reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Czesc wszystkim!

Nie było mnie kilka dni. Bo i wczoraj w domu mnie nie bylo,pojechaliśmy do Wawki i u Tesciow. A dzisiaj mam na probę opiekunke na kilka godzin i jakos nie mam przez to weny do pisania!!!!Cały czas o tym mysle!:-(
 
reklama
Mlena, jeżeli Tatus daje A Ty nie, to walka z wiatrakami, nie oduczysz jej. Poweidz mu stanowczo koniec z tym i krpoka, abo Ty sie zajmujesz wychowaniem dzieci a ja ide do pracy:-D. No dobra, pewnie sama byś nie chciała, ale kategorycznie mu zabron i pogroź czym jesli trzeba! Bo nie daz sobie później rady. Zasada jest jedna-zlewka na maksa i nie ma wyjątkó, nie ma brania na rece zeby sie uspokoiła, ale i tak nie dasz je co chce, nie i koniec. Jak sie uspokoi bierzesz na kolana i tłumaczysz jak pastuch krowie co jest nie tak, a jak bedzie grzeczna to za pol godzinki daj jej to co chciala, al emusi byc baaaaaardzo grzeczna . Dajesz i móisz, bylas grzeczna to zasłużyłaś.

Jesli chodzi o kocią michę, nasz musiała nauczc sie jesc na blacie pod oknem, tam ma teraz miski, bo nie dosc ze woda porozlewana , to karma po całej chacie sie walała, no la edziecko chciąło sie bawić i czesto lepiej zrobić coś zeby pokuse usunąć sprzed oczu dziecka niz obie macie sie denerwować.
 
A jeszcze cos mi sie przypomniało. Jak mała grzebie ci po szafkach i szufladach jest mało bolesna dla ciebie i bezbolesna metoda dla dziecka. Wydzielasz jedna szafke gdzie wkladasz same miski, drewniane łyżki itp-to czym moze bawic sie dziecko i sobie krzywdy nie zrobi. Reszte zawiazujesz. Jak bedzie chciala sie bawic, to otwerasz jej ta co moze i pokazujesz. Kilka razy i zobaczysz, moja choc juz sie nie bawi w tej szafce, to reszte sama zamyka i mówi-nunu, ze nie wolno. I tak mialam ja na oku, ona swietnie sie bawiła i zero stresu. Kuchnie mam malutką, ale jakoś dałyśmy radę
 
Ostatnia edycja:
SUNDAY nie martw sie z niankami nie ma tak zle :-) Wiem bo mialam juz nianke dla Oliwki :-)
Dziekuje za komplementy o Oliwce :-)
AGNES no dokladnie diabla ma pod skora :-( Fajnie ze sobie Meza tak wychowalas :-)
MLENA Oliwka tez nie da sobie pieluchy przebrac Czasem potrzeba 2 osoby do tego :-(
Ona nie da sobie nic ubrac Jak jej ubiore skarpetki to chce je sciagnac A jak nie umie to zaraz ma nerwy i je demonstruje A jak tylko zobaczy miske od psa to zaraz leci na czworaka i sie cieszy A jak jej zabiore to jest ryk W kuchni z szafek to mi rozwala kilka razy dziennie Usypianie jej to tez katorga W dzien robie to ja a w nocy G bo ja juz cierpliwosci nie mam

Dziewczyny pytanie mam na przyszlosc Co jak Oliwka mmi kiedys uzadzi histerie w sklepie Polozy sie na podloge i zacznie wrzeszczec itp JAK SIE WTEDY ZACHOWAC? zastanawiam sie nad tym Bo z nia moze zaniedlugo tak byc W domu to co innego

Ja pozmywalam Sciagnela firanke i mialam okno zaczac mys Ale Oli zaczela strasznie wrzeszczec Na szybko zrobilam jej mleko i spi w wozk narazie Ja sobie spokojnie okno umyje i ja przeloze do lozeczka
 
