reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy Otyłe - Porody Cesarki - Watek ogólny, pytania, porady...

mi chyba cc nie zrobią, w sumie wolałabym spróbowac sn, ale nie wiem, czy otyłość nie będzie przeszkodą. Rodzę w szpitalu, w którym nie pracuje mój lekarz prowadzący. Nie wiem jak tam u nich się zapatrują na otyłe i ich sposoby rodzenia. ehhh
 
reklama
december podpytaj koniecznie! :)
Ja rodziłam 2 razy sn, z czego przy 2 porodzie z wagą...ekhm... trzycyfrową. U mnie wszystko poszło łatwo i gładko, położne się trochę dziwiły chyba że tak szybko i bezproblemowo urodziłam.

Jedyne na co radzę zwracać uwagę to ktg- u mnie nie wiem czy zle przyłożone te "czujniki" czy też duża waga spowodowały że skurcze wychodziły malutkie (z tym że ja zawsze miałam duży brzuch i faktycznie fałdzik na dole), położna chciała mnie odesłać do domu z izby przyjęć. Na co ja z wielkim wkur..em "ale ja mam parte". Przyszedł lekarz a tu prawie pełne rozwarcie, skurcze co minutę. Ledwo zdążyłam podpisać papierki i położyć się na łóżku ;)

powodzenia dziewczyny!
 
pociesze was bo ja jak teraz rodziłam warzyłam 106 kg !!!! obecnie warze 96...
żałuje,ze nie miałam cc . Rodziłam 11 godzin i na dodatek na sucho... nie dość,ze mnie rozcinali to jeszcze popękałam solidnie w środku. w sumie 18 szwów
 
dziewczyny ja na porodówce miałam powyżej 100 kg :-( miałam cc ze względu na miednicowe ułożenie młodej. zaczynałam z wagą 90 kg :-( przytyłam 13 kg, moja pani dr ma ogólnie bzika na punkcie wagi, ale jakoś nigdy nie mówiła, że mam się odchudzać w ciąży. nie komentowała mojej wagi za co jestem jej wdzięczna, bo mi samej było cholernie wstyd :-(
nie miałam cukrzycy, pod koniec ciaży lekkie nadciśnienie. po cc czułam się super! wstałam po 24 godzinach, po 5 dobach w ogóle nie brałam środków przeciwbólowych, rana goiła się bardzo dobrze! po 7 dniach od porodu wsiadłam za kierownicę i pojechałam na pogrzeb dziadka 50 km(mąż został wtedy z córeczką, bo to był listopad i ona była za malusia, żeby ją ciągać ze sobą)
a w szpitalu anestezjolog zachował się super! położna skrzywiła się widząc mnie, zaczęła robić jakieś głupie uwagi na temat tego jak mnie ze stołu na łóżko przełożą i takie tam! i anestezjolog ją opitolił :-) wdzięczna mu byłam ogromnie, bo aż mi się płakać chciało jak jej słuchałam :-(
a i miałam niewydolną macicę ( cokolwiek to znaczy) ginka powiedziała, że lepiej, że miałam cc, bo przy sn przy niewydolnej macicy pewnie i tak by mnie cieli :-(
obecnie moja waga 95 kg :-( leczę się na nadciśnienie (pozostałość po ciąży) i planujemy drugie dziecko! no i już mam stresa :-( mam nadzieję, że nie przytyję jakoś masakrycznie dużo!
 
ja podczas mojego 11godzinnego porodu błagałam o cesarke... bylam wykonczona i rodzilam na sucho ...lekarze stwierdzili,ze jestem panikara i dam rade i mam nie narzekac....
i jak sie skonczylo?? popękana w srodku i na zewnatrz.. 18 szwow. Dziecko z racji dlugiego porodu 2 krwiaki na głowie i przyduszenie.... obecnie z mala wszystko ok ... ale u mnie nie ! mineły prawie 3 mies od porodu a ja nadal odczuwam ból.... nie moge sie kochać z moim narzeczonym... a jesli juz sie zmusze to jest to straszne uczucie...
przez to wszystko coraz wiecej kłócę sie z partnerem... gdyby tylko lekarze mnie posłuchali....
 
Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda. Ja obecnie przy 1,62 cm waże 86 kg i planuje drugie dziecko.Pierwszą ciąże zaczynałam od 83 kg a koniec 105 kg. Nie chcę powtórki bo ostatnie miesiące były trudne a początek cóż każdy myślał, że znów przytyłam. Co zrobić? Oczywiście wiem racjonalna dieta i ruch.Ale jak się zastosować? Hm...
 
Hej dziewczyny ja co prawda już przy końcu ciąży termin na 24 kwietnia. Zaczynałam z 85 kg teraz mam 95 kg , lekarz twierdzi że za dużo,choć naprawdę mało jem, ale niestety nie mam zbyt dużo ruchu gdyż z powodu skracania szyjki muszę dużo leżeć. wyniki mam dobre,lecz juz przed ciaza od 6lat leczylam się na nadcisnienie i od 8 roku życia na niedoczynnośc tarczycy. Strasznie się boję porodu,bo nie wiem czy pozwolą mi rodzić naturalnie czy mnie potna. Miała któraś z was podobnie? Pozdrawiam wszystkich
 
przytyć 10 kg to nie jest tak dużo a cesarka czy naturalny zależą od wielu czynników min ciśnienia, ułożenia dziecka, czasami jego wagi lub budowa twojej miednicy o tym zadecyduje lekarz
 
reklama
Do góry