reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy na urlopie wychowawczym , świadczenia socjalne . Jak zarobić siedząc w domu?

sama musisz widzieć na jaki czas wnioskowałaś,

jeśli idzie się na urlop wychowawczy, to pisze się wniosek i Ty sama powinnaś wiedzieć na ile pisałaś,

a nawet jeśli napisałaś wniosek na 2 lata i teraz chcesz przedłużyć na kolejny rok, zapytaj pracodawce i nawet jeśli ci powie że urlop się kończy, to co najmniej 2 tygodnie przed końcem, napisz kolejne podanie o dalszy urlop, to wtedy nadal jesteś chroniona i pracodawca nie może cię zwolnić

automatycznie ci nikt nie przedłuży wychowawczego, a pracodawca nie może odmówić udzielenia urlopu wychowawczego

a nie lepiej żeby cię zwolnił?? to chociaż pójdziesz na zasiłek dla bezrobotnych i jakąś kasę będziesz miała,
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzięki serdeczne za radę, nie wiem co mi odbio żeby nie zrobić sobie kopi bądz zpisać do kiedy mam ten urlop a teraz siedze jak na pieńku bo nie wiem do kiedy mam wychowawczy. Zpracodawcą to jest taka sprawa że nie wiem na sto procent czy mnie zwolni tylko tak przypuszczam a ja i tak nie chce u niego pracować wiec lepiej by było mieć urlop na 3 lata a po 3 latach sama sie zwolnie jak on mnie nie zwolni. A mam jeszcze jedno pytanko w takim razie pracodawca może mi udzielić urlopu na ile chce nie ma określonej normy np. 2 lub 3 lata? dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
 
ndora-masz prawo do 3lat urlopu wychowaczego jednakze nie dluzej niz niz do ukonczenia przez dziecko 4roku zycia/.wiec mozesz isc i na pol roku albo zrobic sobie 4 przerwy w trakcie jego trwanaia

i tak jak Pycha pisze0nie ma prawa odmoiwc Ci urlopu jezeli zlozysz jeszcze o kolejny rok zakldajac ze najpierw bylo na 2 lata
a jezeli dostajesz z opieki ten dodatek 400zl na wychowaczy to powinnas miec gdzies napisane do kiedy masz przyzannay.tak mi sie wydaje
 
Ostatnia edycja:
Dziekuje za pomoc zaraz sprawdze na wniosku ale wydaje mi sie że miałam przyznany dodatek do wychowawczego na dwa lata to i pewnie u pracodawcy podpisałam na dwa lata. Jeszcze raz dzieki, z pracodawcą nie uśmiecha mi sie gadać bo miałam z nim niedawno nieciekawą sytuację mój mąż dorabiał u niego na czarno jako kierowca 3 razy w tyg. a on po 2 mies nie chciał wypłacić mu należnej pensji , chcieliśmy zeby mąż pracował na czarno bo miał umowe w innej firmie a nie chcieliśmy stracic wychowawczego 400zł i troche z nim sobie porozmawiałam i nasza rozmowa zkączyła sie kłutnią wiec wątpie żeby mnie przyjął po urlopie zresztą nawet nie che u takiego człowieka dalej pracować ale chciałbym mieć dalej świadczenia bo synek nie jest gotowy na przedszkole a ubezpieczeni musimy być itd,

Mam jeszcze jedno pytanko , a gdybym nie złożyła tego wniosku o kolejny rok to wychowawczy automatycznie mi sie kączy? i powinnam wrócic do pracy? i wtedy pracodawca ma prawo mnie zwolnić? nie mogę złożyć nawet dnia po? czyli dokładnie musze sprawdzić do kiedy mam i złożyć bo będzie kłopot. A pracodawca nie ma prawa mi odmówic i jestem dalej chroniona. dziekuje ślicznie za pomoc pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mam jeszcze jedno pytanko , a gdybym nie złożyła tego wniosku o kolejny rok to wychowawczy automatycznie mi sie kączy? i powinnam wrócic do pracy?
tak

