reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Nastolatków - pogaduchy

reklama
właśnie brakowało takie tematu:-)
ja jestem mamą juz dorosłego nastolatka w tym roku skonczy 20lat i mamą sredniaka który ma w tej chwili 13lat... w jednym i drugim przypadku problemy zaczęły się w gimnazjum, niestety starszego syna nie udało mi się wyciągnąc z bagna i tkwi w nim nadal teraz zaczęły się próby ze średniakiem.

podstawowy problem to lenistwo, nie chce mu się uczyc ale jak go przypilnujemy to jest ok ale codziennie to ja nie mam czasu by z nm siedziec po 2h nad głową:-( często oszukuje ze nie ma nic zadane sprawdzamy i jest, jego podstawowym usprawiedliwieniem jest ze ZAPOMNIAŁ!

teraz wziął się w koncu za jakis sport to może go to nauczy odpowiedzialnosci, systematycznosci...

ale zawsze mogę na niego liczyc, jestemy wielodzietną rodziną i wiele mi w domu pomaga przez ostatnie 2lata nauczył się robić zakupy sprzątać i swietnie zajmuje się rodzenstwem... czasami woli z nimi szaleć godzinami niz robic lekcje...
 
Cześć Sempe
moj starszy syn to świeży nastolatek- ma dopiero 11,5 lat.
Poki co nie mamy z nim problemów.
Jestesmy w Uk
mlody w tym roku kończy szkole podstawowa i idzie do gimnazjum .
 
witam
Fajnie ze powstal taki temat:tak: Moj syn ma 14 lat, podobnie jak u Sempe lenistwo do nauki i wieczne przesiadywanie przed komputerem...
 
marlena78 moj tez przesiaduje przed komputerem.
jezeli chodzi o naukę, póki co jest ok ale strasznie boje sie -od września, kiedy pójdzie do gimnazjum.
 
Ostatnia edycja:
marlena78 moj tez przesiaduje przed komputerem.
jezeli chodzi o naukę, póki co jest ok ale strasznie boje sie -od września, kiedy pójdzie do gimnazjum.

u nas wlasnie w gimnazjum mlody zaczal miec tak zwana zlewke do nauki, bo przeciez nie bedzie kujonem, koledzy go wysmieja:wściekła/y:(tak twierdzi) Ja przekinam to gimnazjum...dzieciaki uwazaja sie za doroslych .
 
Marlena78 w UK gimnazjum to tez najwieksza zmora rodziców :baffled:
Niestety w tym kraju dzieci maja dużo wolnego czadu na glupoty.
masz wlasnie dużo racji, ze dzieci w gimnazjum strasznie zaczynaja opuszczać sie w nauce plus inne atrakcje które fundują rodzicom.
 
O widzę temat z mojego zycia identycznie jest z moim zdolny jest tylko leń niesamowity z tymi ocenami jakie miał do tej pory to nadawał się tylko do zawodówki ale dał mi słowo że się postara i pójdzie do technikum.
U nas gimnazjum jest w tej samej szkole co podstawówka także troche hamuje zapędy na zdemoralizowanie.
Chociaz w sumie jest grzecznym chłopcem tfu tfu..niezapeszam.
 
reklama
Do góry