reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

madzikm skróciłam drzemkę do 1,5 godziny i wczoraj młoda poszła spać o 20:30:tak: dziś spała dwie godziny bo ja przysnęłam:sorry:

zaintrygowałyście mnie tym hula hop masującym chyba po porodzie sobie taki sprawie;-)

a moja właśnie przed godziną ściągnęła sobie pampka a teraz woła sisi:tak: ale na nocnik nie usiądzie mało tego wywaliła go do innego pokoju:crazy: o kibelku też mogę zapomnieć:baffled:
 
reklama
hej unas nocki tez bez pampka i narazie 3 noc bez wpadki
ale za to zasypinie bez dtda troagiczne
nie ,ze placze ale wylazi z pokoju ze 100 razy
zaczyman miec nerwa :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
a w dzien jak nie dam dyda to wcale nie pujdzie spac :wściekła/y:
 
miloku u nas latające nocniki:-D
ale zazdroszczę Wam sikania:sorry:
moja dwa dni miała jakieś dziwne fazy z zasypianiem a od wczoraj skróciłam drzemkę i ładnie zasypia ale oczywiście wertuje książki i tak po 5 minut zasypia:tak: wędrówka do sypialni nadal jest:baffled:
 
Dobry wiecier :-)

To chyba mój najdłuższy pościk :-p

Moja dzisiaj ma radochę z ściągania sobie majtek, robienia siku na nocnik i zakładania znowu, pełna samoobsługa Tylko co jakiś czas trzeba jej przypominać trochę.

U nas dzisiaj cały czas lało, masakra jakaś Śpiąca jestem strasznie
Super, gratuluję małej damie
Co do smoczka, może schowaj przed babcią ;-)
U nas też deszczowo :-(

Kuxa ty na serio piszesz o tym Hula-Hop...gdzie można je kupić ? Pisz mi tu zaraz, jutro pobiegnę kupić...może w końcu schudnę :-D

Sandi jak się schylasz to mięsnie też pracują :-D
Jak z małą, lepiej ?

Blue straszne to co piszesz o tej niani i smoczkach :szok:
ja bym chyba nie potrafiła, potem takie dzieci to mają koszmary nocne pewnie.


Soppana ja pierwszy raz słyszę o wdychaniu soli, ale lekarz polecał wkrapiać do nosa w czasie kataru.
Może warto powdychać ? Ja mam inhalator, to następnym razem spróbuję, choć mam nadzieję, że nie będzie to prędko.


Madzik dzięki za odzew... moja jest bardzo niedobra, nie chce mnie słuchać, z resztą taty też nie słucha.
Po nocach budzi się z krzykiem i z płaczem, w końcu spasowałam i śpimy razem już drugą noc.
Madziu nocnikowe gratulacje :-)
Doradzałabym zakładanie pieluszki na spacerek, ale uprzedzając przy tym, że jak będzie chciała sisi to ma wołać, bo brzydko jest robić do pieluszki.
Ja dużo mówiłam do mojej.
U nas się nie mieszało, choć zakładałam mojej na noc i na spacerki.
Jednak wtedy była zima, więc bałam się, że jak popuści , to będzie chora....alemała nie chciała sikać do pieluszki, miałam z tym też kłopoty, bo czasem jechałyśmy autobusem i nie było ją gdzie zesadzić, mówiłam wtedy "lej w pieluszkę" a ona beczy i woła nadal siku...
Na szczęście dla nas pieluszki moga nie istnieć, choć przyznam, że była to wygoda, bo teraz muszę pamiętać, że zawsze przed wejściem do autobusu muszę ją dać siku, nawet jak oponuje.

Roksi a próbowałaś sadzać lale i misie na nocnik ?
nie, żeby jej pokazywać...tak gdzieś w czasie zabawy lalami, w pewnym momencie zapytać "o, a co to, lala chce siku ? To chodź lala, zrobimy, tu jest śliczny nocnik" ale nie próbuj jej pytać czy chce, ona sama musi do tego dojść.

Miloku, moja też nie chce spać, nie mówiąc o samodzielnym zasypianiu, ale ostatnio została dwa razy z wujkiem, i o dziwo, zostawił ją i sama zasnęła.
Czemu przy mnie nie chce sama zasypiać....
 
Witam,
w nawiązaniu do sikania to moja mała uciekała przed nocnikiem ... :szok:
a później zobaczyła jak inna dziewczynka młodsza od niej ładnie robi i działa :-)
i tak od trzech m-cy pieluszki nosimy na dłuższe spacery i do spania.
Dziś bardzo się zdziwiłam jak wzięłam córeczkę na zakupy i pomimo długich przerw w wysadzaniu ani razu nie nasikała do pieluszki!!!!!:tak:
Miesiąc temu poraz pierwszy poszła do przedszkola i myślałam, że będzie gorzej (kilkoro dzieci przypadające na 1 nauczycięlkę to nie to co niania) ale jest tylko lepiej!!!

Hula hop, myślicie że dwa lata po porodzie też pomoże?

Pozdrawiam
 
yvone hula pomoze na kazdym etapie zycia :-) jak sie na oponke i boczki do zrzucenie:tak:
my juz na nogach
wczoraj mlody zasnal do 22 a dzisiaj wstal o 6
a gabis o 5 wiec juz robie sobie kawusie :))

roksi moj spi w dzien tylko jakies pol godziny , jesli wogule si epolozy ...
chyba ukruce mu to calkowicie . bo od 5 do 22 nie da rady . wysiade !


aiwyls u nas problemy ze spaniem zaczely sie odkad nei daje smoka. zaczynam myslec ,ze to byl zly pomysl ...
 
Aiwlys hula jest np w Tesco za 9.99 zwykłe najzywklejsze, tylko srednice musi miec min 80cm ale wlasnie te w tesco są wieksze. otwierasz łączenie wsypujesz ryż suchy do pełna jak najwiecej. zaklejasz i krecisz.
wystarczy takie zwykle. na nim scudlam najwiecej
to z masażerami jest poprostu do bani, boli, i nie pokrecisz godziny, no i kosztuje wiecej. naprawde nie ma sensu . na poczatek takie wystarczy, a jak potem bedziesz chciala to sobie kupisz to z wypustkami
sumiennie codziennie krecic do serialu czy filmu to czas leci, rączki w górze albo z ciężarkami i juz masz dodatkowe cwiczenia. mozna uginac nogi i robic takie pół przysiady... naprawde kwestia wyobraźni.

a no i najlepiej byłoby sie nauczyc krecic w obie strony ale ja osobiscie nie umiem i mam to serdecznie gdzies :-) nie umiem i wystarcy mi w jedną

Yvonne Hula zawsze pomoże ;-)
przeciez wszystkjie tu jestesmy 2 lata po porodzie ;-)
 
Witam:tak:
o masakra jak leje:szok: będziemy się kisić w domu:baffled:


Roksi a próbowałaś sadzać lale i misie na nocnik ?
nie, żeby jej pokazywać...tak gdzieś w czasie zabawy lalami, w pewnym momencie zapytać "o, a co to, lala chce siku ? To chodź lala, zrobimy, tu jest śliczny nocnik" ale nie próbuj jej pytać czy chce, ona sama musi do tego dojść.
Aiwyls mamy dwie lale sikające w tym jedna woła "mamusiu chce mi się siku i wydaje odgłosy sikania":tak: ale jakoś to nie robi wrażenia na mojej córci:no: nie wiem co robić:no: przerwy dwu, trzy tygodniowe robiłyśmy a ona dalej nie chce siadać:no:

roksi moj spi w dzien tylko jakies pol godziny , jesli wogule si epolozy ...chyba ukruce mu to calkowicie . bo od 5 do 22 nie da rady . wysiade !


aiwyls u nas problemy ze spaniem zaczely sie odkad nei daje smoka. zaczynam myslec ,ze to byl zly pomysl ...
miloku a Gabryś ma smoka:confused: może dlatego Trysianek buntuje się ze spaniem:baffled:
 
reklama
Do góry