i wtedy pracodawca ma prawo mnie zwolnić?
tak

nie mogę złożyć nawet dnia po?
wniosek powinno sie złożyc co najmniej na 2 tygodnie przed planowanym urlopem wychowawczym, a jesli wrócisz do pracy choćby na 1 dzien, to w tym dniu może ci wręczyć wypowiedzenie

czyli dokładnie musze sprawdzić do kiedy mam i złożyć bo będzie kłopot. A pracodawca nie ma prawa mi odmówic i jestem dalej chroniona. dziekuje ślicznie za pomoc pozdrawiam
jesli złozysz wniosek w odpowiednim terminie to jesteś chroniona i nie może cię zwolnić
 
hej dziewczyny
mimo że jestem tutaj nowa i jeszcze nie mam dziecka na wychowaniu (jest dopiero w drodze 9tc) to wiem co czujecie. Przewiduje że jak już urodze i będę już po macierzyńskim zostane zwolniona z prostej przyczyny przed tym jak zaszłam w ciąże pracowałam tylko miesiąc wiec jestem prawie pewna że firma zatroszczy się o mało wydajnego pracownaika i mnie zwolni. Dlatego wole zatroszczyć się już teraz o dodatkowy zarobek niż płakać już po rozlanym mleku. Mam wiele pomysłów na własną działalność jednak mniej odwagi by je realzować. Szczególnie kiedy moim mężem jest tzw."niszczyciel pomysłów" .Nie problem jest znaleźć fajny pomysł tylko go obronić i zrealizować w moim przypadku. ale mam nadzieję że już niedługo wezmę się w garść i zacznę tworzyć coś swojego dla mojego dziecka tak jak niektóre z was. Trzymam za was kciuki dziewczyny!
 
Hej dziewczyny! Szukałam miejsca gdzie mogę umieścić ten post.Ja podobnie jak wy jestem mamą będącą w domu. Podobnie jak wy chciałm sobie dorobić parę groszy. Znalazłam świetny sposób. Myślę ze każdy sie w tym odnajdzie. Nawet jeśli nie to nic nie ryzykujecie! Macie 14 dni okresu próbnego! Jeśli wam sie nie spodoba albo po prostu dojdziecie do wniosku że to nie dla Was w ciągu tych 14 dni możecie zrezygnować bez zobowiązań. TWR PS to system partnerski umożliwiający zarabinie z tworzenia kilku poziomów. Jeśli ja polecę klienta do systemu, to on krzystając z produktów jest w mojej strukturze i mam prowizję od niego, a także on pozyskując kolejnych klientów do systemu, znowu ma prowizję od swoich i tak w kółko. Każdy na tym zarabia...maksymalna kwota którą możecie zarobić to ponad 6000zł, ale myślę że i 600zł każdego ucieszy.. w razie wątpliwości, pytań są fora, bezpłatny kurs który możesz zacząc już dziś Klucz do Sukcesu - KURS i ja- zawsze gotowa pomóc i odpowiedziec na wszystkie pytania. Podaję link na którym możesz sie zarejestrować oraz poznać dokładne zasady działania systemu. Teamwork Revolution Power System - gdzie nikt nie zostanie pominięty.
Pozdrawiam, życzę powodzenia i do zobaczenia w systemie
 

