reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

domyślam się, że czekacie z niecierpliwością na ten cudowny moment narodzin dziecka. Znacie płeć? Ja jestem w drugiej ciąży, pierwszego syna też rodziłam w danii w roskilde, a mieszkam obecnie w greve;-)
 
reklama
Witajcie !
Mieszkam od ponad roku w Danii ;) przez ten czas wyszłam za mąż i spodziewam się dziecka :) ogólnie mam kilka pytań dotyczących samego porodu i warunków w szpitalu.
Zastanawiam się jak to jest z cesarskim cięciem w Danii? W Polsce jest podobno tak, że jeśli przyszła mama ma sporą wadę wzroku może spodziewać się cesarki. Czy ktoś wie jak to wygląda w Danii? Jakie są "zasady"?
Jak wygląda sytuacja kiedy udaję się do szpitala i nie znam języka duńskiego, a język angielski kuleje? Długo czeka się na tłumacza?
Interesuje mnie też sam moment porodu. Jak czytałam położna, czy lekarz wszystko tłumaczy, jednak jest to moja pierwsza ciąża i po prostu boję się rodzić wśród ludzi którzy nie znają polskiego, bez rodziny itd..
Przeczytałam kilka stron tego forum ale szczerze mówiąc nie miała siły czytać wszystkich 179 stron :p dlatego mogę się powtarzać za co z góry przepraszam.
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i rady :)
Pozdrawiam.
 
Cześć. Co do wady wzroku nie wiem jak to tutaj wygląda, musisz zapytać położona lub lekarza rodzinnego. Z tego co piszesz wnioskuję, że sam początek ciąży? Na pierwszym spotkaniu z lekarzem robią z Tobą wywiad, pytaja czy chcesz tłumacza przy porodzie. Przy każdym usg i kontroli u lekarza również Ci się należy i on się dostosowuje do Twojej wizyty tylko musisz to zgłosić. Rodzic możesz z mężem :)

[emoji173]
 
Dzięki sierpniowka za odpowiedź.
U mnie 19 tydzień także jeszcze trochę do końca. Pierwsze wizyty miałam w Polsce u pani ginekolog i niby wszystko było ok ale mam przepisane tabletki na niedoczynność tarczycy i zastanawiam się co na to powie lekarz w Danii. Oprócz tego miała wykonane badanie NIFTY bo było prawdopodobieństwo wystąpienia zespołu Downa i innych abberacji chromosomowych - ogólnie sporo badań, ale wszystko wyszło ok i zastanawiam się czy te badania będą brane pod uwagę przez lekarza w Danii.
 
Hm zależy jaki jest Twój lekarz rodzinny. Ja chorowałam na niedoczynność przez 8 lat oczywiście mi nie wierzył i cudem raz przez całą ciążę zrobił Tsh! Przyjmujesz jod czy hormony? Byłaś już na spotkaniu z lekarzem rodzinnym? Musisz mu wszystko opowiedzieć :)

[emoji173]
 
Jeszcze nie byłam na wizycie. A przyjmuje hormony, dokładnie Euthyrox. Słyszałam co nieco o lekarzach duńskich, także trochę się obawiam wizyty. Tym bardziej że w moim miejscu zamieszkania jest ich bardzo mało bo tylko 2 i podobno nie zaciekawi...
 
Gdzie mieszkasz? no nie są najlepsi ale poród dużo lepszy niż w Polsce jeśli Cię to pocieszy :) musisz być stanowcza i jeśli zależy Ci na jakiś badaniach to prosić i prosić poprostu :) nie dać się im :)

[emoji173]
 
reklama
Mieszkam w Faaborgu - niedaleko od Odense. Cieszą mnie warunki w szpitalu w którym prawdopodobnie będę rodzić Mam nadzieję że położna będzie dobra.
Mam jeszcze pytanie dotyczące wyprawki do szpitala. Przeczytałam we wcześniejszych postach, że nie trzeba niektórych rzeczy zabierać bo zapewnia je szpital. Czy wiesz dokładnie o jakie chodzi?

<3
 
Do góry