reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej Klywro!
Ja tak jak dziewczyny nie miałam polożnej ani nie chodziłam do szkoły rodzenia. Co prawda u mnie skończyło się cc, ale bardzo dobra koleżanka też nie chodziła, rodziła naturalnie w tym szpitalu co ja (Göttlicher Heiland) i super poprowadzili ją przez akcję porodową, kąpiel w wannie, rodzenie w różnych pozycjach jak jej było wygodnie, poszło sprawnie i szybko. Też jestem zdania, że każdy poród jest inny i nie ma co porównywać, nic się nie bój i nie słuchaj strasznych opowieści :)

Co do przedszkola, to tak jak napisała Patili, wszystko na temat potrzebnych dokumentów jest w innym wątku, a co do terminów, to ja zapisywałam w sierpniu 2013 na wrzesień 2014 do przedszkola prywatnego, z tymże jestem pracownikiem, normalnie ta sieć przedszkoli ma zajęte miejsca do jesieni 2017, ale zawsze można pisać/chodzić do poszczególnych filii i pytać o miejsce. Do państwowego zapisy są chyba w listopadzie na wrzesień następnego roku. Tutaj stronka gdzie można szukać gdzie są wolne miejsca w poszczególnych Bezirkach w prywatnych przedszkolach i Tagesmutter: Freie Betreuungsplätze in Wien | Für Eltern und Kinder | Wiener Kinderdrehscheibe
 
reklama
Dziewczyny napiszcie proszę czy robilyscie badania na przeciwciała w ciazy? Cytomegalia ,toxoplazmoza itp. SA ta badania podstawowe (Mutter kind pass) czy na własna rękę ? Dzięki za ODP:-)
 
cześć dziewczyny
Czy któraś z Was wie, od czego zależy wydanie Ecard zagwiazdkowanej i niezagwiazdkowanej? wyczytałam we wcześniejszych postach że ta bez gwiazdek jest europejską karta, a właśnie taka jest mi potrzebna. Chociaż dziś w Krankenkasie pytałam o możliwość leczenia na ecard w PL, to Pani nie pytał jaką mam kartę, powiedziała ze to zależy czy dany lekarz ma czytnik do ecard ale normalnie powinna zadziałać w PL
 
U nas było identycznie jak u Kapelutek, karta bez gwiazdek przyszła nam dopiero z kartą dziecka, dziecko ma już od razu bez gwiazdek. Kiedyś słyszałam, że po roku przychodzi bez gwiazdek, jednak nam po roku nie przyszły. Teraz odkąd mamy bez gwiazdek to co roku przychodzi nowa. Co do leczenia w Pl na ecard: wszystko zależy na kogo trafisz w Polsce. Byłam z dzieckiem w przychodni i nie przyjęli na ecard, kuzyna w szpitalu też nie chcieli przyjąć, w innych miastach słyszałam, że nie mają takiego problemu. W WGKK można wybrać specjalny druk na wyjazd, potwierdzenie ubezpieczenia. Niestety nie wszędzie mają czytniki
 
w mojej miejscowości nie mają czytnika, ale kiedy byśmy nie przyszli zawsze nas przyjmują. Pani w rejestracji tylko robi ksero karty. Nam po roku przyszła nowa karta, ale szczerze mówiąc to nie wiem czy ma gwiazdki czy nie, nigdy się nie przyglądałam.
 
Witajcie drogie mamy. Jestem w 32 tygodniu ciazy bylam dzisiaj u lekarza i dostalam natychmiastowe skierowaniebdo szpitala poniewaz moja szyjka macicy jest za krotka 2,1 cm. Niestety zeby pojechac do szpitala musze czeka do czwartku poniwaz moj partner jest w Polsce i wyjezdza dzisiaj w nocy a mamy 2 dzieci z ktorymi nie ma kto zostac. Czy ktorasz was byla w podobnej sytuacji?
 
reklama
Hej ja miałam skrócona szyjkę ale tylko 0,03 mm poniżej normę.Pojechałam odrazu do szpitala ze skierowaniem i leżałam tam 3 dni bo musieli mi porobić badania.Myślę ze 2,1 to jest jeszcze bezpieczna długość ale staraj się przez te kilka dni nie przesilac.Oczywiście lepiej by było jak byś pojechała do szpitala odrazu.
 
Do góry