reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Jezeli macie tylko tu zameldowanie i wasz osrodek zycia jest w Austrii, w Polsce nic nie pobieracie to nie powinni rzadac zadnych papierow.
(Aczkolwiek czasem jest upierdliwy urzednik i każe wyslac zaświadczenie o niepobieraniu jakichkolwiek swiadczen w Polsce) Nam na szczęście sie to nie zdazylo, mąż załatwił wszystko w tydzien.
 
reklama
Jezeli macie tylko tu zameldowanie i wasz osrodek zycia jest w Austrii, w Polsce nic nie pobieracie to nie powinni rzadac zadnych papierow.
(Aczkolwiek czasem jest upierdliwy urzednik i każe wyslac zaświadczenie o niepobieraniu jakichkolwiek swiadczen w Polsce) Nam na szczęście sie to nie zdazylo, mąż załatwił wszystko w tydzien.
Nic a nic nie pobieramy jedynie zameldowanie zostało wiem że nie można mieć dwóch meldunków I właśnie chce się wymeldować przy okazji wymiany dowodu tylko wtedy będę musiała podać adres w Austrii ? Tylko czy wtedy wogule wyrobią mi dowód ? Boże jaki człowiek ciemny jest w niektórych sprawach.
 
Aga dowod w Polsce juz jest bez adresu zamieszkania wyrabiany z tego co kojarze, a w rubryce podaje sie adres ostatniego zamieszkania w Polsce.
 
Jezeli macie tylko tu zameldowanie i wasz osrodek zycia jest w Austrii, w Polsce nic nie pobieracie to nie powinni rzadac zadnych papierow.
(Aczkolwiek czasem jest upierdliwy urzednik i każe wyslac zaświadczenie o niepobieraniu jakichkolwiek swiadczen w Polsce) Nam na szczęście sie to nie zdazylo, mąż załatwił wszystko w tydzien.
No ja musiałam dowozić z pl papiery że nie pobieram i nigdy nie pobierałam rodzinnego . Ale może dlatego że młody urodził się w PL . A od urzędnika dużo zależy
 
Lilka455
Dziękuję za odpowiedź
Mam jeszcze jedno pytanie czy dostałaś wcześniej informacje że nie musisz już płacić ubezpieczenia będąc na karenz ? Czy musiałaś coś jeszcze załatwiać w tej sprawie żeby go nie płacić ?
 
Znowu ja z następnym pytaniem jak będziecie miały dość to piszcie bo ja z natury ciekawska jestem a lubie byc na bieżąco konkretnie chodzi mi o dodatkowe ubezpieczenie przed ciąża czy któraś z was miała? Jakie to koszta ? I czy polecacie ?
 
reklama
Agu1531 ja nie pomogę, ponieważ nie miałam. Jedynie podstawowe.
Ok. Dziękuję ja Mam swoje ale niepełne bo na pół etatu pracuje i na mojego ubezpieczeniu jestem dopisana. A zastanawiam się czy to jest sens czy po prostu wyrzucenie kasy w błoto bo jak patrzalam podstawowe to ok.80 euro a z dodatkami typu rozszerzone badania itd od 120 wzwyż no nic muszę jeszcze poczytać na ten temat gorzej że po niemiecku [emoji3]
 
Do góry