reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kochana z tego co kojarze to znaczna część polskich mam w ciąży przechodzi z jednego L4 na drugie i nie koniecznie źle się czują. Niestety potem mamy opinie taką za jaką Ci się teraz obrywa epitetami :/
Jak pracodawca chce zwolnienia to niech sam Cię zwolni i wtedy życzę mu powodzenia :D bo nie może tego zrobić.
Z tego co piszesz to nie powinno tak być, chociażby ze środkami czystości. Masz 6 tyg. pełnopłatnego chorobowego, potem 4 płatne 50%. To od pracodawcy. Reszta z KK. Jak będziesz na L4, wezwą Cię na komisje lekarską i tu albo każą siedzieć w domu- może nawet wyślą na Freistellung bo (jest Ci słabo, drażnią Cię te wszystkie środki, źle się czujesz, nie masz jak odpocząć, musisz dźwigać bla, bla, bla....) albo zamkną Krankenstand i wyślą do pracy. Możliwe, że przy końcówe ciąży odpuszczą kontrole itp.
Jak wyślą do pracy to możesz wziąć urlop, a potem nowe L4 i jakoś dociągniesz do Mutterschutz. Powodzenia i zdrówka dla was :)
P.S. Śliczne imie

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź!
Ja to i tak mimo tego wszystkiego mam wyrzuty sumienia, że już nie wydalam. Taki ze mnie dziwny człowiek :D
Imię Leon nam się spodobało, bo jest dosyć uniwersalne: i tutaj i w Polsce spotykane i pisownia taka sama :) :*
 
Witam. Jestem tutaj nowa także pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe i obecne mamusie. Chciałam się Was poradzić na temat krankenhaus hietzing na Wolkersbergerstrasse w 13 bz. Rodziła może którą z Was tam? Co możecie powiedzieć na temat tego szpitala?
 
Nie sądzę, żeby w takiej sytuacji zmusili Cię do powrotu do pracy. U mnie w pracy wszystkie koleżanki będąc około 5 miesiąca przechodziły stopniowo na L4 . Najpierw na 2-3 tygodnie, potem na stałe aż do okresu Mutterschutz i nikt nie robił z tym problemów. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Twoim przypadku. Głowa go góry, do marca pozostało niewiele czasu, a zwolnić nie mają Cię prawa.
 
Mam pytanie o częstotliwość Waszych wizyt w 3 trymestrze ciąży? :) co ile tygodni mialyscie/macie wizytę u swojego ginekologa? Czy dostajecie regularne skierowanie na ktg do szpitala?

Chodzę do ginekologa pół prywatnie tzn on sam przyjmuje w ramach ubezpieczenia, ale wykupiłam u niego pakiet usg, żeby mieć robione przy każdej wizycie (a trochę tego było).
Ostatnio byłam we wtorek 23.01 i co prawda wysłał mnie ze skierowaniem do szpitala (jednak nie zostałam przyjęta na oddział, nie było potrzeby), ale następna wizyte mam wyznaczona dopiero 21.03 w 36tc

W szpitalu zostało zaznaczone, że następna kontrola ma się odbyć za 3 tygodnie, wiec i tak będę w tej sprawie do niego dzwonić, ale jest to dla mnie interesujące czy to normalne, że w 3 trynestrze wizyty kontrolne są tak rzadko i, że nie wysyła się tak jak w Polsce na regularne ktg (mój nie ma takiego sprzętu w gabinecie)
 
Tak, to normalne tu. Pierwsze ktg robią dopiero w dzień terminu jeśli jeszcze się nie urodziło. W pierwszej ciąży u gina prowadzącego miałam tylko 3 USG, w drugiej przeniosłam się do innej ginekolog i ona robiła raz w miesiącu, ale to rzadkość
 
Witam. Trochę z innej beczki .
Jestem w 11 tyg ciąży i wykryto u mnie escherichia coli reichlich.
Ginekolog przepisał mi krem dopochwowy Dalacin.
Na ulotce jest napisane że nie ma badań odnośnie szkodliwości tego leku w 1 trymestrze jednak jest to poczatek ciazy i nue chcialabym zaszk0dzic dzidziusiowi ..
macie może jakieś doświadczenie z tym lekiem. ?
 
Mam jeszcze pytanie odnosnie dokumentow potrzebnych po porodzie (jestesmy malzenstwem, maz Austriak) Znalazlam taka liste i mam dwa pytania :)

schriftliche Vornamensbestimmung
Geburtsurkunde der Mutter
Geburtsurkunde des Vaters
Heiratsurkunde der Eltern
Staatsbürgerschaftsnachweis der Mutter
Staatsbürgerschaftsnachweis des Vaters
Nachweis akademischer Grade


schriftliche Vornamensbestimmung - czy jest do tego jakis formularz do wypelnienia? Szukalam na stronie, w internecie i w sumie niczego takiego nie znalazlam

Staatsbürgerschaftsnachweis der Mutter - czy bralyscie z Polski jakis konkretny dokument? Czy wystarczyl paszport? Jesli nie, to czy wiecie czy ambasada we Wiedniu/konsulat w Linz wydaje takowy?


Edit: zadzwonilam dzisiaj z samego rana do Standesamt i sprawa wyglada tak, jesli kogos to interesuje. Vornamenbestimmung dostajemy do wypelnienia w szpitalu po porodzie. Staatsbürgerschaftsnachweis potrzebujemy tylko wtedy jesli jestesmy obywatelami Austrii. W przypadku obcokrajowcow wystarczy paszport
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, czy któraś z mam podczas ciazy robiła badania Organscreening, jeśli tak to wie może, czy te badanie wykonuje jakiś polskojęzyczny lekarz w Wiedniu? I jaki koszt jest tego badania?bPozdrawiam
 
Do góry