reklama

Mamy z Austrii

reklama

Kaśq89

Zaciekawiona BB
Od
17 Październik 2016
Odpowiedzi
0
Kaśqu zależy w jakich okolicznościach, jest Papamonat po porodzie, Karenz(nie mylić z Kinderbetreungsgeld) można podzielić między rodziców, czy też przesunąć do 7dmego roku życia, jest dodatkowy tydzień Pflegefreistellung na dziecko do 12nastego roku życia po wykorzystaniu pierwszego i jest normalny Urlop plus dni na przeprowadzki, śluby, pogrzeby, wizyty u lekarza itp.
Po porodzie Tatuś wykorzystał opiekę nad Mamusia i dzieckiem te dwa tygodnie. Aktualnie Synek ma 19 m-cy i Mąż już innego urlopu na dziecko nie brał. Wiem że w Polsce można wziąć 2tyg tacierzyńskiego urlopu (inny niz ten po porodzie) przed ukonczeniem przez dziecko 2lat inaczej przepada. Dlatego zastanawiam się czy w Austrii też jest coś takiego. ;) żeby nam nie przepadł i żeby można było wykorzystać;) dzięki za odp

Od
8 Styczeń 2019
Odpowiedzi
0
Drogie Kobietki mieszkające tutaj nieco dłużej :-) czy któraś odpowie mi na pytanko czy należą mi się jakieś świadczenia na rocznego syna tzn np urlop wychowawczy? Dodam bo to pewnie istotne, syn urodzony w Pl w Austrii nigdy nie pracowałam bo dopiero jesteśmy tu od miesiąca, ale właśnie pytanko czy mogę się o coś starać?

Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019

Test