A jeszcze cos mi sie przypomniało. Jak mała grzebie ci po szafkach i szufladach jest mało bolesna dla ciebie i ezbolesn ametoda dla dziecka. Wydzielasz jedna szafke gdzie wkladasz same miski, drewniane łyżki itp-to czym moze bawic sie dziecko i sobie krzywdy nie zrobi. Reszte zawiazujesz. Jak bedzichciala sie bawic, to otwerasz jej ta co moze i pokazujesz. Kilka razy i zobzaczysz, moaj choc juz sie nie bawi w tej szafce, to reszte sama zamyka i mówi-nunu, ze nei wolno. I tak mialam ja na oku, ona swietnie sie bawiła i zero stresu. Kuchnie mam malutką, ale jakoś dałyśmy radę

tak samo robie, mam jedna szafke w kuchni z miskami i pojemnikami plastikowymi i jest tam kilka lyzke drednianych i tam on moze sobie grzebac. Czasem oczywiście otwiera inna,lae wie juz bardzo dobrze ze nie moze!
 
Histeria w sklepie, może nie będe oryginalna, ale jestem za metodą super niani, zlewka. Usadłabym sobie i patrzyła, albo odeszla kawałek i sie czyms zajela, np czytaniem ulotek na produktach. U mnie juz wiem, ze ta druga metoda bylaby bardziej skuteczna( oczywiscie kątem oka sprawdzasz, czy dziecina słodka nie wali głową o półę )
 
moja siostr cioteczna w ciazy,pocztake.jej brat wczoraj powiedzial ze jej maz narozrabial wiec y ze blizniaki:-)on potwierzdial ale jakos tak dziwnie.
potem moj ojciec mowi ze podbno trojaczki:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:
o ja Cie.......
w szoku bylam niezlym

:szok::szok::szok:trojaczki, no to nieźle

Czesc mamuski Noc byla masakryczna

Polozylam sie po 22 jak z wami przestalam pisac I polezalam kilka minut i sie zaczelo Oliwka zaczela sie budzic Musialam wstawac non stop podac jej smoczka Pozniej zrobilam wody cieplekszej to 10 ml wypila ale nadal nic nie dalo to herbatki cieplejszej jej dalam I dalej wiercila sie Plakala pojekiwala itp Wzialam ja do nas do lozka to zaczela przysypiac na 5 minut i zas wrzask itp A ja zas herbatka Nie poddalam sie a juz klnelam po dnosem bo nic nie spalam I tam do 3/4 godziny bo juz nie wiem ktora dokladnie byla Bo bylam nieprzytomna Pozniej juz lepiej usnela I spala do 6,30 ale kilka razy smoczek musialam podac Ja o 6 wstalam bo juz z tego zmeczenia zasnac nie moglam G juz mowila daj jej to mleko a ja uparcie nie i nie I jak wczoraj jadla kaszke o 19,30 tak mleko o 6,30 w nocy wypila ogolnie 10 ml wody i 60 ml herbatki Mam nadzieje ze oduczysie kiedys nawet tej herbatki

współczuje nocki, ale Dorota nie daj się. ona się w końcu przestawi.

może ktoś rzuci czar na moje dziecko aby spało troszke dłużej:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

oj moje też by mogło dłużej pospać

witam przt porannej kawce
Dziewczyny mam za soba pierwszą przespaną noc od niepamietnych czasów :-D fakt ,że z pobudkami bo Lena jak się obudzi to od razu się drze jakby ją zabijali ale to i tak wielki sukces więc się ciesze i wracam do normalnego funkcjonowania powoli :tak:

gratuluje i trzymam kciuki za następne

co do zakupów na allegro to kupiłam ostatnio kombinezon dla małej musze go w końcu odebrać z poczty :eek:

uważam ,że tanio i ładny na zdjęcu przybajmniej dzisiaj pewnie odbiorę to zobaczymy jak na żywo wygląda :tak:

M_M NOWY 2cz. ZIMOWY KOMBINEZON GIRLS roz.12-86 (784818004) - Aukcje internetowe Allegro

bardzo ładny:tak:

Witam,
No ale mamy dzisaj piękne słoneczko i 12 stopni na termometrze... :tak:

a u nas pochmurno buuu

dorota to jest jego obowiązek.ja nie robię nigdy śnaidań,m zawsze robi śniadania,tak go wychowałam :-D:-D:-D:-D:-D:-D

Agnes Ty to masz dobrze. mój jak mi zrobił wczoraj kanapkę ka kolację z miodem, to tylt tego miodu nawalił, że nie dało się tego zjeść

do tego uparta jak osiołek w ciągu jednego dnia mogę ją ze 100 razy wyprowadzać z kuchni ( uwielbia grzebanie w misce z woda dla kota)

skąd ja to znam. u mnie jest grzebanie w misce psiej. ostatnio nawet poczęstował się psim chrupkiem:eek:. na szczęcie w porę zauważyłam. a odwróciłam się od niego tylko na chwilkę. jak go wyniosłam do łóźeczka oczywiście był wielki ryk.
acha i jeszcze wyciąganie wszystkich kabli spod biurka. tam są zabawki nr 1

a teraz witajcie.
nocka u nas jak zwykle. parę razy wstawałam bo młody się wiercił, ale obyło się bez wyciągania z łóżeczka. wstał o 5.30.
ech co ja bym dała, żeby znowu wstawał o 7-8.
 
Moje dziecko to ostatnio w nocy daje popali, jakis katarek go meczy i chyba zeby. Dzisiaj ide z nim do lekarz niech go osłucha na wszelki wypadek. I tez pobudka o 6.15!
 
reklama
dziewczyny mam prośbę
TRZYMAJCIE JUTRO ZA MNIE BARDZO MOCNO KCIUKI :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak: ok 16.00-17.00 :-)

ide jutro na rozmowę w sprawie pracy więc garść szczęścia mi się przyda :tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:

nie zapomnijcie o mnie jutro :tak::tak::tak::tak::tak::tak::-):-):-):-):-)
będziemy trzymały ja już sobie karteczkę zapisałam:tak:
dowikla to praca w cukierni jako sprzedawca.:tak::tak::tak::tak::tak:
praca po 6h- 2 zmiany.
1 zmiana 8.00-14.00
2 zmiana 14.00- 20.00

i mogę pracowac ile chce tzn jeśli będe chciął pracować 3 dni w tyg to będą 3,jesli 5 to 5 dni.

i płacowo też nieźle bo 10zł/h :tak::tak::tak::tak::tak:
Mam na umowie tyle co bym zarabiała,a nie jak teraz większość daje najniższą krajową,takze plus.

i jak by sie udało to jak olika od wrzesnia pójdzie do przedszkola to jak będę miała pierwszą zmianę to zdążę ją odebrać z przedszkola a jak druga to M albo moi rodzice.
I wszystko by podpasowało.

Tylko żeby mnie przyjeli.

wiecie mam trochę stracha jednak 2,5 roku siedzenia w domu robi swoje:tak::tak::tak::tak::tak:


jedyny minus to trochę daleko.dojazd zabrałby mi ponag 1h.-autobus+tramwaj.
Ale trudno,da się przeżyć,tylko sie modlę aby mnie przyjeli.:tak::tak::tak::tak::tak::tak:
super praca godziny świetne i wiesz uda ci się:tak:
witam was dziewczynki, mam jedną prośbe mianowicie
malinka ;-);-);-);-);-);-) wrzucilabys mi streszczenie co sie u was dzialo dzis, wiem ze ty jestes w tym dobra;-);-);-);-);-):tak::tak::tak::tak::tak:
sklamalabym mowiac ze nie mialam jak zajrzec ale jak tylko weszlam na bb zaraz mnie wyrzucilo :confused::confused::confused::confused::confused:

dzis sie dowiedzialam ze kolezanki z pracy maz zmarł nic wiecej nie wiem bo nikt nie chciał gadaco tym, mial 41 lat osierocił dwóch synów 13 i 15 lat, taki młody :no::no::no::no::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

no a na domiar złego :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
dzwonie ja ci na przerwie jak tam dzionek mojemu slubnemu mija a on mi mowi ze za godz wyjezdza do wawy no myslalam ze szlag mnie tarfi :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
no i juz nie mam mezusia :sorry2::sorry2::sorry2::sorry2::sorry2::sorry2: nawet sie nie pozegnalismy :no::no::no::no:

on wk*** ja tez mam juz dosc tej jego pracy k***a :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
z dnia na dzien dobrze ze to w polsce bo przynajmniej kupi sobie jedzenie tam na miejscu a do niemiec to nawet nie mialabym mu jak zrobic zakupów, a mial byc 2 tyg w domku, mial ze mna isc jutro do gina :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
wszystko ta zasrana robota :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

