reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

potem fINANZAMT a jak przyjdzie decyzja z Finanzamtu to Ubezpieczalnia i wniosek o KBG.

dokladnie, z Finanzamtem tez bylo cos. I chyba nawet najpierw do finanzamtu a potem dopiero do KK.

dziewczyny, ja nie zawsze wszystko wiem dokladnie ;-) wiec nie sluchajcie sie mnie az tak bardzo, hihihihihi. Inne dzeiwczyny tez sie bardzo dobrze znaja! :tak:

a co do paszportu to nie pomoge bo moje dziecko jest kasztankiem :-)
 
reklama
Hey dziewczyny,

Bardzo przydatne informacje. Wlasnie robie sobie notatki, co i jak po porodzie i sa jak znalazl:tak: Dziekuje Wasm wszystkim. Ja tylko wkleje strone Ambasady Polskiej z informacja dotyczaca paszportow:

Informacja w sprawach paszportowych

poziomeczka pisalas, ze do Geburtsurkunde potrzeba "obywatelstwa" czy chodzi o ten papier?

Informacja w sprawie uzyskania poświadczenia posiadania obywatelstwa polskiego

No i jeszcze takie pytanko, bo ja bezpaszportowa dziewczyna jestem :-) czy on mi bedzie do czegokolwiek potrzebny, oczywiscie jesli chodzi o zalatwianie spraw maluszkowych? W tym roku do Bosni wjechalam i wyjechalam na niewaznym paszporcie :-D chyba nie ma sie czym chwalic, lubie adrenaline i juz :tak:
 
o, widze ze forum sie rozrasta!
Witam wszystkie nowe mamuski! Ja juz tu "stara" jestem tylko malo sie udzielam. Przyczyna prosta, maly bobasek w domu. Dla tych niewtajemniczonych, w sierpniu wczesniaka urodzilam, dzis wlasnie konczy ´3 miesiaca a powinien miec 1. Ale szybko nadrabia, juz jakies 5kg wazy, a urodzil sie 1470g! Je za trzech, pyzy juz ma zamiast policzkow no i drugi podbrodek. I marudzi, marudzi, drze sie itd. Takze, dziewczyny ktore w ciazy jeszcze: cieszcie sie jeszcze wolnoscia! Bo nie wiadomo jaki Wam sie bobas trafi. Moja corcia starsza to aniol przy nim byla. Jadla, spala, spokojnie wszystko, a ten zje i za 10 minut krzyczy. Kolke ma najprawdopodobniej, znowu mu kropelki daje, moze bedzie lepiej.
Co do ginekologow, to chyba tak polscy maja. Ja chodzilam do Truskolaskiego i tez przy drugiej ciazy zadowolona nie bylam. Wizyta krotka, na pytanie sobie zazwyczaj sama odpowiadalam, usg przedpotopowe no i ogolnie takie olewanie pacjentki. Byle szybko! Ale z tego co piszecie to Miechowiecki jeszcze "lepszy". Ja teraz zamierzam do austriackiego jakiegos sie przeniesc, ale poczekam do nowego roku, w koncu 2 miesiace temu na kontroli bylam i wszystko ok.
Patili, do Ciebie pytanko mam, bo nasze dzieci prawie rowne wiekiem, przynajmniej wg kalendarza. Ile Twoj synus mleka zjada? Bo moj juz prawie 1000ml dziennie! I tak chcialam porownac wzgledem rowiesnikow. No i ile wazy Twoj?
Dziewczyny, co robic zeby dziecko dluzsze przerwy nocne robilo? Bo moj sie budzi co 4godziny i troche to upier....e jest. Jak to u Was bylo?
 
Marynka nie wiem czy dobrze zrozumialam Twoj post, ale do Geburtsurkunde nie potrzebujesz poswiadczenia obywatelstwa. Wydaje mi sie, ze wystarczy po prostu dowod tozsamosci rodzicow lub paszport. Z racji tego, ze maz jest Niemcem, moglismy wybrac dla naszego malucha obywatelstwo. Zdecydowalismy sie na niemieckie i nie trzeba bylo jakis dodatkowych dokumentow przedkladac.

Asiunia moj Kilian byl wazony ostatnio 23.10 i mial 6630g przy 65 cm. Niestety nie pomoge z iloscia wypijanego mleka, poniewaz karmie go wylacznie piersia, wiec nie wiem ile zawsze uciumka. W ciagu doby je tak 6-8 razy po 10 min. Na brak snu nie narzekam; przedostatnia noc przespal w calosci od 20 do 8 rano! A ostatniej nocy spal od 20:30 do 6, zjadl i pospal do 9:30. I nawet nie wiem od czego to zalezy, poniewaz czasami przed snem chce obie piersi, a czasami pociumka z jednej 5 min i tez nocke przespi.

a co do paszportu to nie pomoge bo moje dziecko jest kasztankiem :-)

Tzn ... :confused:

Jutro ide po wyniki do dermatologa. Trzymajcie kciuki!
 
Kasztanek nazwa bioraca sie najprosciej z tego ze Austrijacy sezonowo na jesien i zime jedza kasztany i jest to najczesciej zjadana " przekaska"

Marynka
granice zniesli wiec raczej kontroli nie ma choc nam sie zdarzylo 10 km za granica austrijacka i wlasnie paszpoty chcieli . Normalnie to tylko potrzebujesz paski tam gdzie sa wymagane czyli poza unia europejska ale jak widac czasem kontroluja
 
HI. Dziewczyny ja juz na nowam mieszkaniu czyli w 21 dzielnicy.Urzadzanie,sprztanie itd. Szukam dobrego ortopedy,znacie jakiegos,ktorego mozecie polecic? Do dziecka,ma sie rozumiec!
Pozdrawiam wszystkie mamy ,nowe i i te "stare bywalczynie" i te ,ktore mnie pamietaja. :tak::-D
 
reklama
Do góry