Załączniki

  • DSC03027.jpg
    DSC03027.jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 36
Hej dziewczyny,
jeśli chcecie mogę wam podrzucić kilka pomysłów jak zarobić. Może na początek nie będzie kokosów ale trochę grosza może wpaść.
1. Wykonywanie biżuterii i sprzedawanie na allegro jedna szt. ładnie wykonanych kolczyków z koralików kosztuje ok.3-10 zł droższe są kolczyki wykonane decoupage.
2. Możecie same tworzyć przedmioty artystyczne metodą decoupage np.wazoniki, skrzyneczki itp. i sprzedawać w internecie początkowo nie musicie tej działalności rejestrować na początek niech to będzie hobby potem jak zobaczycie że jest duże zapotrzebowanie możecie założyć własną firmę i sklep internetowy czy też sklep stacjonarny w połączeniu z internetowym.
3. Malowanie na szkle (witraże) nie muszą to być tylko szybki mogą to być jakieś stare wazony ozdobione waszymi rękami butelki przerobione na wazony itp.
4. malowanie na porcelanie. Własnoręczne ozdabianie zastaw stołowych. Kupujecie jakiś tani biały komplet obiadowy malujecie na nim wzory farbami do porcelany jego wartość w tym momencie rośnie dwu trzykrotnie bo przecież to ręczna robota w dodatku drugiego takiego zestawu nie ma a kto nie chce mieć w domu czegoś ładnego i oryginalnego?! :-)
5. Wykonywanie ozdób. W Polsce w dalszym ciągu istnieje duże zapotrzebowanie na serwety. Więc jeśli potraficie dziergać i lubicie to robić i ładnie to wam wychodzi zachęcem was skorzystajcie z tego że macie talent w rękach.
6. szycie ubrań. Jedno z najfajniejszych zadań które również pozwoli zarobić. W dodatku można się poczuć przy tym jak prawdziwa projektantka he he :tak: Jest kupe czasopism traktujących o szyciu ubrań a jakby je jeszcze ulepszyć po swojemu?! tu coś odjąć tam dodać falbankę, zrobić oryginalne zestawienie. I macie oryginalny i elegancki ciuch. w dodatku jeżeli będzie naprawdę ładny i zostanie wystawiony na aukcji jestem pewna że pójdzie raz dwa. Bo kto nie chce mieć czegoś oryginalnego?Z reszta nie musicie wcale same szyć możecie coś przerobić już z istniejących ubrań. a materiałów w ciucholandach jest kupe.

Podałam tylko część moich pomysłów na zarobek. Może na początek dużo się nie zarobi bo wiadomo nowi na rynku mają trudniej ale jak już wyrobicie sobie renomę będzie już łatwiej. Jeśli chcecie żebym podała więcej pomysłów to piszcie .
Pozdrawiam :-)
 
witam, razem z mężem jesteśmy osobami niepracującymi, do tego ja jestem w 8. miesiącu ciąży i postanowiliśmy założyć swoją własną 'firmę'. Chodzi o sprzedaż na allegro. Niestety nie wiemy jak się do tego zabrać, gdzie się zarejestrować i jak uzyskać jakieś dotacje i na co można byłoby je przeznaczyć. Czy w otrzymaniu dotacji przeszkadzają posiadane przez męża długi? (ew. mogłabym wtedy całą działalność wziąć na siebie). Mamy prośbę, mógłby nas ktoś z tym problemem oswoić?
icon_smile.gif
 
reklama
Ja dziewczyny, aby dorobić piszę transkrypcje. Praca w domu, przez internet, na umowę zlecenie. 1 zł brutto za minutę nagrania. Przyznam szczerze, że miło dostać z jakieś 200 zł każdego miesiąca, ale praca bardzo wyczerpująca i wymaga dużo czasu, cierpliwości i skupienia. Wszystko zależy od rozmówcy, bo zdarzają się wywiady z osobami, które przepraszam za słowo, ale "bełkoczą", albo trudno za nimi nadążyć. Pracę znalazłam przez internet.

Osobiście bardzo fajne jest rękodzielnictwo, ale plastyk, malarz, szydełkująca, szyjąca.... ale to po prostu nie ja. Po prostu lewa jestem do tego rodzaju rzeczy.

Jak szukałam pracy przez internet to też trafiłam na wypełnianie ankiet http://www.surveycenter.com (tego jest naprawdę dużo), ale jakoś kokosów z tego nie było :)). Jeżeli jesteście zainteresowane to możecie w przeglądarkę wrzucić wypełnianie ankiet i na pewno parę firm Wam wyszuka.

Tak jak już pisały niektóre dziewczyny z dala trzymajcie się od jakiś piramidek i tym podobnych bzdur. Uważam, że admin takie rzeczy powinien od razu kasować.

Pozdrawiam!



Pozdrawiam!
 
Do góry