nie, jak kąpać itd. Bardzo fajnie pokazane. Na początku człowiek zielony się wydaje, więc może stanowi sporą pomoc.
Z książek okołodzieciowych, ale nie poradnikowych, to upłakałam się ze śmiechu nad książkami Talko "Dziecko dla odważnych". Parę fragmentów można tu poczytać: http://dzieckodlaodwaznych.pl/
 
no to dziewczyny rozwiązał się sznureczek:) dwie zaczęły rodzić, tylko patrzeć jak ja zostane na koniec listopada sama:) każdego dnia któraś pewnie będzie rodzić:) fajnie, ale ten czas zleciał szok niedawno zdaje się był początek ciąży a tu już koniec :) oby wszystko było ok trzymam kciuki :-):-):-) w ogóle to jestem w szoku bo dziś po raz pierwszy od zajścia w ciążę wstałam bez chodzenia do łazienki o godzinie 5 30 szok !!! a średnio co godzinę wstawałam:) jaka ulga, jak się wyspałam:-):-)
 
hej dziewczyny odzywam się po tygodniu nie obecności!
15.10 w moje urodziny zabrała mnie karetka
okazało sie że mam porazenie nerwu twarzowego
spowodowane jet to uciskiem na krzyż i krocze
tydzien bity lezalam na patologii ciazy
mam juz 39 tydz, ale na szczescie po porodzie zejdzie mi to :)
jezeli do 5.11 nie urodzę idę na wywoływanie porodu :)

zaraz poczytam was i nadrobię! :)
 
kaaroo - trzymaj się !

ja mogę polecić troszkę cięższą książkę, ale pięknie tłumaczy rozwój dziecka "co się tam dzieje?" Lise Eliot. Dokładnie tłumaczy rozwój mózgu...i opisuje rozwój wszystkich zmysłów, rozwój ruchowy, społeczeny i emocjonalny dziecka ( od okresu prenatalnego), odpowiada na pytania np. co dzieciątko widzi w pierwszym, drugim, trzecim mc życia itp. :) niezła ;)
a z troszkę lżejszych "harmonijny rozwój dziecka" autorka na G... ale nie pamietam dokładnie :)

Ja dziś mam wizytę u lekarza, trochę się martwię, bo czuję jakiś stan zapalny, budzę się cała spocona, z bolącym uchem i bardziej zatkanym nosem niż zawsze.

Wczoraj była u mnie kosmetyczka... chciałam żeby zajęła sie moimi stopami. Od 2 dni opuchlizna się powiekszyła...mam przeogromne stopy, aż bolą....

Dziewczyny rodzą.... niesamowite no :) trzymam kciuki :)))))
 
Witam się i ja
Ale się podjarałam tym, że dziewczyny na porodówkę pojechały, super:-) a powiem szczerze , że po cichu obstawiałam Maagasię jako następną:-) a tu........
Do problemów z tym kłuciem tez się przyłączam, mam to od jakiegoś miesiąca ale nie mam najmniejszego pomysłu co to może być.
Co do książek to mam bardzo fajną pozycję "Zaklinaczka dzieci". Moja kuzynka od której ją dostałam mówiła, że naprawdę uratowała jej tyłek jeżeli chodzi o opiekę nad dzieckiem od pierwszego dnia. Jeżeli któraś będzie zainteresowana mogę na maila wysłać bo mam ją na kom.
Kaaroo niefajna dolegliwość. Trzymaj się
 
reklama
No to trzymamy kciuki za dziewczyny!

Kika - nie martw się ja mam termin na 19 listopada i też pewnie szybciej nie urodzę!

Natalia - mnie wczoraj dopadło przeziębienie. jak na razie biore rutinoscorbin i litrami pije herbate z cytryną i miodem zobaczymy może pomoże :-)


Jestem totalnie wymęczona a nic nie robiłam. Dziś nawet pierwszy raz odkąd jestem na zwolnieniu zasnełam na 2,5 h i czuję się jeszcze gorzej! Chciałabym przyłączyć się do dziewczyn na porodówce;-)





7u229n73xrci349t.png
 
Ostatnia edycja:
Do góry