reklama

Mamy nastolatków

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez VegaVega, 14 Maj 2009.

1. VegaVega

VegaVega Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczyny !
    Szukam na forum mam nastolatków.
    Chciałabym pogadać o tym jak przejawia się u Was okres dojrzewania Waszych dzieci.
    Jest wiele tematów ale dotyczących bobasów a jak to się mówi " małe dzieci mały kłopot,duże dzieci duży kłopot"

2. JKRZYMKA

JKRZYMKA sie95,wrze05,lip07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć :-)
    no ja cosik wiem na ten temacik bo jestem mamą Nastolatka :sorry2::tak:
    co konkretnie Cię interesuje ?
    Pozdrawiam :-)

3. reklama
  4. VegaVega

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witaj!
    Chciałam pogadać o tym jak sobie radzisz ze zmiennymi nastrojami swojego dziecka i z "burzą hormonów" :cool2:
    Czy ta przemiana nie odbija się na nauce.
    ja mam prawie 13-to letniego syna ,który jest okropnym leniem mało tego wszystko chce osiągnąć po najmniejszej linii oporu i bez żadnego wysiłku.
    Objawia się to tak,że w szkole z palcem w nosie ma prawie same tróje i już nie wiem jak go zmotywować żeby postarał się np o ocenę dobrą bo np. z jakiegoś przedmiotu ma proponowaną ocenę 3/4,nie wspomnę już o muchach w nosie bez powodu i innych sytuacjach.
    Nie jest jeszcze szczerze mówiąc jeszcze aż tak źle jak słyszę w około ale podejrzewam ,że to przyjdzie tak stopniowo.Ten etap już się zaczął i wiem ,że trzeba to przetrwać.:dry:

Widzę,że masz dzieci z różnicą wieku 10 lat.Jak na wieść o rodzeństwie zareagował Twój starszy syn?

Ostatnia edycja: 15 Maj 2009
  5. JKRZYMKA

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam:-)
    to jakbym czytała o swoim synu :sorry2: jest zdoly ale leniiiiiiwyyyyy:shocked2:hmyy jak sobie radze.
    Z mężem trzymamy krutko :sorry2::shocked2: nie jest to łatwe przyznam no ale trzeba być wytrwałym:sorry2: ma swoje obowiazki domowe i szkolne jak to wszystko ma zrobione to dopiero ma czas wolny :tak: oczywiście nieraz bez buntów sie nie da :sorry2: ale jakoś to leci :tak:
    pytałaś o reakcje syna na rodzeństwo ..
    Cieszył sie ponieważ juz jako 3-4 latek chciał brata lub siostre :tak:
    z drugą ciążą modlił sie żeby był brat :tak::-D:-D:-D bo siostry miał juz dosyć :-p:-D
    no a teraz maluchy daja mu wicisk :-D:-D:-D wiesz jak to jest raz jest oki drugim razem go wkurzaja normaaaa:-p:-D

6. minka_12

minka_12 Majowe mamy'08 Mama i Macocha ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    cześć Joluś ;-)
    ja co prawda nie mama a macoszka ale chyba wiecej wiem i robię z Konradem niż jego mama ;-)oj daje nam młody w kość :tak: ale zaczął się myć i ubierać czyste rzeczy hihi nawet perfumy mu nie obce hihi bo na oku jakaś panna się pojawiła :tak:

7. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    o właśnie odkryłam ten temat :cool2:
    hi wszystkim , hi Minka :happy2:

ja mam córę i też czasami jej odbija palma :-D

8. Polly_Sun

Polly_Sun Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziewczyny pamiętajcie po prostu cały czas że też takie byłyście - to nie jest tak że wasze dzieci są z innej planety - tylko większość z was nie pamięta jaka palma wam odbijała w tym wieku :)

9. ka32sia

ka32sia Mamusia z piekła rodem

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam
    ja mam dwa juz takie podlotki prawie 15 i 10 maja swoje fochy ktore doprowadzaja mnie do tzw. swietej pasji:-D:-D:-D ale nie daje sie sprowokowac .Staram sie nie robic awantur i nie wymyslac kar bo tym wiem ze nie wiele zdzialam za to czesto chwale i przypominam jakie maja zalety;-)i jakos leci do przodu..

10. reklama
  11. VegaVega

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Polly zapewniam Cię ,że Wszystkie pamiętamy o tym,że same byłyśmy dziećmi i nastolatkami.
    Jest jednak mała różnica ,teraz są troszkę inne czasy a w tym wieku dzieciom różne rzeczy przychodzą do głowy.My nie miałyśmy komputerów,nie było takiego dostępu do narkotyków a trzynastolatkowie nie uprawiali sexu.
    Nam się tylko wydaje,że znamy własne dzieci.
    Nie dawno udało mi się usłyszeć rozmowę dwóch 14-letnich panienek i powiem tyle,że włosy mi dęba stanęły bo nie wiem czy umiałabym nawet dzisiaj zwierzyć się przyjaciółce z takich rzeczy o których owe dziewczynki z dobrych domów rozmawiały ot tak sobie.
    Niby nam się wydaje,że znamy swoje dzieci a jak tylko zamykają się drzwi za nimi okazuje się,że stają się zupełnie innymi osobami.
    Zastanawiam się tylko jak tego uniknąć.
    Niby rozmawiam ze swoim dzieckiem i zawsze to robiłam,obecnie jest to trudne bo na wszystko odpowiada mi NIE,TAK,NIE WIEM,krótko i zwięźle nie rozgadując się a jak próbuję z nim rozmawiać to słyszę "dobra dobra"
    Staram się mu wypełnić czas,ograniczam dostęp do komputera kontroluję na jakie strony internetowe wchodził co mogę więcej.....?Chyba nic.

12. JKRZYMKA

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    oj zgadzam sie z Tobą :tak: dzisiejsze czasy bardzo sie różnią od tych gdy my dorastałyśmy:shocked2:
    musimy byc bardzo uważne by dostrzec coś niepokojącego w zachowaniu Naszych podlotków :sorry2: i w pore zareagować :tak:
    jedno z podstawowych haseł to Kto z kim przystaje , takim sie staje:shocked2::tak: trzeba mieć oko na znajomych :dry:

Witam inne kobitki z podlotkami :-)

Poleć forum