reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kaśqu a co masz na myśli jeśli chodzi o te 182 dni? Wochengeld?
Bo FBH może zamiast Ciebie w razie problemów brać mąż, a jak już będziecie mieć FBH na dziecko to i KBG :)
Musisz wyrobić Anmeldebescheinigung, do tego będzie potrzebne ubezpieczenie i meldunek stały w AT. Jak już będziesz mieć wszystko uregulowane z ubezpieczeniem to nie powinno być problemu z wyrobieniem tego żółtego papierka :)
Na kiedy masz termin??

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Mi to raczej się nie b edzie należało bo tak jak wspomniałam ja cały czas jestem zatrudniona w PL i tu musze mieć ubezpieczenie. A co do tego 182 dni to już tłumaczę. Dla dzieciaczków które urodzą się po 1 marca 2017 r przewidywane są różne zmiany i tak o to jeśli Mój Mąż będzie chciał się starać o rodzinne na dziecko to:
Jakie zmiany nastąpiły w przypadku obowiązku zatrudnienia oraz w obliczaniu wysokości zasiłku rodzinnego uzależnionego od wynagrodzenia dla dzieci, które urodziły się po 1 marca 2017 roku?

Rodzic ubiegający się o Kinderbetreuungsgeld w tym wariancie musi być zatrudniony przez 182 dni kalendarzowe przed narodzeniem dziecka lub przed rozpoczęciem okresu macierzyńskiego. Dodatkowo musi odprowadzać składki na ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne. Do obliczenia wysokości świadczenia kasa chorych bierze pod uwagę zarobki z roku poprzedzającego narodziny dziecka.
 
niewiem czy ja to wszystko dobrze zrozumiałam bo próbuje to rozgryźć czy w ogóle Mężowi będą przysługiwały jakieś pieniądze na dziecko czy jeżeli był na bezrobociu to już nie
 
Kaśqu nie widze całości, ale z tego co czytam to pewnie chodzi KBG zależne od dochodów.
Einkommensabhängiges KBG jest obliczany na podstawie dochodów bo to więcej niż maksymalne standardowe stawki :)
Są jeszcze inne niezależne i te dostaną mamy zarówno pracujące jak i bezrobotne :) możesz wrzucić link do całości??

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
fcb714d121a0a9b04f39d05eb8cf98dc.jpg



Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
A jest jakieś rodzinne co jest niezależne od dochodów i co dostaję Tata na dziecko ? bo w moim przypadku sytuacja bardzo skomplikowana więc niewiem czy któremu kolwiek z nas nędzie się coś należało
 
Nooo spokojnie... to o tym zależnym od dochodów :)
Was obejmie niezależny wybrany wariant czyli ten w dniach :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Kaśqu, żeby dostać rodzinne w najprostszy sposób, dziecko musi być tutaj i mieć wspólny stały meldunek z rodzicami. Z automatu FBH jest przyznawane na mamę, ale może też na tatę jak mama się "zrzeknie" ;) Jak będziesz mieć to całe Anmedebescheinigung to z niczym nie powinno być problemów nawet na Ciebie. Teraz po porodzie z automatu przychodzi list z Finanzamtu i proszą o dosłanie potrzebnych dokumentów. Zazwyczaj akt urodzenia dziecka, Anmelde mamy i dziecka i numer konta :)
Jest mnóstwo osób w Austrii, które pracują za granicą, a tutaj mają rodziny. Chociażby w Niemczech czy na Słowacji

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Do góry