reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Dzień dobry :) Znacie jakiś fajny sklep z wózkami 3 w 1 w Wiedniu albo w pobliżu Wiednia? Bo już z mężem przymierzamy się do zakupu... Chciałabym sobie porównać ofertę tu w Austrii i w Polsce:)
Puki co zero doświadczenia w tym temacie i zero preferencji... Myślicie że lepiej nowy czy używany (z jakiejś dobrej firmy w dobrym stanie) ? Jakie są wasze przemyślenia w tym temacie?:) Pozdrawiam
 
reklama
Cześć wszystkim :) Jestem Paulina, mam 27 lat.
Z racji, że mieszkam od 4 lat w Austrii (Steyr) czytałam to forum tak z doskoku, ale nigdy się nie udzielalam. Pewnie z tego powodu, że nie jestem mamą ani nie byłam w ciąży :p
Przyszedł czas i na mnie, więc mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Waszego grona. Jestem w 12 tygodniu, ciaże prowadzę tu na miejscu w Steyr (dr Radner).

Czy któraś z Was była już kiedyś na Babyexpo albo na Babymesse ? Jakies opinie? Wcześniej z wiadomych względów nie interesował mnie ten temat a teraz jak przyszedł czas to zastanawiam się czy warto?

Pozdrawiam Was serdecznie :)
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie dziewczyny... To, że mam stały meldunek z MA35 dopiero od sierpnia a nie od początku ciąży chyba nie wpłynie na ich decycję o moim Kinderbetreuungsgeld ? Dodam, że w mojej MKP wszystkie badania się zgadzają bo lekarz przepisał te z Polski. Termin na styczeń 2018. Ubezpieczona w kk byłam od stycznia 2017...
 
Paulina na Babyexpo byłam już z małą na świecie. Ot wszystkie gadżety dla dzieci od wózków przez chusty, ciuszki, butelki i mniej bezpieczne wynalazki po wanienki. tutejsze firmy=tutejsze ceny. Ale nie żałuje, bo chociaż mała zamotana już była to z tamtąd przytaszczyłam info o Babywearing Day :)

Co do wózków... tu nepewno są droższe jak wszystko zresztą. Chyba, że mega wypasiony markowy wózek, to aż takiej różnicy w cenach między AT a PL nie ma.
Jeśli planujecie używać głównie wózka to tu bym nie oszczędzała, bo potem tylko będziesz się męczyć i wkurzać na wózek. Ja 3w1 dostałam od siostry i chociaż był w super stanie, po jednym drobniutkim dziecku i używany po asfalcie, a Laura i tak była po części chustowa to kupiłabym mimo wszystko nowy. Z czasem wózek jest po prostu wybity. Jakby to nie brzmiało. Gdyby kiedyś pojawiło się nowe dziecko to napewno wózek byłby nowy + plus 2 chusty na starcie [emoji23]


Alicja Anmeldebescheinigung możesz w każdej chwili wyrobić. Jeśli przekroczyłaś okres 4rech miesięcy od zameldowania to po prostu będzie kara do zapłaty i tyle.
Aaa jak już przy tym jesteśmy to taka wskazówka, żeby zerknąć w Meldezettle co tam macie. Hauptwohnsitz oszczędza problemów z upierdliwymi urzędnikami :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Do góry