reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy z Austrii

Rozwiązania
0
Witam ,
Kochane prosze powiedzcie mi jak tu jest z tymi położonymi? Chodzi mi o wizyty w domu po porodzie. Dostałam informację że trzeba sobie samemu znaleźć jakąś położna. moje pytanie jest czy wizyty są naprawde za darmo czy jak mi to jedna położna powiedziała że ja płacę 20 % A resztę ubezpieczenie pokrywa .
Ktoś coś wie? 😊🤔

reklama

Agu1531

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam ,
Kochane prosze powiedzcie mi jak tu jest z tymi położonymi? Chodzi mi o wizyty w domu po porodzie. Dostałam informację że trzeba sobie samemu znaleźć jakąś położna. moje pytanie jest czy wizyty są naprawde za darmo czy jak mi to jedna położna powiedziała że ja płacę 20 % A resztę ubezpieczenie pokrywa .
Ktoś coś wie?
Dokladnie tak sama musisz znaleźć sobie położna i wizyty po porodzie placisz sama i później gkk zwraca Ci 80% jeśli wybierzesz wahlhebemama, na kase ciężko znaleźć bo jest mało i mają terminy zarezerwowane już

Agu1531

Rozwiązania
0
Aha . Dziękuję bardzo . A czy możesz mi jakąś polecić?
Ja mam wahlhebemama jej trzeba zapłacić coś ok. 80 e. I to jest Mirjam Holzer ja jestem bardzo zadowolona można do niej zadzwonić w razie pytań ja jeszcze nie korzystałam ale jest taka opcja i pomocna na wszystko odpowie dokładnie wytłumaczy, doradzi ,

Agu1531

Rozwiązania
0
@Nieckulae
Po porodzie meldezettel i namesegebung (nie wiem czy to dobrze napisałam) dostajesz w szpitalu i może mąż od razu zanieść do budynku na przeciwko tam przyjmują wnioski, jak jesteście malzenstwem to potrzebujesz akt małżeństwa prawdopodobnie przetlumaczony, tu dokladnie nie wiem bo my nie mamy ślubu i potrzebowaliśmy nasze akty urodzenia i paszporty/ dowody.

Jak zalatwimy paszport to napisze co do paszportu jest potrzebne.

Nam na miejscu zostało jeszcze do załatwienia anmeldebescheinigung , ale najpierw czekamy na e-card,

karolask87

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Wiedeń
Rozwiązania
0
Do wyrobienia Anmelde potrzebny będzie paszport, może się uda trafić na urzędnika, który przypmknie oko, ale stanie w kolejce może się okazać bez sensu...bo trzeba będzie przyjść jeszcze raz.
Do paszportu potrzebni są oboje rodzice, termin w konsulacie, zdjęcie, wniosek na miejscu, tokumenty rodziców i miedzynarodowy akt urodzenia dziecka.
Odebrać paszport może już jeden rodzic.
Dodajcie szpitale w których rodzicie, bo w nie w każdym jest opcja wyrobienia papierów odrazu ;)

Rozwiązania
0
Dziewczyny jak wyglada teraz sytuacja w At?
Maz zlozyl papiery do przedszkola i dziecko wstepnie sie dostalo. Jednak ma sie zglosic na rozmowe z moim paszportem.
Czego taka rozmowa sie tyczy?
Czy przedszkola dzialaja normalnie?
W planach mialam jechac na jesien z dzieckiem.
Teraz nie wiem co zrobic, jak jest tam z praca. Czy dalej latwo ja znalezc dla osoby, ktora dopiero bedzie sie uczyc jezyka?

karolask87

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Wiedeń
Rozwiązania
0
Jakie przedszkole? Panstwowe? Prywatne? w ktorym Landzie? Na ogol na pierwszej rozmowie sa ogolne info, jakie kapcie trzeba do przedszkola, jaka posciel i takie tam pierdoly, czy ewentualnie podpisanie jakies umowy, wplata zaliczki itd. Zalezy od przedszkola....

Rozwiązania
0
Państwowe, okolice Linz.
Tylko czy jeśli przyjadę zarejestruję się jako bezrobotna, to czy jako matka bez pracy mogą cofnąć przedszkole?
Czy przy całej tej sytuacji jak były zamknięte przedszkola trzeba było uiszczać jakieś opłaty?

reklama

karolask87

Moderatorka
Członek załogi
Miasto
Wiedeń
Rozwiązania
0
Tez zalezy od przedszkola, nam np. zwracali jakas czesc za jedzenie jesli dziecka nie bylo, ale za opieke normalnie sie placilo. Nie wiem jak w panstwowych, bomy w Wiedniu i mamy prywatne. Jesli nie pracujesz to przedszkole bedzie pewnie tak jak w innych Landach do 12.00/13.00 moglo zostac. Niedlugo przeprowadzamy sie do NÖ i tam np. bedziemy placic za jedzenie 3.50 dziennie plus oplata za materialy do nauki. Do 13.00 przedszkole jest za free, potem juz jest kolejna doplata- to bedzie panstwowe - prywatnych w okolicy nie udalo mi sie znalesc w ogole. Do tego bedzie trzeba samem robic Jause na przed i po poludniu. W przedszkolu bedzie tylko obiad, reszte trzeba samemu :/
My mielismy miec spotkanie ale zostalo odwolane ze wzgledu na COVID-19 i wszystkie papiery do wypelnienia i informacje przyszly poczta 3 dni temu. Mielismy zaczac w polowie wrzesnia, ale przesuniemy na pazdziernik. Aaa i adaptacje przynajmniej w tym naszym nowym Panstwowym sa niemilosiernie krotkie. W obecnym cala adaptacja okolo 6 tygodni mogla nawet trwac, a tam bedzie tylko 2, w tym tylko jeden dzien z rodzicem w sali :/
Zeby zarejstrowac sie w AMS musisz miec opieke do dziecka i byc do dyspozycji conajmniej 20h w tygodniu, chyba ze dziecko bardzo malutkie to 16h. Inaczej nie zarejestruja. Jak podejmiesz prace to przedszkole Ci wydluza.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Kwietniowe mamy 2021 Ciąża, poród, połóg 3
P Czy są tu (przyszłe)mamy blogerki? Modowe porady i inspiracje... 0
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
karolinakychy Marcowe Mamy 2021 Grudniowe mamy 2020 1
Amur Ciąża do roku czasu po porodzie u mamy KP Staramy się 45
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 1
Madzialena8787 Grudniowe mamy 2020 Przyszłe mamy 17
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 2
MamaTolka Marcowe mamy 2021 Przyszłe mamy 1049
Awuwu Mamy 2020: Warszawa Ciąża, poród, połóg 11
Mikstura Lutowe mamy 2021 Przyszłe mamy 1505
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
Aagusiaa Mamy z Uk i Irlandii Polnocnej Potrzebuję porady 0
Ewka34 Styczniowe mamy 2021 Przyszłe mamy 21
R Mama po raz drugi po 14 latach ! Poważna decyzja Grudniowe mamy 2020 16
Dmalw Mamy tu kadrową,która zechce pomóc? Potrzebuję porady 0
D Mamy z Malborka Potrzebuję porady 0
J Komentarz mojej mamy Potrzebuję porady 12
SzypkiJaszczomp Grudniowe mamy 2020 Grudniowe mamy 2020 20796
M Jak się czujecie Listopadowe Mamy? Listopadowe mamy 2020 10
K Organizacja urodzin w ciąży. Ciąża, poród, połóg 29
M Mamy liczę na Waszą pomoc! Mamuśkowo 1
M Mamy liczę na Waszą pomoc! Mamuśkowo 0
KarolinaMajewska Poszukuję mamy która miała problem u dziecka z czestym zapaleniem ucha Potrzebuję porady 8
P Listopadowe mamy 2020 Listopadowe mamy 2020 11766
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
K Mamy z Irlandii 2020 Potrzebuję porady 88
aniaslu Mamy działamy, czyli zaczynamy :) Mamy działamy. III Edycja 289
K Młode mamy Potrzebuję porady 5
Crazy Girl Insta Mamy Majowe mamusie 2020 4
olaaa7 Październikowe mamy 2020 Październikowe mamy 2020 13610
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 51
M POMOC Z KUPNEM AUTA POD BLIZNIAKÓW Potrzebuję porady 0
K Rozkręcanie laktacji, problemy z iloscia mleka Potrzebuję porady 47
Preggers Wrześniowe mamy 2020 Wrześniowe mamy 2020 7008
M Mamy leżące z niewydolnością szyjki. Ciąża, poród, połóg 6
S Mamy ze śląska, prośba o opinie. Ciąża, poród, połóg 15
Różamama Sierpniowe mamy 2020 nie aktualny Ciąża, poród, połóg 10
Violcia55 Sierpniowe mamy 2020 Sierpniowe mamy 2020 7976
Maluta Czy są tutaj mamy z endoprotezą biodra? Październikowe mamy 2019 0
N Czerwcowe i lipcowe mamy 2020 Śląsk Lipcowe mamy 2020 42
N Lipcowe mamy 2020 BB psychodietetyczka radzi mamom 10
Feline88 Cukrzyca a waga przyszłej mamy Ciąża, poród, połóg 13
Vingaa Lipcowe Mamy 2020r Lipcowe mamy 2020 11819