reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

kala przykro mi bardzo ,trzymaj sie kochana i sil zycze.Nietstety ja nie mam pojecia co do wolnego ale moze spytaj lekarza albo zadzwon do AK tam na pewno udziela ci wszystkich informacji.Ja dzwonilam przed planowana cesarka wypytac jak to wyglada z wolnym meza bo nikogo do starszego syna nie mielismy...
 
reklama
Kala bardzo mi przykro :( niestety nie wiem jak to wygląda, tak jak radzi Vici, musisz się podowiadywać i najlepiej u Arbeiterkammer.
 
Bylismy dzisiaj w arbeiter kammer, ale niestety pani nie potrafila wytmulaczyc mi po angielsku (niestety nie mowie po niemiecku) , i kazala zadzwonic z niemieckojezycznym przyjacielem, ktorego niestety nie mamy....
 
Kala napisałam teraz do znajomej, która poroniła kilka lat temu. Odpisała mi, że można pójść do lekarza ogólnego, powiedzieć jaka jest sytuacja, że potrzebujesz psychicznie odpocząć, że boli Cię podbrzusze albo coś w tym stylu i potrzebujesz kilka dni urlopu. Nie powinno być problemu. W internecie tylko tyle udało mi się znaleźć: Nach einer Fehlgeburt verliert die Dienstnehmerin den Schutz durch das Mutterschutzgesetz, da es zu keiner Entbindung kommt. Sie hat keinen Anspruch auf eine Schutzfrist. Z tego co ja to rozumiem, to po poronieniu nie przysługuje juz okres ochronny czyli ten Mutterschutz
 
kala bardzo mi przykro :( Z tego co wiem urlopu w AT nie ma, ale tak jak pisała vixen, możesz porozmawiać ze swoim lekarzem i załatwi CI trochę urlopu. Przynajmniej w naszych stronach chorobowe bardzo chętnie dają, wręcz wciskają.
 
kala bardzo mi przykro :(

Dziewczyny, mam takie pytanie. Mam Karenz do konca sierpnia. Na ile godzin tyg, mogłabym isc już teraz do pracy? Może któraś z Was się orientuje gdzie mogę znaleźć takie informacje?
 
Ola zalezy ktory model wybralas.Jesli zalezny od Twoich zarobkow, to vixen ma racje.
jesli inny, to Zuverdienstgrenze jest obliczana specjalnie dla ciebie, ale min. to chyba 16800 rocznie.Sa tez ograniczenia miesieczne.Musisz przejsc sie do KK
 
reklama
Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanko. Ja wybrałam model 20+4. Jak pisalam wyzej 20 miesiecy upływa w sierpniu. To znaczy ze przez kolejne 4 miesiace mogę zarabiac tylko 395,35 euro brutto? Czy wtedy juz normalnie?. A jak to jest z przepisaniem KBG na ojca? Kolezanka powiedziała mi, że można przepisać KGB na ojca, i on bedzie pobierał pieniadze pomimo tego ze pracuje, ale nie wiem ile w tym prawdy. Może któraś z Was się orientuje. Z góry dziękuję za pomoc.
 
Do góry