reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy małych alergików

Aria a przy azs co stosowałaś do kąpieli? U nas HIPP nie daje rady, wcześniej miałam emolient Allerco i chyba znów zakupię.

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
reklama
Mój synek ma skończone 3 miesiące. Kurczę tak piszecie o tych dietach. Mi brakuje już pomyslow co w ogóle mogę jeść :/ i mam też problem ze sobą bo mimo że biorę witaminy to strasznie bolą mnie stawy zwlaszcza w zgieciach palców. No ale matka kocha i zrobi wszystko dla synka także dieta dieta i Jeszcze raz dieta. Za dwa tygodnie dam znać czy jest poprawa.
 
@KasiaMarysia23 przy K do kapieli stosowalismy oilatum na zmiane z oilan.. teraz tez mamy oilatum ale emolium probka byla rewelacyjna ... mlody mial super skorke gladka ... wiec jak mi sie skonczy oilatum kupie emolium. nie mialas moze probki w niebieskim pudelku ?

w aptekach popytaj o probki roznych płynów dla topików poprobuj zobaczysz co dla was najlepsze..

dla starszaka 8 lat teraz normalne plyny ale smaruje kremem atoperal
 
Jabłuszko pisz co jesz,bo i mi brakuje pomysłu. Ja chętnie też się wymienie pomysłem:)


Aria miałam próbke emolium ale skład mi się nie podobał. Myślę na cetaphilem, bo skład dobry.
Ja przeważnie pierw sprawdzam składy i opinie na blogu "sroka o" i analizujemy z mężem co kupić.

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
ja raczej liczylam sie z opiniami znajomych mam ktore uzywaly :) ale wiadomo kazdy dobiera wg siebie... moj straszy to raczej b.lagodny topik ze sie tak wyraze wiec nie musialam szukac zbytnio :)
 
To masz szczęście. Liczyłam, że HIPP będzie ok, ale się przeliczyłam.
Krem kupiłam Lipobasa i zobaczymy czy będzie skuteczny.

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
KasiaMarysia23 lista tego co jem nie jest zbyt długa.
Płatki kukurydziane z rodzynkami z woda.
Gotowane ziemniaki z masłem bez laktozy do tego marchewka na parze lub surowa starta
Ziemniaki w mundurkach z masłem z piekarnika.
Ryz z drzemem domowym z jabłek bądź jagód.
Makaron z dżemem.
Kasza kus kus z szynka.
Rosół lub zupa kalafiorowa .
Piersi z kurczaka na parze.
Zakąski to jak na razie tylko suszone morele, paluszki lub ciastka maślane domowej roboty. Jeśli chodzi o napoje to tylko herbatka laktacyjna, koperkowa lub woda.
I to tyle....
 
Jabłuszko a Twoja dieta to co konkretnie wyklucza?

Ja np.nie jem masła wogóle. Mogę tylko flore light, bo nie zawiera masła i pochodnych.

A sałatki jesz? Owoce?

Ja jem pulpeciki,
Sos mięsny,
Leczo mięsne lub z cukinii,
Placki z jabłkami,
Płatki owsiane z owocami i dżemem.


________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
Warzywa tylko do zupy i to takie raczej podstawowe a owoców nie jem bo pryskane. Ogólnie moja dieta to jest bezmleczna, mąki też wystrzgam, wzdymajacych rzeczy, pikantnych, smazonych. Wcześniej też uważałam na to co jem Ale czasami uleglam pokusie. Sama nie wiem na co mój synek jest uczulony więc postanowiłam jeść właśnie takie podstawowe dania i co dwa tygodnie coś dokładać nowego i obserwować małego
 
reklama
Czytałam troszkę o pokarmie matki który składa się z krwi i limfy. I myślę że smażone czy wzdymające dania spożywane przez mamę nie mają wpływu na mleczko. Co innego alergen który przechodzi przez krew.

________________________
[emoji179]Madzia 07.09.2016[emoji188]
 
Do góry