reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamy prowadzące działalność gospodarczą

reklama
A NIE WYSTARCZY ZE PRZEJDE NA CHOROBOWE PRZED 1 WRZESNIA termina ma na 16-18.10? no a dziewczyny ktore juz sa na chorobowym z duzym zusem dosajecie wysokie chorobowe?
 
yustyna, abys przeszla przed 1 pazdziernika, ja zamierzam przejsc w polowie wrzesnia, a chorobowe juz pare miesiecy dostaje wysokie
 
działalność prowadziłam prawie 5 miesięcy wczesniej przed tym jak zaszłam w ciążę,
składki nie podnosiłam, od poczatku płaciłam taka samą, uzasadnienie mniej więcej takie, że dochód jest za mały,
i na pewno firma to fikcja, podkreślę tylko, że dochód jest deklarowany przez ubezpieczonego a organ tego nie może zakwetionować, ale zus to zrobił
 
Hej, bede wdzeczna za pomoc we wniesieniu sprzeciwu o nierownym traktowaniu kobiet, prowadzacych dzialalnosc gospodarcza. Wedlug wyliczen kwota, ktora maja otrzymac na macierzynskim moze to byc 17 zl miesiecznie! Prezydent moze podpisac ustawe juz w ten czwartek, wiec sprawa jest pilna. Oto link: ::::::[url]www.petycje.pl::::::Stop nierównemu traktowaniu kobiet prowadzących działalność gospodarczą ![/url] Dziekuje i pozdrawiam.


Teraz widze, ze doris juz wklejala to...
 
Ostatnia edycja:
Cześć!

Podpisałam petycję i naiwnie wierzę, że to coś da :(
Nie wiem jak wy, ale ja jestem samodzielna, nie potrzebuję pieniędzy z zusu, ale po prostu kolejny raz czuję się oszukana. Musze i prawdopodobnie będę pracować do ostatniego dnia przed porodem. Do pracy wrócę najpóźniej dwa miesiące potem. Nie mam wyboru jeżeli chce połączyć macierzyństwo z pracą.
Nie siedzę sobie w domu jak mamy na etacie, nie mam macierzyńskiego gdy 100% czasu poświęcam dziecku, a to co mi potrzebne by przetrwać (pieniądze) zostanie mi odebrane. Szkoda, że tak nierówno traktuj się ludzi w Polsce.

Tak chciałam się tylko wyżalić...
Mam nadzieje, że ustawa nie wejdzie bo nie chodzi o pieniądze ale o fakt nierównego traktowania po raz kolejny.
 
reklama
Podbijam wątek :-) Dziewczyny słyszałyście że prezydent podpisał ustawę 7 lipca? To chyba oznacza że ustawa wchodzi w życie 1 listopada więc nie musimy iść na wcześniejsze macierzyńskie bo do 1 listopada urodzimy czyż nie???? Chyba możemy odetchnąć i będziemy miały macierzyńskie na "starych" zasadach (?)
 
Do góry