reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy niekarmiące- bądźmy zgrabne

To nawet nie chodzi o ssanie w żołądku, bo tej zupki w końcu mozna jeść tyle, ile tylko przez gardło przejdzie...po prostu trudno jest zacząć dietę (bądź co bądź kojarzy się z wyrzeczeniami, których ja bardzo nie lubię ;-) )...potem już idzie z górki.
 
reklama
Agnexx nie obraź się ale to rzeczywiście głupie, pomyśl sobie choćby ile toksyn dostaje się po raz wtóry do twojego organizmu przez wymiotowanie, nie mówiąc już o szkodliwym działaniu kwasów żołądkowych na przełyk...
 
no ja od jutra zaczynam swoja diete. nie wiem czy to cos da, ale musze wierzyc. nie chce wazyc 70kg! (a tyle waze wlasnie...) staralam sie zeby codzien pojawialo sie miesko lub wedlina, nabial, warzywa i owoc. opieralam sie na dietach 1000kcal i 1200kcal. i na wlasnych pomyslach. jak bede miec czas to policze ile to bedzie kcla dziennie. no to macie. podkreslam ze to dietka specjalnie na moje potrzeby, dostosowana do mojego rozkladu dnia i gustow kulinarnych (nie ma kalafiora, brokulow czy szpinaku ;) ) jesli macie jakies sugestie, myslicie ze cos zle wykombinowalam - piszcie! :)

PONIEDZIAŁEK

ŚNIADANIE 9.00
dwie kromki ciemnego chleba z wedlina/serkiem/twarozkiem/dżemem light

OBIAD 13.00
pol paczki mrozonki warzywnej ugotowanej w wodzie lub na parze, doprawionej sosem sojowym

PÓŹNY LUNCH 17.00
sok fit warzywny/pomidorowy (do syta)

PODWIECZOREK 19.00
kanapka z ciemnego chleba z wędliną

KOLACJA 22.00
herbata

WTOREK

ŚNIADANIE 9.00
jedna parowka, jedna kromka ciemnego chleba, 1 ogorek/pomidor

LUNCH 13.00
jogurt lub serek homo (ok. 130g)

OBIAD 17.30-18.00
pol paczki mrozonki warzywnej ugotowanej w wodzie lub na parze, doprawionej sosem sojowym;
z dodatkiem piersi z kurczaka (gotowanej) lub
mięsa mielonego (100g na osobe, smazyc na lyzce oleju)
lub ryby (najlepiej tez ugotowanej)

KOLACJA 20.00
salatka owocowa - jablko,kiwi,pomarancza poslodzona ewentualnie lyzeczka miodu/3 owoce

ŚRODA

ŚNIADANIE 9.00
dwie kromki ciemnego chleba, jajko na miękko, plasterek wędliny

LUNCH 12.00
gorący kubek

OBIAD 16.00
zupa/dwa nalesniki (smazone bez oleju) z serkiem lub dzemem light

PODWIECZOREK 18.00
owoc

KOLACJA 20.00
salatka z pomidorka i cebuli z kefirem (jeden pomidor lub dwa male)

CZWARTEK

ŚNIADANIE 9.00
jedna parowka, jedna kromka ciemnego chleba, 1 ogorek/pomidor

LUNCH 13.00
jabłko + gruszka/dwa jablka (dwa owoce generalnie)

OBIAD 16.00
hot dog (nie mam wyjscia - jestem w drodze do pracy i tylko taka budke mam po drodze)

PODWIECZOREK 18.00
jogurt pitny

KOLACJA 22.00
herbata

PIĄTEK

ŚNIADANIE 9.00
zupa mleczna (manna, platki kukurydziane, owsiane) - maly talerz

LUNCH 12.00
salatka z 1 parówki, ogórka kiszonego i groszku konserwowego (dwie lyzki) + plaska lyzka majo light

OBIAD 16.00
szklanka ugotowanego makaronu z tunczykiem (pol puszeczki), ogorkiem i pomidorem

