reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

hej mamusie, obilo mi sie o " oczy" ( przegladajac posty), ze jedna z mam pracuje w kindercompany, właśnie z moim 2-latkim zaczynamy chodzić do tego przedszkola, zauwazylam ze to siec przedszkoli, cos wiecej moge na temat tego przedszkola?
wiadomo nie cala historie ale np czy dobrze wybrałam, bo przedszkoli jest mnostwo z miejscami roznie, w jednych od zaraz w innych, dopiero za dwa lata, przypadkowo znalazlam to
 
reklama
Monic tak, ja pracuję w kindercompany :) Mój synek również chodzi do kindercompany odkąd miał 16 miesiecy (teraz 4 lata) i córcia też idzie do kindercompany na początku 2019 roku. Według mnie bardzo dobre przedszkole, bogaty program zajęć, wycieczki, angielski w grupach dwujęzycznych cały czas (zawsze jest w grupie English speaking assistant), super materiały, dobre jedzenie. Polecam :) jakbyś miała konkretne pytania to pytaj
 
Witajcie ponownie :) Strasznie fajnie, że jest to forum bo naprawdę wiele się można dowiedzieć bez chodzenia po urzędach i dzwonienia po lekarzach...
Chciałam Was zapytać jakie szpitale polecacie do porodu w Wiedniu? Bo ciągle się zastanawiam i boje, że źle wybiorę... Pozdrawiam
 
Alicja rodziłam w Göttlicher Heiland w 17. Bezirku i w Rudolfstiftung w 3. Bezirku. Polecam oba, ze wskazaniem na Göttlicher Heiland :) Jednak i tak wydaje mi się, że najwięcej zależy od tego na jakie położone się trafi. Miałam to szczęście, że w obu szpitalach trafiłam na super personel [emoji1303] Przy wyborze kierowałam się głównie tym, żeby do szpitala było blisko, żeby mąż nie musiał potem pół miasta jechać.
 
Dziękuję... za wskazania...:) a przy meldunku trzeba zaznaczyć że chce aby mąż był przy mnie podczas rodzenia czy o tym mam powiedzieć gdy jade rodzić...
Bo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie... a co myślicie o Wilhelminenspital? Mam go najbliżej i słyszałam że jest tam dużo polek ale nie wiem czy tym się kierować...
 
Dużo kobiet tam rodzi, opinie różne, chyba jak o wszystkim :) dołącz na facebooku do grupy Matki Polki w Wiedniu, tam było mnóstwo postów na temat szpitali, może Ci pomoże w wyborze. Tu jak wpiszesz w opcji szukania nazwę szpitala, to też na pewno co nie co wyskoczy. W obu szpitalach w których rodziłam pokoje były max trzyosobowe, a w Wilheminien bodajże nawet sześcioosobowe, dla mnie to akurat minus, bo jak potem do każdej pacjentki pielgrzymka odwiedzających... Nie trzeba zaznaczać, przynajmniej ja nie musiałam, po prostu przychodzisz z mężem i już :)
 
Alicja, ja rodziłam w tym roku w Wilhelminnen i byłam bardzo zadowolona z tym że miałam pokój rodzinny tylko sama z dzieckiem. Ale zaraz po porodzie leżałam w normalnej sali z innymi kobitkami i też nie było źle. Jeśli chodzi o poród z mężem to przy meldowaniu się dostajesz ankietę i tam zaznaczasz że chcesz aby był przy Tobie. Szpital gwarantuje dosłownie wszystko tobie potrzebne są jedynie szczoteczka do zębów i pasta. Tzn rzeczy codziennej potrzeby.
 
Witam was :)
Na Forum jestem nowa.Zdecydowałam się rodzić w austrii
Mój termin to 26 marzec. Czy jest tu ktoś z podobnym terminem ?
Ktoś z kim można się podzileić raodścia ale i obwami ?

Szukam mamy ktora jest na tym samym etapie co ja. Czy jest tu ktoś taki ?
Pozdrawiam
 
reklama
Do góry