reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy prowadzące działalność gospodarczą

So happy, ja nie przeczę temu co piszesz. Kontrole robią dość rutynowo dlatego ja się z nią liczę. W związku ze stwierdzeniem, ż to fikcja musiałaś iść do sądu pracy, bo odmówili Ci zasiłku?
Składki nie są zależne od dochodu, oni nie mają prawa tego weryfikować, co nie zmienia faktu, że podobno w trakcie kontroli pada pytanie dlaczego płaciło się najwyższą:) W sumie śmieszne pytanie.
A co do wejścia w życie - przed chwilą zerknęłam na ustawy podpisane przez prezydenta, w dalszym ciągu wyciąg jest tylko do 12 czerwca. Nie wiem jak to w praktyce wygląda - w jakim czasie od otrzymania podpisuje ustawę.

Malaja, też słyszałam o tych opóźnieniach. Tam dochodziła taka kwestia, że ludzie się burzyli dlaczego ZUS nie wypłacał świadczenia od razu z odsetkami za opóźnienie. No mam nadzieję, że mnie nie to nie spotka. Czas pokaże:)
 
reklama
anirak, tak sprawa jest w sądzie, najbardziej mnie to denerwuje, że w momencie kiedy nie powinnam się derwować Zus
zafundował mi taką sytuację, że muszę chodzic po sądach i denerwować się,i tłumaczyć się , ze nie wyłudzam od nich pieniedzy
ja nie pałciłam najwyższej składki, ale nie najniższą i chyba to jest główny problem dla Zusu, ale nie podnosiłam tylko cały czas od otwarcia działalności płacę taką samą składkę Zus jaką zadeklarowałam przy otwarciu działalności
 
witam dziewczyny, mam pytanie
śledzę na bieżąco w miarę sytuacje, ale jednego nie jestem pewna
czy teraz wpłacając jedną wysoką składkę, nie będzie mi się należało czasem jakieś 1,700 zł?
Przynajmniej na pampersy i mleko :tak: bo gdzieś takie wyliczenia widziałam
 
kiedys probowalam na tym czacie sie czegos dowiedziec i niestety czekala czekala i odpowiedzi brak, wiec najlepiej chyba zadzwonic na infolinie, ja juz wiele razy dzwonilam i czesto na miejscu dostawalam sprzeczne informacje, a co sie okazywalo to na infolinii zawsze mieli racje i nie ma raczej czegos takiego ze cie w błąd wprowadzją, wiec polecam :)
 
Suma summarum, jakie przepisy by nie weszły, planuję założyć swoją malutką firmę z niewielkimi dochodami i płacić najwyższe składki przez najbliższe 3 lub 4 miesiące i później chcę przejść na macierzyński... podobno i tak i tak będzie mi się należał zasiłek (tak mi powiedziała Pani w ZUSie:). Mam nadzieję, że to dobra decyzja....
 
reklama
Do góry