PODWIECZOREK 18.00
1 ciasteczko + szklanka soku owocowego

KOLACJA 20.00
twarożek ze szczypiorkiem/cebula/dzemem light; 3 lyzki

SOBOTA

ŚNIADANIE 9.00
dwie kromki ciemnego chleba z wedlina/serkiem/twarozkiem/dżemem light

LUNCH 12.00
jogurt lub serek homo (ok. 130g)

OBIAD 16.00
szklanka kaszy gryczanej + jajko sadzone + kefir/ szklanka ryżu z kukurydzą (2 lyzki)
+ kotlet z piersi kurczaka ( 100g)

PODWIECZOREK 18.00
kawa z mlekiem i cukrem

KOLACJA 20.00
parówka + pomidor/ogorek

NIEDZIELA

ŚNIADANIE 9.00
jajecznica (z cebula, bez chleba) z dwóch jaj

LUNCH 13.00
jabłko + gruszka/dwa jablka/2 kiwi/2 pomarancze (dwa owoce generalnie)

OBIAD 16.00
pol paczki mrozonki warzywnej ugotowanej w wodzie lub na parze, doprawionej sosem sojowym;
z dodatkiem piersi z kurczaka (gotowanej) lub
mięsa mielonego (100g na osobe, smazyc na lyzce oleju)
lub ryby (najlepiej tez ugotowanej)

PODWIECZOREK 18.00
1 ciasteczko + szklanka soku owocowego/4 kostki czekolady/jogurt

KOLACJA 20.00
salatka z tunczyka (w sosie wlasnym) i kukurydzy z ananasem (dwie lychy nie wiecej)
BEZ RYŻU!
 
Ulik, przyjemna ta Twoja dietka... ;D
Najbardziej podoba mi się:

- salatka owocowa - jablko,kiwi,pomarancza poslodzona ewentualnie lyzeczka miodu/3 owoce

- zupa mleczna (manna, platki kukurydziane, owsiane) - maly talerz

- 1 ciasteczko + szklanka soku owocowego

- 1 ciasteczko + szklanka soku owocowego/4 kostki czekolady/jogurt

 
No dziewczyny, ja w sobotę miałam chrzciny mojego maleństwa, ale nie najadłam się, zresztą wiecie jak to jest człowiek cały czas myje naczynia, podaje do stołu i sprząta na bierząco, więc ogoniłam się, nie miałam ochoty prawie nic jeść, trochę nadrobiłam w niedzielę ale że byłam nie wyspana to zmęczenie niedało mi jeść........no i dobrze ;) Ale przez te imprezy zaniedbuję foliowanie, dziś wracam do kuracji no i kupiłam sobie na allegro od użytkownika "crapella" kosmetyki na cellulit firmy Farmavit, są tanie bo w przeliczeniu na pojemność kosztują tyle co przeciętne kosmetyki w sklepie np. peeling kosztuje ok. 15-18 zł taki tani i ma od 200 - 150 ml a tu za 45 zł mam 500 ml kosmetyku używanego w salonach kosmetycznych. Mąż mi pozwolił na taki wydatek teraz czekam na paczkę i biorę sie naprzemian olejki i żel.
Kurczę muszę się wziąść za tą dietę, Ulik może skorzystam z twojej? A tobie jak idzie dostosowanie się do plany?
 
no witam,

od dzis zaczynam ;D sniadanko juz bylo :) mniam :) niestety ze wzgledu na zmiane godziny wyjazdu do pracy musze wprowadzic male zmiany czyli: zamiast mrozonki zdaze wypic goracy kubek - pomidorowa, potem ok 16. zjem kanapke, a potem zamiast soku jogurt pitny (dla uzrozmaicenia smaków). dam rade.

tylko czy efekty beda... ???
 
reklama
Ulik dobry początek :) życzę wytrwałości. A dla zainteresowanych czy picie cherbaty pu-erh coś daje? Bo kupi lam sobie cherbatę bio-activ'a "La-Karnita" ulepszona połączenie pu-erh z jakimiś dwoma nastawiona na wspomaganie w odchudzaniu i uzyskaniu zgrabnej figury pić 3x dziennie. Co myślicie?
 
Do góry