i mam wiadomosc z ostatniej chwili choc moze juz o niej wiecie
dziewczynie z watku ciąża po poronieniach ktos napisał wiadomość czy nie ma do sprzedania zwłok dziecka (wogóle posta na forum też takiego strzelił) bo chetnie by sie z nimi zabawił, jak to przeczytałam to włosy mi deba stanęły :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
ponoć opisał co by z nimi robił itd :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
najgorsze chamstwo na świecie normalnie nie wiedzialam ze mozna byc az takim bydlakiem niedobrze mi sie robi jak o tym pomysle :baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
ponoc wysłał to niejednej osobie, ale zglosily juz adminowi i usunieto te posty, jakby ktoras nie daj Boże cos takiego dostała proszę zgłoście na policję ja tez tak zrobie, w imieniu swoim i wszystkich innych mam
brak mi słów na takich baranów:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Czesc mamuski Noc byla masakryczna

Polozylam sie po 22 jak z wami przestalam pisac I polezalam kilka minut i sie zaczelo Oliwka zaczela sie budzic Musialam wstawac non stop podac jej smoczka Pozniej zrobilam wody cieplekszej to 10 ml wypila ale nadal nic nie dalo to herbatki cieplejszej jej dalam I dalej wiercila sie Plakala pojekiwala itp Wzialam ja do nas do lozka to zaczela przysypiac na 5 minut i zas wrzask itp A ja zas herbatka Nie poddalam sie a juz klnelam po dnosem bo nic nie spalam I tam do 3/4 godziny bo juz nie wiem ktora dokladnie byla Bo bylam nieprzytomna Pozniej juz lepiej usnela I spala do 6,30 ale kilka razy smoczek musialam podac Ja o 6 wstalam bo juz z tego zmeczenia zasnac nie moglam G juz mowila daj jej to mleko a ja uparcie nie i nie I jak wczoraj jadla kaszke o 19,30 tak mleko o 6,30 w nocy wypila ogolnie 10 ml wody i 60 ml herbatki Mam nadzieje ze oduczysie kiedys nawet tej herbatki
a może czas ją odzwyczaić od smoka ????my antkA odzwyczailiśmy i teraz jak widzi smoka to nim tylko rzuca:tak::tak:a pamiętam pobudki 4-5 razy w nocy bo smoczek wypadł:tak:
AGNES
Wspolczuje Tobie tych pobudek:no::no::no:Jakby moje wstawaly mi o 7 rano :szok::szok:to łooo chyba bym zwariowala:-D;-)
Jak obudza sie kolo 8 to jest masakra,bo wiem ze lubia sobie pospac:tak::tak::tak:

LUNKA
Smacznego:-)
kochana a o 5:sorry:tak teraz antek wstaje:confused2::confused2::confused2:
może ktoś rzuci czar na moje dziecko aby spało troszke dłużej:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
o to na moje też:tak::tak:
Oliwka wozi w ózku teletubisie i spiewa im kołysankę :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D


a ja wczoraj wygraąm aukcję na allegro 2 pary jeansów i bluza i bluzka dla Oliwki zi zapłaciłam 15zł :tak::tak::tak::tak::tak::-):-):-):-):-):-):-):-):-)
super cena:tak:
Kochana ,nazywaj to jak chcesz:-pAle to dziala:-);-)


Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro
Jeszcze mam kilka rzeczy do wystawienia,wiec moze dzisiaj mi sie uda
ale fajniusie te ubranka:tak:
witam przt porannej kawce
Dziewczyny mam za soba pierwszą przespaną noc od niepamietnych czasów :-D fakt ,że z pobudkami bo Lena jak się obudzi to od razu się drze jakby ją zabijali ale to i tak wielki sukces więc się ciesze i wracam do normalnego funkcjonowania powoli :tak:
super wreszcie dobre wieści:tak:
a co z mieszkaniem kupujecie?
co do zakupów na allegro to kupiłam ostatnio kombinezon dla małej musze go w końcu odebrać z poczty :eek:

uważam ,że tanio i ładny na zdjęcu przybajmniej dzisiaj pewnie odbiorę to zobaczymy jak na żywo wygląda :tak:

M_M NOWY 2cz. ZIMOWY KOMBINEZON GIRLS roz.12-86 (784818004) - Aukcje internetowe Allegro
super szkoda że nie zielony albo niebieski bo cena super:tak::tak:
 
Do góry