reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy prowadzące działalność gospodarczą

reklama
Ja działalność prowadziłam 1,5 roku, Później opłaciłam 3 wysokie składki i dopiero niecałe 3 msce Przed porodem poszłam na l4, wszystko mi przyznali, wiec teraz dziwne by było jakby odmowili, a wcześniej przyznali
 
Racja.
Ja też prowadzę 1,5 roku działalność. Mam zamiar zapłacić dwie wysokie składki. W ogóle nie wybieram się na zwolnienie, bo cały czas pracuję i dobrze się czuję. Po prostu przejdę wcześniej na macierzyński. Ale okropnie mnie nastraszyła moja księgowa, która jest strasznie zachowawcza (aż za bardzo). A że może teraz reaguję trochę emocjonalnie to też inna sprawa:) Tak czy inaczej, księgowa mi stres wprowadza, zupełnie niepotrzebnie! I stąd te moje pytania o to jak wygląda kontrola, no bo jakbym ją miała to wolałabym wiedzieć co i jak:)
 
No wiesz nigdy nie wiadomo czy nie trafi ci się kontrol, ale bądź dobrej myśli, musi się udać :) w razie pytań pisz
 
Ja zaczęłam prowadzić działalność 3 miesiące przed zajściem, będę płacić wyższe składki 3 miesiące przed l4 w sierpniu jak się będę słabo czuła to idę no i zobaczymy
 
15.05 ustawa zostala uchwalona przez sejm, noo to niby teraz w senacie 30 dni i u prezydenta 21, ale nie wiem czy moga to tez wczesniej zrobic, i tak bedziemy musialy przejsc raczej wczesniej na macierzynski
 
Druk nr 2832 na stronie sejmu jest, wiec to żadne ploty, przez 2 lata ciagle tą sprawe śledze i ile juz bylo gadania, ze niedlugo wejdzie, ale tym razem to napewno, tylko nam sie powinno jezscze udac przejsc na wczesniejszy, kate a u ciebie jak sytuacja? dalej nie masz daty rozprawy?
 
reklama
Do góry