reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

mam nadzieję że już niebawem się pochwale :)ale akurat to pytanie o moja bratowa .Ale i ja się zamierzam chodź teraz moja ma bunt dwulatka to czasem chęci odchodząo_O;)
 
reklama
No to gratki dla bratowej w takim razie, a dla Coebie mam to
Link do: (Nie) bunt dwulatka – Być bliżej
i dużo łatwiej będzie przebrnąć przez tą fazę rozwoju. U nas już po roczku rzucanie się na podłogę na porządku dziennym, a od 18nastego miesiąca już autonomia pełną parą. Mam za to nadzieje, że szybciej się zaczęło to i wcześniej skończy.
A co z nowości u was? Dawno Cię tu nie było :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Na bieżąco Was czytam Ale jakoś nie było okazji by się udzielać :biggrin2:u nas ten bunt na calego.wlasnie też rzucanie się na podłogę,W sklepie czasami taki cyrk że łoooo:rofl::( miałyśmy zacząć żłobek od września Ale jednak mała zmiana. Pójdziemy za rok do przedszkola. Noi jakos tak myśli krążą o drugim urwisie;)
 
Karolask87
Zgadzam się z Tobą i kupię nowy wózek ale zdecydowanie w Pl bo masz rację z tymi cenami w At :) Dzisiaj sporo sklepów zwiedziliśmy z mężem... Wiem, że zarobki większe i rodzinne ale żeby ten sam model wózka był o 1000 zł droższy to chyba jakaś przesada... Na wszystkich św. ostatni raz przed rozwiązaniem jadę do Pl to kupimy :) o chustach jeszcze nie myślałam :) Chyba musi się urodzić to zobaczę czy dam rade w chuście nosić nasze maleństwo bo trochę mnie to przeraża... Czytając o buntach waszych pociech już się boję bo ten mój to już w brzuszku pokazuje swój temperament :) Życzę Wszystkim dobrego i słonecznego weekendu...
 
Alicja ja tych wszystkich faz nie traktuje jako bunt, a jako kolejne fazy rozwoju :) z nieco innej perspektywy i wiesz mi dużo łatwiej i przyjemniej się spaceruje kiedy patrze na małą i przy setnym przystanku i patrzeniu na robala czy podnoszeniu kamyczka, którego ja nawet nie zauważam myśle "o schylasz się, ćwiczysz równowage, ooo podnosi coś koordynacja ręka oko" itp. i te jej zaciekawione miny zamiast "oooo rany no chodź już" :)
To samo w sklepie jak coś zobaczy i chce do koszyka wrzucać. Oglądamy, opowiadam co to i czemu nam nie potrzebne, a potem idziemy wkładać to po co przyszłyśmy :) narazie jakoś działa [emoji14]

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Witam, moja córka ma 5 lat i za rok obejmie ją obowiązek chodzenia do volksschule, czy możecie mi polecić jakieś dobra szkołę w Wiedniu, chciałabym dodać, że z językiem słabiutko i nie wiem, jak to wygląda. Pozdrawiam
 
Hej Marlena! Tu wszystkie mamy mają małe dzieci, więc raczej jeszcze żadna z nas nie jest w stanie polecić dobrej szkoły. A nawet jeśli, to w przypadku szkół publicznych dzieci chodzą tam gdzie mają rejon, są marne szanse, że dziecko dostanie się gdzieś indziej, bo pierwszeństwo mają dzieci z danych Bezirków, szkoła ma być blisko domu itd. W przypadku prywatnych szkół to trzeba dużo wcześniej zapisywać, niektóre nawet 2-3 lata jeżeli jest bardzo oblegana.
Z językiem słabo u Ciebie czy córki? Jeśli u córki, to szkoła może zdecydować żeby została rok dłużej w Kindergarten albo pójdzie do Vorschulklasse czyli taka klasa „przed szkołą”
 
Dziewczyny a jeśli chodzi o witaminy dla noworodka (k, d) to w szpitalu mi powiedzą co i jak? Bo nie wiem czy na własną rękę kupić czy czekać... Wiem , że w Pl trzeba sobie kupić samemu. Pozdrawiam i życzę miłego poniedziałku...
 
reklama
Dawno mnie nie było i dużo się też u mnie działo. W końcu zostałam w Polsce i tu też wcześniej urodziłam, a niby nic na to nie wskazywało. Różne przypadki chodzą po ludziach, na szczeście wygląda, że wszystko w porządku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry